Jakou autosedačku pro dlouhé cestování

1216
12.6.20 18:31

Jakou autosedačku pro dlouhé cestování

Zdravím dámy, jakou autosedačku pořídit pro dlouhé cestování při váze 20kg? Chci aby byla fakt pohodlná a pokud možná i polohovatelná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15770
12.6.20 23:23

Pokud chceš polohovatelnou, tak musíš sáhnout po kategorii 9-36kg.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1071
13.6.20 09:16

@korneli Ve 20 kg si už dítě samo řekne, ve které se mu dobře sedí, ne? Tak bych ho vzala do obchodu, kde je velký výběr. A jinak jako vždycky platí, dělat časté pauzy na proběhnutí a protažení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15770
13.6.20 09:52

@pet p moje dítě mělo 20kg v 21měsících. To jsem byla ráda, že si řeklo na nočník, posouzení sedačky bych od něj fakt nečekala… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2891
13.6.20 10:06
@Janli píše:
@pet p moje dítě mělo 20kg v 21měsících. To jsem byla ráda, že si řeklo na nočník, posouzení sedačky bych od něj fakt nečekala… :mrgreen:

No, řada přestárlých biomatek by to na dítěti nechala, dnes je takový moderní trend, že děti vychovávají rodiče, ne obráceně :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1071
13.6.20 10:49
@Zumpa píše:
No, řada přestárlých biomatek by to na dítěti nechala, dnes je takový moderní trend, že děti vychovávají rodiče, ne obráceně :mrgreen:

Tak řekněme, že máš nějaká kritéria (cena, váhová kategorie atd.) a vyjde ti z toho několik sedaček. Zajímalo by mě, proč podle tebe nenechat dítě, ať si do nich sedne a řekne, ve které se mu dobře sedí?

@Janli píše:
@pet p moje dítě mělo 20kg v 21měsících. To jsem byla ráda, že si řeklo na nočník, posouzení sedačky bych od něj fakt nečekala… :mrgreen:

Aha, vycházím z toho, že 20 kg má dítě v průměru kolem 4-5 let. Ve 21 měsících 20 kg? Dívám se, že to je úplně mimo ten růstový graf - co ti na to říkala doktorka? http://szu.cz/…_Chlapci.pdf

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15770
13.6.20 11:08

@pet p říkala, že pokud má otec 2metry a máma metr osmdesát, tak je dítko naprosto akorát.
Dítě není schopný poznat z jednoho sezení v sedačce, jestli mu bude pohodlná i po dvou hodinách. Na tojsou potřeba reference uživatelů. Třeba romery mají zvedlou přední část sedáku a ta starší děti tlačí po delší době do stehen.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1071
13.6.20 11:19

@Janli Tak to pak jo :-) Ale je to tedy spíš výjimka.
Mě by to nenapadlo se ptát dítěte, ale když jsme vybírali autosedačku ještě před narozením, tak právě byl v prodejně nějaký tatínek s dcerkou. Ta si vyzkoušela pár sedaček a pak řekla, že tahle je nejpohodlnější, tak tu koupili.
Ale asi bych recenze prošla ještě předtím, než bych dala dítěti na výběr a z nějakých špatně hodnocených bych ani vybírat nedala. Prostě takový můj „předvýběr“ a pak to nechat klidně na dítěti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1216
13.6.20 23:48

Máme vybranou sedačku britax Römer EVOLVA 2019. Má někdo zkušenosti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18637
14.6.20 06:36

@pet p tak ona je otazka, na jak dlouho clovek tu sedacku chce. 4 lete dite posoudi tady a ted, ale uz nevidi, ze za 2 roky bude uzka v ramenou a ze delka sedaku take neni nic moc. Navíc bych se tedy bala, ze se hude rozhodovat hlavne podle barvy a dalsich nepodstatnych kriteriich.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18637
14.6.20 06:39

@korneli To je jedna ze zakladnich sedacek, ale da se tedy napolohovat pred usazenim do auta a je pomerne siroka. V kazdem pripade ji zkuste, jak hude sedet na vasich sedadlech v autě, v tom byva rozdil. Ony polohovaci jsou 9-36 kg, ale pro ty vetsi deti maji vyuziti omezenejsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1071
14.6.20 08:09

@Cuddy Je fakt, že my máme nějakou BeSafe do 25 kg a tu máme už od té doby, co jsme přestali používat tu první. Vybrali jsme ji my, tehdy to na to zeptat se dítěte vůbec nebylo. Ale až budeme vybírat další, tak se ho zeptám. Pokud bude jinak ta sedačka vyhovující podle našich kritérií (jak už jsem psala - cena, kategorie, dál třeba bezpečnost, ta šířka a další aspekty), tak ať si klidně vybere podle barvy, mně to vůbec nevadí :-) Spíš je otázka, kolik sedaček po takovém našem předvýběru zbyde :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama