Jakou barvou vymalovat

23860
19.3.10 09:20

Jakou barvou vymalovat

ahoj, tady vždy dobře poradíte, tak bych potřebovala inspiraci jakou barvou mám vymalovat kuchyň a obývák. Je to velká místnost cca 50m, v kuchyni je linka v barvě tmavý ořech, dvířka a šuplíky vanilkové, dlažba je tmavě hnědá. Zatím je tam základní barva bílá a to moc dobře nevypadá. Obývák je zatím provizorní, ale ráda bych tam dřevěnou podlahu. Dali byste tmavou jako je dlažba, nebo naopak světlou? A vymalovali byste stejně jako kuchyň, nebo to nějak opticky rozdělili? Místnost je velká, takže nějaké oddělení by to i sneslo :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19.3.10 09:24

Ahojky, tak mně se hodně líbí, když jsou třeba 2 stěny nebo 1 stěna o pár odstínů tmavší než ostatní - př. světlezelené a 1 tmavězelená nebo my máme v obýváku 2 tmavěoranžové a 2 světle oranžové - to jsem se bála kontrastu, příště půjdu do cihlově červené a oranžové :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12980
19.3.10 09:26

Mě se líbí podlahy tmavé či výrazné pokud jsou místnosti velké. Když podlahu tmavou, tak k tomu světlý nábytek.
Líbí se mi i když je vymalováno stejně v kuchyni i obýváku, pokud jsou vedle sebe - je to hezký přechod.
Barvičku ale neporadím, to bych musela vidět - jedině snad fakt něco na způsob té vanilkové z linky??
Nejsem zastánce hodně barev v pokoji..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
555
19.3.10 09:41

Moje švagrová má kuchyň žlutou a je to fakt nádhera. Navíc si myslím že v kombinaci s tou hnědou by to bylo hezké, ale to je jen můj názor. Navíc mi přijde krásný (měla to tak teta) když je např. topení a futra dveří ve stejné barvě o pár odstínů tmavší

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12982
19.3.10 09:56

Ideální by bylo dát sem fotky, alespoň pro představu. Já bych teda taky řekla, že zelená či ta žlutá by tam byla fajn, nedoporučuju oranžovou, ta prý vyvolává hlad, tak ať v kuchyni nejste pečení, vaření :lol:

Příspěvek upraven 19.03.10 v 10:10

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9454
19.3.10 09:57

nebo pozvi malire..nestoji to zas takovej balik a vetsinou paradne poradi…aspon tady joooo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12982
19.3.10 10:05

Jinak jsem našla na mmbazaru fotečku kombinace žluté+ zelené a špatně to nevypadá :wink: Podlahu bych volila podle světla v pokoji, pokud tam nejde moc sluníčka, tmavou bych asi neriskovala, světlá byt prozáří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12158
19.3.10 10:10

Tak tu kuchyň bych já asi chtěla vanilkovou (jako máš ty šuplíky). S tou kuch. linkou to bude asi ladit. No a já jsem spíš zastáncem světlejších barev, takže i ten obývák bych vymalovala do světlejších tónů. Ale barvu asi neporadím :oops: . Ale tu podlahu bych asi barevně odlišila. Tmavá dlažba v kuchyni, a v obýváku o pár odstínů světlejší. Nechceš hodit fotku?
Ježíši, já se tak těším, až budeme malovat… :dance: :lol: . My máme zatím bílou.. :-( .

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23505
19.3.10 12:00

Vanilkovou nebo nějakou hodně světle šedou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28414
19.3.10 12:44

My máme tmavou plovoučku a v obýváku máme tmavě hnědou zadní zeď, ostatní takový béžový a kuchyň máme středně hnědou a zeď odstín olivový :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5597
19.3.10 13:25

řekla bych, že se těžko radí, když ten prostor člověk nevidí, já mám třeba kuchyn vymalovanou do růžové, linku třešen a podlahu světlejší, od obýváku je dělaná barem a ten mám vymalovaný 2 stěny oranžové a jedna se stropem žlutá, podlaha je stejná jako v kuchyni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3467
19.3.10 14:03

Tak my máme kuchyň žlutou a obývák máme terakota (myslím, že se to tak píše :-) Je to něco mezi oranžovou a cihlovou :-) )
kousek zdi v kuchyni je vidět tady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3467
19.3.10 14:04

a tady :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2724
19.3.10 15:58

Podlahu určitě světlé dřevo, výmalba teplé světlé odstíny, třeba více odstínů oranžové nebo okrové. Světlé plochy jsou lehčí, vzdušnější, prostor příjemnější. S tmavým dřevem opatrně, i sály na zámcích obložené tmavým dřevem vypadají ponuře a stísněně i když mají velikost tělocvičny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
19.3.10 17:10

Ahojky já teda mám propojenou kuchyń s obývákem obloukem.barva kuchyně je calvados k tomu mám lino vélké čtverce vypadá to jako dlažba.výmalba je světlé kafe.a v obýváku mám oblouk tmavě hnědý taková čokoláda a ostatní světle pískovou.plovoučku máme pinie docela pěkná nabytek světlý s lesklýma dvířkama a doladila jsem to bordo voaly vypadá to docela faj.ale každej má jinej vkus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat