Jakou částku školkovného vracejí?

Anonymní
9.4.17 15:35

Jakou částku školkovného vracejí?

Mame dítě od září ve školce. Přítel teď daval daně a byla jsem pro papir ve skolce. Školkovné do prosince bylo 1600 kč. To tam doložil. Poto jak vrací daně ( teď v dubnu) tak vrací celou částku těch 1600 nebo ne? přítel tvrdí že rozhodně ne. Vůbec nevim jak to s timto je :oops: dik za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8640
9.4.17 15:38

Máš pravdu ty, pokud přítel platil dostatečně vysoké daně a je z čeho odečítat, dostanete zpátky za školkovné celou částku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.4.17 15:44
@zrcadlo píše:
Máš pravdu ty, pokud přítel platil dostatečně vysoké daně a je z čeho odečítat, dostanete zpátky za školkovné celou částku.

A jak vrací ty daně tak jak pozná částku vraceneho školkovneho? to bude nějaky rozpis?

• Nahlásit
  • Citovat
2590
9.4.17 16:07
@zrcadlo píše:

No to nevím, nejsem přes daně, ale podle mě si tím max poníží základ, ale rozhodně nedostane zpět celou částku. Já za školku za 2016 dala hrubě přes 20 tisíc, bude se mi uplatňovat to maximum co je možné, ale stoprocentně nedostanu tu desítku zpátky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
587
9.4.17 16:24

Já myslím, že je to 15 % ze zaplacené částky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2740
9.4.17 16:28

Vrací max. 9900kč, podmínkou je mít dostatečné množství odvedených daní. rozpis by mu mohla říct leda účetní, na účet mu přijde jednorázová částka, kterou spočítala a on podepsal v ročním zdanění.
http://www.jakpodnikat.cz/…ete-v-ms.php

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2079
9.4.17 16:36

Nestrhává se to ze základu, ale z vypočtené daně, takže pokud na daní tolik zaplatíš, tak vrátí všechno do max. výše 9900Kč za rok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8640
9.4.17 17:12

@Nowuka2 @EvulinkaH Sleva za školku se neodečítá z daňového základu, ale přímo z výsledné daně, takže pokud si @Nowuka2 myslíš, že nedostaneš 100% tu desítku zpátky, tak buď jsi neodvedla tolik na daních, nebo budeš mít špatně udělané daně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8640
9.4.17 17:14
@Anonymní píše:
A jak vrací ty daně tak jak pozná částku vraceneho školkovneho? to bude nějaky rozpis?

O rozpisu nevím, ale já jsem si vždycky v internetovém formuláři udělala kontrolní výpočet a i když mi dělal roční zúčtování zaměstnavatel, tak to vždycky sedělo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69997
9.4.17 17:15

@zrcadlo Tak desítku zpět 100% nedostane, maximálně 9900,– ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2439
9.4.17 18:22
@zrcadlo píše:
@Nowuka2 @EvulinkaH Sleva za školku se neodečítá z daňového základu, ale přímo z výsledné daně, takže pokud si @Nowuka2 myslíš, že nedostaneš 100% tu desítku zpátky, tak buď jsi neodvedla tolik na daních, nebo budeš mít špatně udělané daně.

Nedostaneš zpátky všechno, dostaneš maximálně 9900 Kč za rok. Kdo zaplatil za rok méně než tuto částku (nebo stejně), dostane všechno. Kdo zaplatil více, nedostane všechno. Jednoduché. Zakladatelka dostane celých 1600,– Kč, předpokládám, že dítě chodilo do školky jenom od září do prosince.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8640
9.4.17 18:29
@adam75 píše:
Nedostaneš zpátky všechno, dostaneš maximálně 9900 Kč za rok. Kdo zaplatil za rok méně než tuto částku (nebo stejně), dostane všechno. Kdo zaplatil více, nedostane všechno. Jednoduché. Zakladatelka dostane celých 1600,– Kč, předpokládám, že dítě chodilo do školky jenom od září do prosince.

Tak konkrétně ta tazatelka, na kterou jsem reagovala, zaplatila školkovné 20tis., tudíž těch 9900,– (zaokrouhleně jejími slovy „desítku“) dostane (pokud odvedla dost na daních) - což ona byla přesvědčena o tom, že rozhodně ne, že jen nějakou část.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2590
9.4.17 18:40
@zrcadlo píše:
Tak konkrétně ta tazatelka, na kterou jsem reagovala, zaplatila školkovné 20tis., tudíž těch 9900,– (zaokrouhleně jejími slovy „desítku“) dostane (pokud odvedla dost na daních) - což ona byla přesvědčena o tom, že rozhodně ne, že jen nějakou část.

Tak to jsem mile překvapena, žila jsem v domnění, že se to odečítá od základu třeba jako dárcovství krve a plazmy, tak to bude pecka, bude mejdan :jazyk: :dance: to je teoreticky i lepší když uplatňuji hypotéku nechat skolkovny chlapovi, no, jednou příště :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8640
9.4.17 18:45

@Nowuka2 Jo, jako krok podpory rodin s dětmi je to moc fajn, státní školku tak mají pracující rodiče v podstatě zadarmo, a i na tu soukromou to už je znatelná podpora.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2590
9.4.17 18:49
@zrcadlo píše:
@Nowuka2 Jo, jako krok podpory rodin s dětmi je to moc fajn, státní školku tak mají pracující rodiče v podstatě zadarmo, a i na tu soukromou to už je znatelná podpora.

No mně to tak naskočilo pár dny v měsíci v soukromé kdy mi nevyšlo jiný hlídání, plus pak prázdniny. Tak to je dajn jsem zvědavá kolik přijde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama