jakou další zeleninu zavést?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.09 10:54
jakou další zeleninu zavést?

Prosím o radu. Malý mi v poledne pěkně jí masozeleninku. Z masa máme kuřecí, králičí a krůtí, 1-2 týdně žloutek. Ze zeleniny mrkev, petržel, brambor, květák, brokolici, cuketu, špenát (ze skleničky). Cuketu měl moc rád, bohužel ale už nám došly zásoby ze zahrádky, co jsem měla v mrazáku. Chci mu zavést něco dalšího, dlouho nic nového neměl, ale nějak už mě nenapadá co. Poradíte? Ze zahrádky máme ještě porek a celer,ale to jsem se dočetla, že není moc vhodné. Zkoušela jsem kukuřici s bramborem ze skleničky, ale tu odmítl.

Reakce:

katka-m
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 02.11.09 11:02

Ahoj, Ondra má moc rád například patizon, dýni, lilek.

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.09 11:06

JJ, o lilku jsem taky přemýšlela, viděla jsem ho v obchodě. My ho doma nekupujeme, jak se připravuje?

katka-m
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 02.11.09 11:15

Já jsem ho taky koupila víceméně zkušebně, nejsem moc zdatná kuchařka, takže jsem se nepouštěla do žádných experimentů a jednoduše jsem oloupala, nakrájela na kostičky a povařila, rozmačkala vidličkou. Dá se v pohodě i zamrazit. Kombinuje se dobře s jinou zeleninou a třeba s rýží, jenže ta má u nás úspěch s čímkoliv :).

Pokud má někdo zajímavější recept, sem s ním, nějak si připadám jako flink, že Ondra jí pořád v podstatě totéž.

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.09 11:26

Jsme na tom stejně, taky mám pocit, že poslední dobou jí v podstatě to samé. Ale když mu chutná, tak je to v pohodě.
Díky za tip na lilek, určitě to vyzkouším. A ta dýně - kupuješ v obchodě tu obr a naporcuješ do mrazáku? Letos jsme jí na zahrádce neměli, tak plánuju, že příští rok to napravím.
A rýži ti malý jí odkdy? Chci ji taky vyzkoušet, ale domů kupujeme jenom parbolaid, tak nevím, jestli je vhodná i pro malého?

katka-m
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 02.11.09 11:33

Dýni jsem jednou dostala tu obrovskou a pak i koupila, je určitě lepší taková ta podlouhlá (na chuť je to jedno, ale líp se loupe a není plná semínek ;) ). Zamražuju, jako ostatně všechno ;).
S rýží jsme začali někdy v 7-mém měsíci. Kupovala jsem taky paraboiled, ale je lepší nějaká obyč, co se trochu rozvaří ;). Aspoň u nás…

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.09 11:43

Taky mrazím, ale u nás je teď problém, že máme mrazák narvaný k prasknutí a nevejde se do něj už ani nitka :lol:
Rýži zkusím, díky.
Samozřejmě uvítám další tipy od ostatních maminek.

fidla
Kecalka 469 příspěvků 02.11.09 11:53

U nas zabodovala cervena repa, i me prekvapilo, jakou ma nasladlou vuni a chut a barva je pro deti taky pritazliva :-) Zadne dlouhe vareni, nastrouham nahrubo a za chvili je mekka :potlesk:

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.09 13:31

Fidlo, a jde ta červená řepa vyprat z oblečení a bryndáků?? Mám z dětství zafixováno, jak mi maminka vždycky říkala, že se nesmím pokecat:lol:

saja1
Ukecaná baba ;) 1283 příspěvků 02.11.09 14:17

ahojky,

taky dávám malé červenou řepu a má velký úspěch. je totiž hodně sladká:) vyprat jde úplně výborně, ani nepoužívám odflekovač. líp jak mrkev :-D

fidla
Kecalka 469 příspěvků 02.11.09 14:38

Jojo, vyprat mi repa vzdycky sla, ale je fakt, ze jsem pripadne fleky preprala hned „zatepla“ :lol:
Jeste jsem si uvedomila, ze asi od 10-11mes.davam zelene fazolky, ale ne samotne,jen jako soucast zeleninove smesi! Samotne mi taky nechutnaji :roll:

saja1
Ukecaná baba ;) 1283 příspěvků 02.11.09 14:50

já ty fleky od červené řepy ani nepředpírám.pustí i tak, je to nějaké málo kvlaitní barvivo:) a vzpomněla jsem si, že zelený hrášek a zelené fazolky jsem té starší zaváděla taky poměrně brzo kolem 9-10 měsíce. jen si to chce dát pozor jestli to moc nenadýmá.

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.09 15:28

Tak to je fajn. Díky, zkusím

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 jednoduchých tipů, jak si užít Vánoce bez stresu a honičky

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Bohužel v posledních letech... číst dále >

Kouzelné vánoční dárky: Hračky, které si vaše miminko zamiluje

Dáváte přednost originálním autorským dárkům před těmi průmyslovými?... číst dále >

Články z Expres.cz

Milion donesla v igelitce do baru! Svědek vypověděl, jak Řepka prodával auto, které mu nepatřilo

Ostře sledovaný soud s bývalým fotbalovým reprezentantem Tomášem Řepkou (44)... číst dále >

Matka Daisy Lee je ve vážném stavu v nemocnici. Její dcera se těší na veřejnou soulož!

Uplynul přesně měsíc od požáru v bytě příbramské političky Aleny Ženíškové,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >