Reklama

jakou další zeleninu zavést?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.09 10:54
jakou další zeleninu zavést?

Prosím o radu. Malý mi v poledne pěkně jí masozeleninku. Z masa máme kuřecí, králičí a krůtí, 1-2 týdně žloutek. Ze zeleniny mrkev, petržel, brambor, květák, brokolici, cuketu, špenát (ze skleničky). Cuketu měl moc rád, bohužel ale už nám došly zásoby ze zahrádky, co jsem měla v mrazáku. Chci mu zavést něco dalšího, dlouho nic nového neměl, ale nějak už mě nenapadá co. Poradíte? Ze zahrádky máme ještě porek a celer,ale to jsem se dočetla, že není moc vhodné. Zkoušela jsem kukuřici s bramborem ze skleničky, ale tu odmítl.

Reklama

Reakce:

katka-m
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 02.11.09 11:02

Ahoj, Ondra má moc rád například patizon, dýni, lilek.

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.09 11:06

JJ, o lilku jsem taky přemýšlela, viděla jsem ho v obchodě. My ho doma nekupujeme, jak se připravuje?

katka-m
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 02.11.09 11:15

Já jsem ho taky koupila víceméně zkušebně, nejsem moc zdatná kuchařka, takže jsem se nepouštěla do žádných experimentů a jednoduše jsem oloupala, nakrájela na kostičky a povařila, rozmačkala vidličkou. Dá se v pohodě i zamrazit. Kombinuje se dobře s jinou zeleninou a třeba s rýží, jenže ta má u nás úspěch s čímkoliv :).

Pokud má někdo zajímavější recept, sem s ním, nějak si připadám jako flink, že Ondra jí pořád v podstatě totéž.

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.09 11:26

Jsme na tom stejně, taky mám pocit, že poslední dobou jí v podstatě to samé. Ale když mu chutná, tak je to v pohodě.
Díky za tip na lilek, určitě to vyzkouším. A ta dýně - kupuješ v obchodě tu obr a naporcuješ do mrazáku? Letos jsme jí na zahrádce neměli, tak plánuju, že příští rok to napravím.
A rýži ti malý jí odkdy? Chci ji taky vyzkoušet, ale domů kupujeme jenom parbolaid, tak nevím, jestli je vhodná i pro malého?

katka-m
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 02.11.09 11:33

Dýni jsem jednou dostala tu obrovskou a pak i koupila, je určitě lepší taková ta podlouhlá (na chuť je to jedno, ale líp se loupe a není plná semínek ;) ). Zamražuju, jako ostatně všechno ;).
S rýží jsme začali někdy v 7-mém měsíci. Kupovala jsem taky paraboiled, ale je lepší nějaká obyč, co se trochu rozvaří ;). Aspoň u nás…

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.09 11:43

Taky mrazím, ale u nás je teď problém, že máme mrazák narvaný k prasknutí a nevejde se do něj už ani nitka :lol:
Rýži zkusím, díky.
Samozřejmě uvítám další tipy od ostatních maminek.

fidla
Kecalka 468 příspěvků 02.11.09 11:53

U nas zabodovala cervena repa, i me prekvapilo, jakou ma nasladlou vuni a chut a barva je pro deti taky pritazliva :-) Zadne dlouhe vareni, nastrouham nahrubo a za chvili je mekka :potlesk:

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.09 13:31

Fidlo, a jde ta červená řepa vyprat z oblečení a bryndáků?? Mám z dětství zafixováno, jak mi maminka vždycky říkala, že se nesmím pokecat:lol:

saja1
Ukecaná baba ;) 1283 příspěvků 02.11.09 14:17

ahojky,

taky dávám malé červenou řepu a má velký úspěch. je totiž hodně sladká:) vyprat jde úplně výborně, ani nepoužívám odflekovač. líp jak mrkev :-D

fidla
Kecalka 468 příspěvků 02.11.09 14:38

Jojo, vyprat mi repa vzdycky sla, ale je fakt, ze jsem pripadne fleky preprala hned „zatepla“ :lol:
Jeste jsem si uvedomila, ze asi od 10-11mes.davam zelene fazolky, ale ne samotne,jen jako soucast zeleninove smesi! Samotne mi taky nechutnaji :roll:

saja1
Ukecaná baba ;) 1283 příspěvků 02.11.09 14:50

já ty fleky od červené řepy ani nepředpírám.pustí i tak, je to nějaké málo kvlaitní barvivo:) a vzpomněla jsem si, že zelený hrášek a zelené fazolky jsem té starší zaváděla taky poměrně brzo kolem 9-10 měsíce. jen si to chce dát pozor jestli to moc nenadýmá.

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.09 15:28

Tak to je fajn. Díky, zkusím

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Konec „chodské truhly“: Šinkorová bez tuny líčidel vypadala skvěle!

O pořádné překvapení se v deváté řadě StarDance postarala Daniela Šinkorová... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >