Jakou dávku Norethisteronu dát 13leté dceři?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.05.19 14:40
Jakou dávku Norethisteronu dát 13-ti leté dceři?

Dobrý den. Mám 13-ti letou dceru která jede na tábor kde se mají chodit koupat a chodit na dlouhé výlety a v tu dobu to má dostat. Z tampónů má strach a proto mě napadlo jako řešení tyhle prášky na odsun menstruace. Měla jsem je už dřív a v lékárně řekli, že stačí jeden denně. Teď když na ty prášky koukám a na píšou, že doporučená dávka jsou 2. Kolik jí teda toho mám dát? Myslíte, že bude stačit jeden nebo radši dávat dva? (Prosim věci jako, že to neni zdravé pro její tělo atd. si odpuste. To jsme už probírali) :palec:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
pe-terka
Neúnavná pisatelka 19905 příspěvků 29.05.19 14:43

Je to tvoje dcera a je ti fuk, že to není zdravé??? Ty jsi snad troll 8o Tohle píšou gyndaři a rozhodně ne 13kám, aby nemenstruovaly na táboře :zed: Můžeš jí rozhodit celý hormánální systém :roll:
Obvykle to nepíšu, ale seš fakt na ránu :pankac:

Hanka1
Neúnavná pisatelka 15265 příspěvků 29.05.19 14:46

V zivote bych nedala takovy sajrajt trinactilete holce, uplne ji to rozhazi cyklus…

tak pokud nechce tampony, tak se holt nebude koupat no…na vylety je to snad jedno ne…

zakladatelko, mozna si nejdriv ty tablety zkus sama na sobe, abys vedela, jaky to je hnus pro telo…

bartsch
Kelišová 5043 příspěvků 29.05.19 14:49

Mám stejně starou dceru a tohle bych jí nikdy neudělala. Norethisteron je pěkný dryák (musela jsem ho brát před prvním těhotenstvím 3 měsíce na srovnání hormonů kvůli krvácivým anovulačním cyklům). Je to lék na předpis a má to v rukách gynekolog. A je to jen dobře. Nauč ji používat tampóny, ty malé při troše cviku zvládne, ale tohle do ní necpi :roll:

Uživatel je onlineTichošlápek
Neúnavná pisatelka 15109 příspěvků 29.05.19 14:52

S kym jsi to probírala? S třináctiletý dítětem nebo s lékařem? S tím druhým asi těžko, ze, když neznáš dávkování. Kup ji mini tampony a necpi do ni sajrajt

Lalelale
Závislačka 4992 příspěvků 29.05.19 14:53

@pe-terka já si myslím, že si píšeš přímo s tou 13tiletou holčičkou :)

blumen
Hvězda diskuse 51872 příspěvků 29.05.19 14:54

Tak zavolej na gynekologii a zeptej se. Ale lepsi vysvetlit pouzivani tamponu.

Příspěvek upraven 29.05.19 v 14:58

Linduš91
Kecalka 378 příspěvků 29.05.19 14:56

Určitě to prober s gynekologem - kolik a zda vůbec. Jinak já budu asi za rebela, ale v určitých případech to i chápu. Sama jsem měla ms v pubertě šííííleně silnou (noční vložka na půl hodiny) a bolestivou, zavádění tamponů mě bolelo (a bolí dodnes a rozjíždí to u mě ještě horší ms bolesti) a kdyby mi to ve 13 někdo v takové situaci nabídl, asi bych neodmítla. V opačném případě bych na tábor vůbec nejela. Já jsem ale měla od začátku menstruaci fakt hroznou. Měla jsem endometriózu. :-(
Pokud jde ale jen o obyč ms, tak bych to asi zbytečně nerozhazovala ;)

pe-terka
Neúnavná pisatelka 19905 příspěvků 29.05.19 14:57
@Lalelale píše:
@pe-terka já si myslím, že si píšeš přímo s tou 13tiletou holčičkou :)

tak gramatika není úplně top, ale kdo ví :nevim: Pokud je to ona 13ka a někde si splašila Norethisteron, je to prostě trdlo :roll: Když ho sežere, bude to trdlo s rozházeným menstruačním cyklem :jazyk:

Ann-Sylvie
Kecalka 123 příspěvků 29.05.19 15:01

No, mně kdysi v cca 16 letech napsal Norethisteron na úpravu cyklu gynekolog a přibrala jsem krásných 5 kg asi za dva měsíce. Takže za mě radši tampóny nebo se nekoupat.

Lalelale
Závislačka 4992 příspěvků 29.05.19 15:07

@Ann-Sylvie to bych zase negeneralizovala, já ho brala taky a nepřibrala jsem nic.

Lalelale
Závislačka 4992 příspěvků 29.05.19 15:08

@pe-terka ten dotaz zní hrozně dětsky, podle mě to bude ona. Třeba ho ani nemá, jen se informuje. Aspoň já bych ve 13ti nevěděla, kde si takovou věc splašit.

Evkad
Kecalka 221 příspěvků 29.05.19 15:09

Zrovna dneska byl podobný dotaz i s odpovědí od lékaře. Jen to dítě bylo starší.

https://www.ulekare.cz/…ruace-330649

Sama bych takové léky dítěti bez doporučení lékaře nedávala.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 19905 příspěvků 29.05.19 15:16
@Lalelale píše:
@pe-terka ten dotaz zní hrozně dětsky, podle mě to bude ona. Třeba ho ani nemá, jen se informuje. Aspoň já bych ve 13ti nevěděla, kde si takovou věc splašit.

tak mohla ho šlohnout mámě nebo třeba jiné ženě skrze její dceru - kamarádku :nevim: Mě nadzdvihla ta poslední pasáž v závorce! Jak někdo bagatelizuje zdravotní aspekt, vidím rudě 8)

SussieS
Závislačka 3884 příspěvků 29.05.19 15:18

@Linduš91 já ho brala jednou a jak jsem při následující menstruaci trpěla, to bych nepřála ani největšímu nepříteli… takže odsouvat už tak bolestivou ms tímhle driakem není úplně nej nápad..

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama