Jakou domácí pekárnu? Partner má podezření na celiakii

139
17.5.18 13:25

Jakou domácí pekárnu? Partner má podezření na celiakii

Můj partner miluje klasické bílé rohlíky, ale teď mu téměř ve 30 letech zjistili celiakii. Měl nějaké projevy, ale tohle nás opravdu nenapadlo. Každopádně to nese těžce, protože alternativnímu stravování moc neholduje. Potřeboval by to nahradit něčím, co mu bude chutnat aspoň trochu podobně jako ty housky a rohlíky…

Já se budu stravovat stejně, sama trpím zažívacími potížemi a bezlepková dieta mi prospívá.

Teď ale nevím, jakou koupit domácí pekárnu. Chtěla bych něco, do čeho jen nasypu večer ingredience, sama je uhněte a ráno mě vzbudí čerstvým chlebem.

Máte to někdo stejně? Co se vám osvědčilo za pekárnu a jaké jsou vaše nejoblíbenější recepty… a hlavně - na jaký recept utáhnu svého náročného přítele? :)

Díky moc všem za jakoukoli radu :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8134
17.5.18 13:30
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
586
17.5.18 13:48

:lol: predně bezlepkova dieta neni alternativni stravovani 8o..ale lečba…jestli nechce za par let skoncit s prekarcenozou strev nebo rovnou rakovinou, tak proste bude muset drzet dietu a zvyknout si…
Podle recenzi je nejlepsi pekarna SANA i celiaci ji doporucuji chtela jsem si ji poridit ale u nas ma celiakii zatim zjistenou jen dcera ktera pecivu moc neda takze kupujeme balene a jeste to sni dojidamm ja:-)popr mrazime..na fb je spousta skupin na bezlepkove vareni/peceni..s klasicikymy rohliky se bude muset rozlouci :think: z baleneho peciva mi zatim uplne nejvic chutnal z pekarny sazava tmavy chleba ten je chutove naprosto bozskej :srdce: sice se trochu droli..
Urcite se pridej do tech skupin je tam spousta rad jak zacitnat s dietou..me treba vubec nenapadlo ze se musi hlidat kontaminace a vadi i drobky ktere by se z prkenka/noze mohly prenest..;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13368
17.5.18 17:09

@deMerteuil Ahoj, tady je recept na bezlepkové pečivo vhodné na slano i sladko , tak vyzkoušejte :mavam:

A ještě můžeš kouknout na tyhle bezlepkové recepty

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12383
17.5.18 18:09

@deMerteuil

Ahoj,

já sama jsem strašně moc chtěla domácí pekárnu, ale vůbec jsem si nemohla vybrat a tak jsem zkusila jinak - prostě jsem tu směs na chleba koupila, přidala vodu a upekla v troubě a má to uplně stejný výsledek.
Co zkusit nejdřív upéct ten chleba v troubě, zda muži bude chutnat, aby ti pak neležela doma?

Zjistili mu celiakii po potížích? :think: Ty by ho měly přimět nad změnou přemýšlet. Ale znám i případ, kdy žena trpěla často na angíny a z Krevních testů ji zjistili celiakii a přitom prý na zažívání netrpěla :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16398
17.5.18 18:19

@deMerteuil s pekárnou ti neporadím, ale dost si vychvalují tyto rohlíky:
https://www.proalergiky.cz/…leka-i-vajec

Bezlepkové pečivo, většinou rohlíky a sladké si pečeme doma, chleba dost často také. Jinak z kupovaných jsme nedávno objevili v Globusu jeden, bohužel nevím značku, ale byl ze semínky. Jinak kupujeme pečivo od Scharu, ale to většinou na dovolené. Chleba připomíná spíše toustový chléb, zvlášť když se opeče. Jinak my tedy můžeme i čistě žitný, což pro celiatika není vhodné.

Ještě vám poradím opravdu poctivě číst etikety všech výrobků, člověk by nevěřil, kde všude je možné najít pšenici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16398
17.5.18 18:22

Jo a s tou kontaminací jak píše @Samuše je opravdu potřeba dávat pozor, i vařečky, lžičky, vše. Ale pokud se ty budeš taky stravovat stejně, jak píšeš, tak se ta kontaminace může velmi snížit. Je potřeba dát pozor i na pivo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13368
17.5.18 18:35
@chs.jasmin píše:
@deMerteuil

Ahoj,

já sama jsem strašně moc chtěla domácí pekárnu, ale vůbec jsem si nemohla vybrat a tak jsem zkusila jinak - prostě jsem tu směs na chleba koupila, přidala vodu a upekla v troubě a má to uplně stejný výsledek.
Co zkusit nejdřív upéct ten chleba v troubě, zda muži bude chutnat, aby ti pak neležela doma?

Zjistili mu celiakii po potížích? :think: Ty by ho měly přimět nad změnou přemýšlet. Ale znám i případ, kdy žena trpěla často na angíny a z Krevních testů ji zjistili celiakii a přitom prý na zažívání netrpěla :nevim:

Ano, s tou pekárnou to je pravda.
Také jsem měl takový záchvat před x lety, že jí potřebuji a stojí tu nevyužitá, občas jsem v ní udělala marmeládu (ale teď při tom rodinném množství beru největší hrnec :lol: ), občas kynuté těsto..
nejlepší je to udělat v troubě, aspoň za mě :palec: Koupila jsem si formu na chlebíček a ošatky na kynutý chléb a jsem spokojená ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14225
17.5.18 18:59

Jeden cas jsem hodne pekla domaci chleba. mam pekarnu eta harmony. ted uz se na ni dost let prasi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12383
17.5.18 19:48

@lucynka25 Já neumím kvásek - vždy mi chudák umře. Takže jsem koupila směs do pekárny a udělala bochan, soupla na plechu do trouby a mnamka, strašně dobroučký :-) Pekárnu tedy už kupovat nebudu :D Není potřeba

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18434
17.5.18 20:01

Ja jsem prodavala v elektru par let a dobre zkusenosti meli zakaznici s Etou :think:
Tady je i par recenzi https://domaci-pekarny.heureka.cz
Taky nad ni uvazuju, mame radi zdravejsi chleba a predstava, ze rano vstanu a je jeste vlazny, je super :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18434
17.5.18 20:03

Tato ma program na bezlepkovy chleba a ma skvele hodnoceni :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2242
17.5.18 20:08

Mam Panasonic, bezlepkovy umi skvele (ne osobni zkusenost, nemame tyhle problemy, ale ma ho kolegyne s celiakii), program na nej mela uz moje prvni Panasonic pekarna nekdy pred dvanacti lety. Nebo tu Sanu, ja ziji v UK, takze jsem ji bohuzel musela vyloucit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3212
17.5.18 20:10

My měli pekárnu UNOLD z Německa a byla fakt bezvadná. Ale pak jsme se nastěhovali do jiného bytu a tady její výkon vyhazoval pojistky, tak šla z domu a peču v troubě.
Chlap má nejraději bramborový chléb.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
139
18.5.18 10:24

Jeee díky všem za super tipy :hug:. Na ty pekárny se budu muset podívat podrobněji :).

Asi jsem to prve napsala trochu nešikovně. Přítel to ví teprv asi od pondělí a právě je odhodlanej tu bezlepkovku držet. Chtěla bych ho co nejvíc podpořit a taky mu to usnadnit s tím pečivem, proto hledám pekárnu. Péct domácí chléb je pro mě spíš až další level, protože jsem líná :nevim: :D

Ty bezlepkový rohlíky vypadaj super a bramborový chleba je super nápad, pokud je dobrý i bez lepku :)

Co se kupovaných chlebů týče, Schar ujde, ale moc nám nejede. Taky jsem mívala M&S, ale ten mi přijde děsně drahej… Na ten Sázavský koukám mlsně :) Díky za tip!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama