Jakou hmotu na výrobu mýdla?

Anonymní
3.12.19 12:20

Jakou hmotu na výrobu mýdla?

Můžete mi prosím někdo poradit, jakou mydlovou hmotu je nejlepší koupit, když chci s dětmi zkusit vyrábět mydlycka? Aby se s tím dalo i umývat… A doporučíte, odkud hmotu, barvy a vonné esence pořídit? Chci to pod stromeček, abychom mohli mezi svátky tvořit.
Děkuji moc. Formičky kupujete silikonové? Nebo plastové? A je třeba to něčím vymazavat, aby se to vyklopilo?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

285
3.12.19 12:28

Moje ségra to dělala s dětmi ve školce a vždycky si nakoupila kopu tuhých mýdel a ty nastrouhala najemno. Nějak to pak spolu matlali dohromady…
Jinak koupíš přímo mýdlovou hmotu. Formy silikonové jsou super. :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48484
3.12.19 12:40

Kupovala jsem na kramekmydla.cz. Prostě půlkilovku mýdlové hmoty a pár silikonových formiček, možno i nějakou barvičku. Brala jsem teda půl kila transparentní a půl kila bílé, ta je neprůhledná, obě se dají barvit. Rozpustí se to ve skleničce v mkrovlnce, možno navonět, obarvit, nalije se to do formiček, možno naházet další věci na ozdobu, nechat ztuhnout a vyloupnout. Není to žádná věda, děti zvládají samy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.12.19 12:41

Taky se chystám na mýdlíčka. Našla jsem si tady tento obchod. Zkušenosti s nimi nemám, ale mají tam výběr. https://www.mydlovysvet.cz/cs/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48484
3.12.19 12:46

Jinak koukám, že ty levné silikonové formičky už tam nemají, kupovala jsem je asi za 30 Kč/ks. Jinak se dají použít i slikonové formičky na muffiny a jiné pečivo, vymazávat se nemusejí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama