Jakou koloběžku pro drobné dítě?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pocker
Zasloužilá kecalka 684 příspěvků 26.03.19 10:19
Jakou koloběžku pro drobné dítě?

Ahoj holky, trochu v tom tápu..ale potřebovala bych poradit jakou koloběžku pro 5 leté drobné dítě. Malej neumí jezdit na kole, ale chtěl by koloběžku, ale já nevím zda na ní ujede, když nezvládne ani kolo.. Vím že koloběžek je spoustu, s malými koly, s velkými, tříkolová..
Jaká je dobrá, poradíte?

Reakce:
Alušáček
Závislačka 3672 příspěvků 26.03.19 10:27

Moje dcera (4,5r) má tento druh koloběžky a jezdí na ni jako drak, taky je drobná a kolo taky ještě nezvládá jen na koloodrazedle umí.

pocker
Zasloužilá kecalka 684 příspěvků 26.03.19 10:30

@Alušáček na nerovném povrchu to asi nepojede že? má to malé kolečka? a jede to moc pomalu?

Heivka
Závislačka 3947 příspěvků 26.03.19 10:32

@pocker Zásadní je ideální na jakém povrchu bude jezdit. Pokud na hladkém a více- méně rovném terénu, tak stačí taková ta skládací co má kolečka jako z kolečkových bruslích. Pokud ale máte třeba oblíbenou cestu přes park který nemá zpevněné cesty, tak bude potřebovat klasické nafukovací kolečka. Potom jestli bude překonávat obrubníky, tak je lepší vyšší nášlapy, ale zase je obtížnější na ní jezdit protože je to fyzicky mnohem náročnější. Pokud ale máte velké kopce a dítě není fyzicky zdatné, tak počítejte s tím že vyjet kopec na koloběžce je mnohem náročnější než na kole. Jinak pokud je opravdu drobné zkuste se podívat na odrážedlo Yedoo YouToo je jedno z největších na trhu, teď jsme ho koupili synovi (3,5) který je zase větší a pořád tam má dostatečný rozsah že na něm bude jezdit i příští rok (nám ale nevadí když ho bude mít syn jenom na chvilku protože pak na něm bude jezdit dcerka).

Jinak já jezdím na koloběžce protože z kola jsem neustále padala aleje potřeba naučit se správnou techniku jízdy a pravidelně střídat nohy aby se nepřetěžovala jedna strana těla.

Alušáček
Závislačka 3672 příspěvků 26.03.19 15:39
@pocker píše:
@Alušáček na nerovném povrchu to asi nepojede že? má to malé kolečka? a jede to moc pomalu?

Na nerovný povrch to není, my jezdíme na asfaltu, kolečka jsou malá, ale jezdí rychle.. Pro malé nešikovně dítě, ideální koloběžka..

JPrkna
Nováček 5 příspěvků 27.03.19 17:54

Pro 5-leté dítě bych doporučil spíše Maxi Micro Deluxe, které Vám vydrží klidně i do 12 let …
Odborný článek jak vybrat koloběžku: https://www.micro-kolobezky.cz/…-clanek.html
Případně koukněte na video pro inspiraci jak vypadá Maxi Micro v provozu: https://youtu.be/5REYJLGvHYo

pocker
Zasloužilá kecalka 684 příspěvků 27.03.19 23:07

A je potom na 3 kolové koloběžce mít 2 kolečka v zadu nebo ve předu? Co je lepší?

JPrkna
Nováček 5 příspěvků 28.03.19 09:20

Určitě je lepší mít 2 kolečka v předu a jedno v zadu.
Důvody:

• lepší stabilita v zatáčkách i při jízdě na rovině (jedno kolečko víc plave),
  • v řídítkách je pro dítě lepší opora u dvou koleček než u jednoho
  • v neposlední řadě jedno kolečko vzadu nepřekáží noze při dokončování odrazu
Váš příspěvek
Reklama