Jakou kosmetiku pro miminko se suchou pokožkou?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kokoska17
Kecalka 162 příspěvků 03.02.18 10:41
Jakou kosmetiku pro miminko se suchou pokozkou

Ahoj, malý ma 6 měsíců. Ale trápí nás sušší pokožka hlavně po koupání, používám Excipial na mazání ale zase takový efekt mi nepřijde. Chtěla bych i něco do vody při koupání. Uvažují o Hipp či Sebamed nebo Nivea. Co je nejlepší? :nevim: děkuji

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

dana.dv
Zasloužilá kecalka 682 příspěvků 03.02.18 10:42

Máme dobrou zkušenost se Sebamedem, od narození používáme pořád, dceři jsou už 3 roky. Pěnu do koupele, šampon, sprchový gel a tělový krém.

Zaluzie
Ukecaná baba ;) 1088 příspěvků 03.02.18 10:47

@Kokoska17 Zkuste koupat mene, pridat olejíček do koupele a obden radeji sprchovat. Po koupani namazat bambuckym maslem nebo ted maji od Purity Vision primo detske maslo a pak teprv lehce otřít.

Aries6
Generální žvanilka 21873 příspěvků 2 inzeráty 03.02.18 10:50

Já dávala olej Alverde, ale pak jsem malou málem nevytáhla, jak mi klouzala. Do je ale na suchou pokožku opravdu dobré, je odvar z ovesných vloček. Podporuje samomastící schopnost pokožky. A není v tom chemie. Pak případně ovesná kosmetika A-derma.

smudlinky
Ukecaná baba ;) 2449 příspěvků 384 inzerátů 03.02.18 10:59

Do koupele bych nedávala nic, spíš bych méně koupala- nedoporučuje se koupat děti každý den. Obecně oleje vysušují, doporučuje se třeba modrá indulona, excipial mléko mi taky nepřijde moc hydratující.

Moly.1
Stálice 62 příspěvků 03.02.18 11:05

Jak pise Zaluzie. Bambucke maslo, nejlepsi co muze byt. Ale musi byt nerafinovane, tam neni zadna chemie.

Kokoska17
Kecalka 162 příspěvků 03.02.18 11:23

A to bambucke koupím normálně v drogerií? :) jinak koupeme jednou za 3 dny výjimečně po 2, jinak jenom otiram zinkou :)

Zaluzie
Ukecaná baba ;) 1088 příspěvků 03.02.18 11:32

@smudlinky Oleje vysušují kdyz se aplikuji na suchou pokožku, musi se na mokrou aby se ta vlhkost do kuze dostala. Modra indulona, excipial, sice hezky promašťují ale zase se nedostane do kuze spíš udelaj mastný film na pokozce, ktera se pak zda hydratovana, ale není.

Zaluzie
Ukecaná baba ;) 1088 příspěvků 03.02.18 11:35

@Kokoska17 Jojo maji koukni na google, je to Purity Vision Bambucke maslo ve skle, at vis co mas hledat ;-)

Káťa19
Kelišová 6374 příspěvků 37 inzerátů 03.02.18 11:37
Prirodni kosmetika

Ne problemy s pokozkou zadne komercni sajrajty (bohuzel je to tak) typu Nivea, Johnson apod…
My jsme ekzematici, doporucuji prirodni ceskou kosmetiku Eoné, do vody par kapicek oleje Delfínek a na promazani Lalium. Misto vlhcenych ubrousku Medvidka a vodu :palec:

http://www.eone.cz/…t_detail.php?…

Káťa19
Kelišová 6374 příspěvků 37 inzerátů 03.02.18 11:41

Recenze najdes tady https://www.emimino.cz/…sti/hledani/?…
Nebo na heurece ;)
Dale doporucim prirodni kosmetiku nemeckou Töpfer (maji na koupani specialni rady s obilninami pro ekzematiky a suchou plet) nebo Weleda a ceskou Topvet ;)
 https://topfer.heureka.cz/…a-kosmetika/

saadet
Extra třída :D 11795 příspěvků 03.02.18 11:48

@Kokoska17 oleje jsou povetsinou naprd, udelaji filtr ale nepromasti. Velmi dobra je weleda - fialova rada! Maji v dm. Pak La roche lipikar baume br - v lekrne. A momentalne top mi prijde Kiehls baby - mrzi mi, ze jsem na to neprisla drive, maji super i mydlo/sampon a prave mleko na namazani - je takove hutnejsi a mastnejsi, ale krasne se vstreba a pokozka top. Takze za me tak :kytka:

Jahudka82
Ukecaná baba ;) 1936 příspěvků 1 inzerát 03.02.18 12:06

Nam doktorka doporucila olej do koupele od Linoly, delaji i telove mleko, hezky voní a deti pak nejsou vysusene. Da se koupit v lekarne.

blink
Kecalka 317 příspěvků 03.02.18 12:28

@Kokoska17 A neni to treba jeste seborea na hlavicke? Na to nam hodne pomohl aviril detsky olejicek namazat pred koupeli a pak vycesat. Jinak jsem spokojena s kosmetikou od Hipp, dobre se vsakuje :-)

Paní Colombová
Kecalka 199 příspěvků 03.02.18 12:34

Urcite nekoupat zbytecne casto, nejlepsi jak uz zaznelo- bambucke maslo, je ale dost mastne, my pouzivame sebamed a atopicka mista bambuckym. Da se z nej udelat ridsi verze- b. maslo rozpustis ve vodni lazni (rozpousti se velmi brzy) a slehacem na mliko primichat malinko oleje (repkovy, mandlovy…) a nechat zase zatuhnout. ;)
A k te Linole- taky nam byla doporucena. Vysusi pokozku a zanecha napovrchu vrstvu oleje. Cucela jsem co se doporucuje atopikum 8o nechala jsem si to teda na potehu bricho, dala jsem si to 2× a vyhodila…a to nejsem atopik :cert:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Černošský James Bond? Tak ať Mandelu hraje Luděk Sobota! říká Klaus ml.

„Přichází čas pro herce, který není bělochem,“ řekla prý dlouholetá... číst dále >

Vondráčková se uzavřela do sebe. Jaké jsou teď její plány a co bude dělat?

Prožívá nejhorší období svého života a projevuje se to na její psychice.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Módní bible Vogue přichází do Česka, titulní stránka patří Olze Havlové

Poprvé v historii se magazín Vogue objevuje v československé verzi. První... číst dále >

Reklama