Jakou kosmetiku zvolit pro miminko

7
14.6.21 10:14

Jakou kosmetiku zvolit pro miminko

Ahoj maminky, již brzy se mi má narodit mé první miminko a proto bych potřebovala poradit jakou kosmetiku a hygienické potřeby pořídit pro miminko. Jsem atopik a mam velmi citlivou pokožku, proto bych raději pro své miminko chtěla používat co nejméně “chemickou” kosmetiku.
Co by jste doporučili na koupání (mýdlo, mýdlový olejíček a olejíček po koupání). Slyšela jsem, že je velmi dobré bambucké máslo a koupat miminko ob-den.
Budu moc ráda za jaké koliv rady co se týče šetrné hygieny na miminko🤗

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3657
14.6.21 10:23

Obyčejné olivové mýdlo nebo mýdlo s lanolinem, bez parfemace. A stačí mýt mýdlem jen oblast plenek, rozhodně ne celé dítě. Na mazání doporučuji dětské bio máslo od purity vision nebo jejich macerovane oleje a květinové vody. To máslo můžeš přidat do koupele a pak není třeba mimčo mazat. Což pokud nemá žádné problémy není obecně potřeba. Jen třeba pod bradou nebo kde budou faldiky se sklonem k opruzeninam. Snad to nebude reklama, ale výborná mýdla dělají v Alchemix Laboratory, používám pro sebe i děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4797
14.6.21 10:26

Nejšetrnější, zvlášť vzhledem k dispozici k atopickému ekzému, je kosmetika žádná nebo aspoň co nejméně - čím méně, tím lépe. Není třeba umývat kojence mýdlem, mýdlovým olejíčkem, ani ho pravidelně mazat olejíčkem po koupání. Na promaštění v případě suché pokožky bohatě stačí pár kapek oleje (např. extra panenský olivový, meruňkový, mandlový, dětský od Saloosu) do koupele, pak jen na prdelku krém kvůli možným opruzeninám a to je všechno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
588
14.6.21 10:32

Nejlepší kosmetika je žádná. Mimčo jsem myla 2× až 3× za týden jen vodou. Někdy jsem do vody dala linolu olej. Ale tu bych atopukovi do vody nedala. Když jsem jí nepoužila, tak jsem mazala bambuckym máslem po koupeli. Na opruzeninu zabralo větrat prcku. Dcera trpěla dost, tak jsem i látkovála hodne. Kluk vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13460
14.6.21 10:34

Souhlasim s @SlečnaDahlia, ze zadna, ja jen promazavala suchou kuzi neparfemovanym olejem. Deti uz mam celkem odrostle a krom detskeho samponu pro ne zadnou extre kosmetiku nevedeme, no, abych uplne nekecala, penu do koupele jsem parkrat koupila, to je bavi. Ale mydlem myjeme jen ruce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
14.6.21 10:34

@Ricotka
Na zadeček používám Medvídka od Eone s perlanem. Obvykle už po té nemažu žádným krémem na opruzeniny, ten olejíček stačí. Když se mi zdálo, že by sklon k opruzenině byl, tak jsem namazala Bepanthenem.

Na koupání používám měsíčkovou kojeneckou koupel od Weledy. Dávám rovnou do vaničky, je olejová a poté už není nutné ničím mazat. Maximálně nějaké problematické kousky, pod krkem atd. A to používám tak olej od Weledy z té samé řady.

Jsem taky atopik s citlivou pokožkou, dcera vypadá, že bude mít pokožku podobnou a tohle ji zatím vyhovuje a nedráždí ji to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3657
14.6.21 10:35

Ještě mě napadlo, že na případné zklidnění ekzému je super odvar z ovesných vloček. Nalít do vody nebo já si dám lžíci až dvě vloček do staré ponožky a louhuju ve vaně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3456
14.6.21 10:35

Na první dceru jsem měla pár věcí Saloos, ale nepoužívala jsem skoro nic. Na druhou budu kupovat Alma Natural Cosmetics, malá česká značka :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2557
14.6.21 10:42

Stejne budes zkouset, co ti nejvic vyhovuje..ja nedam dopustit na weledu, u dospelych i dcery..bezoplachova koupel je super, i kremy, telove, opalovaci, na zadek…my jsme koupali denne, ale spis jako ritual v kybliku, pro uklidneni a na uvolneni prdu pri boleni briska, ale tu weleda koupel jsem davala tak 1× 2× tydne, novorozence jsem mazala slunecnicovym olejem (z lekarny, ne z obchodu :-D) na doporuceni PA a pak weledou, sampon uriage, dcera ma problemy s mlecnou krustou a vsechny ostatni to zhorsujou, ale dcera ma hrozne vlasu uz od narozeni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1334
14.6.21 11:40

La roche posay, pokud by byla taky atopik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
171
14.6.21 11:42

Pouze madlovy olej od Nobilisu jsem pouzivala a ted budu zas

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
14.6.21 12:09
@xkoup21 píše:
La roche posay, pokud by byla taky atopik.

Naprosty souhlas. Mazu pri jakemkoliv naznaku vyrazky/pupinku/ekzemu a v podstate ihned zmizi a zase ma krasne hladkou kuzi. Za me rozhodne rada Lipikar. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1965
14.6.21 14:20

Podle mě stačí koupat 2× týdně jen ve vodě. Po koupání příp. trošku promazat olejíčkem, ale ani to není nezbytně nutné. Na čištění zadečku jsem používala mycí olej Medvídek, který jsem nastříkala na perlan.
Nic dalšího není podle mě potřeba. Ten Medvídek zároveň zadeček ošetří tak, že není nutné už potom mazat nějakou mastí s obsahem zinku jako prevence opruzenin (mimochodem, na těch krémech se píše, že se mají nanášet v tenké vrstvě a nestačila jsem se divit, kolik krému napatlala sestra na miminko v nemocnici, když mi ukazovala přebalování).
Pokud se miminko po stolici hned přebalí a dostatečně se větrá bez plenky, tak to je nejlepší prevence opruzenin (pokud není problém v dráždivosti samotných plenek).
V zimě jsem mazala tvářičky bambuckým máslem.
Takže suma sumárum, kosmetika vlastně není ani moc potřeba :-)
Jo a taky je podle mě dobré nechat miminko první dva dny po porodu úplně bez koupání, aby na sobě mělo mázek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19907
14.6.21 15:50
@Ricotka píše:
Ahoj maminky, již brzy se mi má narodit mé první miminko a proto bych potřebovala poradit jakou kosmetiku a hygienické potřeby pořídit pro miminko. Jsem atopik a mam velmi citlivou pokožku, proto bych raději pro své miminko chtěla používat co nejméně “chemickou” kosmetiku.
Co by jste doporučili na koupání (mýdlo, mýdlový olejíček a olejíček po koupání). Slyšela jsem, že je velmi dobré bambucké máslo a koupat miminko ob-den.
Budu moc ráda za jaké koliv rady co se týče šetrné hygieny na miminko🤗
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat