Jakou kyselinu listovou v průběhu těhotenství?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lenyy21
Kecalka 148 příspěvků 03.07.17 15:52
Jakou kyselinu listovou v průběhu těhotenství?

Zdravím dámy :-)
Chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s kyselinou listovou? Před otěhotněním jsem žádnou neužívala..(i když jsem to zvažovala, ale otěhotněla jsem hned druhý měsíc po vysazení antikoncepce, takže už jsem to nestihla) :lol:
Proto bych se ráda zeptala, jakou byste doporučili značku? :-) a je dobré jí brát celé těhotenství, nebo do kterého měsíce?
Popřípadě které další vitamíny jsou pro miminko dobré a dalo by se to nějak kombinovat?
Děkuji moc :-)

Reakce:
Petruna21
Echt Kelišová 9865 příspěvků 03.07.17 16:00

Mě lékárník doporučil FEMIBION teď ho pořád beru je tam 30 tablet :) stál mě cca 400,– ale říkal že je jeden s nejlepších a že pomáhá tak uvidíme též se snažíme :cert:

https://www.lekarnaave.cz/…em-d3-tbl-30 dokonce tady ho mají ve slevě :P

Motýlice
Kelišová 5043 příspěvků 03.07.17 16:12

Femibion. Má smysl hlavně první týdny těhotenství, pak už méně. Pokud máš pestrou stravu, brala bych vitamíny spíš jen příležitostně. Pokud v začátku těhotenství nevolnosti, zvracení nebo jde o druhé těhotenství v rychlém sledu, tak bych přitvrdila a brala pravidelně. Ne kvůli miminu, to si z tebe vycucne, co potřebuje, ale kvůli sobě. Vlastní zkušenost. Po druhém jsem byla odvápněná i odželezněná.

Lenyy21
Kecalka 148 příspěvků 03.07.17 16:18

@Motýlice Děkuji :-) nevolnostma zatim netrpim, jen me obcas zaboli bricho..hlavne vecer.. a berou se ty vitaminy cele tehotenstvi nebo jen par prvnich mesicu? :-)

alviola
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 03.07.17 16:19

Mi zase v lékárně doporučili tu nejobyčejněší za 35 Kč s tím, že ten Femibion (chtěla jsem ho) je jenom marketingová masáž.

Petrušačka
Ukecaná baba ;) 1342 příspěvků 03.07.17 16:23

Rozhodně Femibion - jde o to, že nemáš-li vyšetřený trombofilní mutace, můžeš mít MTHFR mutaci (údajně AŽ polovina populace ji má) a s touto mutací neumí tvoje tělo obyčejnou kyselinu listovou zpracovat a kompletně celou, kterou „zobneš“ vyloučí… Proto je dobré brát kyselinu listovou v naštěpené podobě (folát kyseliny listové) - a ta je ve Femibionu (a myslím, že nově ještě v nějakých jiných vitamínech pro těhotný)… jinde ne! Obyčejná ti jednoduše řečenu může být úplně k prdu - a nedostatek kyseliny listové v těhotenství může být fatální…

Příspěvek upraven 03.07.17 v 16:29

Petrušačka
Ukecaná baba ;) 1342 příspěvků 03.07.17 16:24
@alviola píše:
Mi zase v lékárně doporučili tu nejobyčejněší za 35 Kč s tím, že ten Femibion (chtěla jsem ho) je jenom marketingová masáž.

To ovšem není VŮBEC pravda!!! jestli tohle pan lékárník řekl, měl by se dovzdělat… Ve Femibionu je totiž folát kyseliny listové… čili MÁ smysl… Hlavně především pro lidi s MTHFR trombofilní mutací…

Lenyy21
Kecalka 148 příspěvků 03.07.17 16:29

@Petrušačka Moc děkuju :-) tak myslím, že už mám jasno ;)

JaimeG
Kecalka 377 příspěvků 03.07.17 17:57

Taky beru Femibion, i veškeré současně těhotné kamarádky a myslím, že všechno v pořádku ;)

Smazaný anonym
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.07.17 18:23

Já jsem u prvního těhu brala vitaminy a u druhého nic a myslím, že je to zbytečné…pokud normálně kvalitně jíš, tak není důvod do sebe cpát další látky, které jsem běžně obsažené v potravinách…podobný názor mi sdělila i Mudr.

marketak5
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 03.07.17 18:33

Já brala chytré miminko, nebo folgravid anebo jen kyselinu listovou od elastiQ. Určitě aspoň tu listovku kup, je to pro správný vývoj miminka, orgánů atd.. A co nejdříve. Ona pomáhá dělení buněk a proto je důležitá hlavne v prvních týdnech (právě i před).

Motýlice
Kelišová 5043 příspěvků 03.07.17 21:16

No, druhá věc je, že nervová trubice, jejímuž rozštěpu listovka brání, se zakládá v době, kdy většina žen o těhotenství ještě ani neví. Snad někdy kolem 5.-6. týdne. Z tohoto pohledu je mnohem významnější užívání před otěhotněním. Pestrá strava to ale jistí.

Wenasta11
Stálice 91 příspěvků 30.10.17 21:23

Ahoj. Já beru ElastiQ, 2× denně. Začala jsem ji brát před otěhotněním, to jsem tedy nebyla úplně disciplinovaná, ale jakmile se dostavily //, beru poctivě ráno a večer. Tak snad to nějaký pozitivní vliv mít bude. :)

Váš příspěvek
Reklama