Jakou látku vybrat na závěs pro udržení tepla

1740
31.10.19 06:47

Jakou látku vybrat na závěs pro udržení tepla

Prosím ty, co se vyznají v látkách, nebo mají už zkušenost s tímto výběrem. Potřebuji závěs na schody, aby udržel teplo, nepouštěl zimu. Jakou látku mám vybírat? Nějaký těžký asi, samet?
Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

133
31.10.19 06:50

Dobrý den, já mám - teda na okně - zatemňovací závěsy (blackouty) :) nedovedu si představit, že by bylo ještě něco těžšího :) v textilu mi ale vždycky rády paní pomohly a poradily :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
9926
31.10.19 07:08

No ideální by bylo těžké vlněné sukno. nebo tedy třeba samet - silnější s vyšším chlupem - s tím že klidně může být umělý, nebo bavlněný. A nebo žinilka - tedy něco kde mezi vlákny je prostor pro vzduch, který se tam drží a tím se to izoluje.

Oboje kromě tepla bude zadržovat i prach, samet víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1755
31.10.19 07:15

@nini77 U takového toho poctivého vysokogramážního sametu se nedoplatíš. A ten umělej hadr, co se teď prodává jako náhražka zas neudrží teplo. Hlavně vyber něco s co nejvyšší gramáží. A je jedno jestli to bude bavlna nebo len. Len bude samozřejmě taky drahý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
9926
31.10.19 07:17

@zuzikka hele gramáž rozhodně, ale na závěs nepotřebuješ hedvábný samet. Potřebuejš něco, kde je spousta vláken, mezi kterými bude ten ohřátý vzduch, ohřeje ta vlákna abude tak bránit studenému vzduchu z druhé strany, aby se přes ně propašoval moc rychle.

Samozřejmě že taková ta hnusná tenklá lesklá pružná chlupatá věc - tedy umělý samet na společenské šaty bude úplně na nic. Ta ohavnost by stejně zasloužila anihilaci :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
9926
31.10.19 07:21

Klasickej bavlněnej na opony je za okolo 400 metr. Kolik je toho potřeba na schody? 3 metry délky maximálně? Teda pokud zakladatelka nebydlí na zámku s reprezentativním dvojitým barokním schodištěm :-D

https://www.jevistnitechnika.cz/…-samet-330-g

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1755
31.10.19 07:24

@Ou samozřejmě, že samet by byl fajn. Ale jak jsem psala, bavlněný je docela drahý (kolem 500,– za metr) a ten polyesterový nemá smysl. My doma máme závěs ze sekáče, který má opravdu vysokou gramáž a zimu nepropouští.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22348
31.10.19 07:33

Stačí nějaká těžší zavesovka, ale s podšívkou!. Měla jsem to tak a bylo to bezvadné. Anebo klidně treba sametové z IKEA, když je podšitá, tak stačí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
474
31.10.19 07:49

Já mám třeba udělané závěsy s fleecových dek ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1740
31.10.19 08:19

Děkuji moc všem za názory. Ta látka na oponu mě zaujala. Tak kolem 500 bych byla ochotná dát, dá se říct, že už je to nafurt a nechci dát polovinu ceny a pak litovat a pořizovat další.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1755
31.10.19 08:33
@nini77 píše:
Děkuji moc všem za názory. Ta látka na oponu mě zaujala. Tak kolem 500 bych byla ochotná dát, dá se říct, že už je to nafurt a nechci dát polovinu ceny a pak litovat a pořizovat další.

No jo, ale to je cena za metr. Takže bys potřebovala min. 2. Pokud teda nemáte hobití domek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1740
31.10.19 09:45

@zuzikka Jasně, s tím počítám, že je to za metr. Ale zařizujeme nový domek, tak takový výdaj už se ztratí. Závěsy na okna už mě taky stály majlant, i když to za metr bylo míň. Ale nejsem typ, co by to chtěl za chvíli měnit. Pár let mi to vydrží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama