Jakou máte pojistku na blbost pro rodinu

26552
4.8.13 11:40

Jakou mate pojistku na blbost pro rodinu.

Myslim, ze u nas nastava cas, kdy bychom meli hlavne kvuli detem uzavrit tuto pojistku. Idealne aby platila i v Evrope. Jakou mate vy, kolik stoji, je tam spoluucast a uz jste ji vyuzili?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11133
4.8.13 12:05

@jenny.fields
vim, ze CSOB ji ma platnou po Evrope, protoze jsem se na to u nich divala.
jinak mi to prislo nejvyhodnejsi uzavrat „k necemu“ vetsinou treba k pojisteni domacnosti. tak jestli mate, tak mrkni, jesti to tam nejde pridat.
kolik budes platit je podle toho, jestli budes mit najekou slevu (uz u nich neco pojisteneho mas) a kolik bys chtela plneni.

jinak kamoska ma na deti a zatim proplaceli neco asi 4× a nikdy nebyl problem.

edit: PS: tak tu Evropu ma pry skoro kazdy a zaklad cca 400,– rocne za rodinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5983
4.8.13 12:37

Pojisteni odpovednosti vuci 3. osobam se celkem levne uzavira k pojisteni domacnosti.
Je to za kryti 500.000,– 270,– Kc rocne, 1 mio za 340,–…
Rozbite zbozi v samoobsluze ve Spanelsku, doma utece pes a zpusobi dopravni nehodu a pod… Bez spoluucasti.

**Pojištěnými jsou všechny osoby žijící ve společné domácnosti s pojištěným uvedeným v pojistné smlouvě (bez ohledu na jejich věk).
Pojištění se vztahuje i na odpovědnost za škodu způsobenou:
a) psem (jehož je pojištěný vlastník nebo opatrovatel),
b) v souvislosti s vlastnictvím nebo opatrováním jiných domácích a hospodářských zvířat (včetně koní a skotu).

Pojištění se vztahuje na škody vzniklé na území Evropy (bez Turecka a zemí bývalého Sovětského svazu, nejsou-li členskými státy EU).

Z pojištění odpovědnosti za škodu má pojištěný právo, aby pojišťovna uhradila:
a) v případě vzniku pojistné události
i) škodu na zdraví nebo na životě,
ii) škodu vzniklou na věci,
iii) jinou majetkovou škodu (finanční),
b) náklady nutné k právní ochraně pojištěného,
a to až do výše sjednaného limitu pojistného plnění.**

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13124
4.8.13 12:44

Máme ho u ČP a na nic. Protože cokoliv naše děti rozbily, tak to rozbily u babiček a na nehodu u blízké rodiny se to bohužel nevztahuje - což mě děsně štve, protože naposledy to byl prošlápnutý monitor u měsíc starého notebooku. Noťas je v háji, 8tis v p..i a pojistka se na to nevztahuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26552
4.8.13 18:48

@Ivan PPZ A to je od jaké pojišťovny?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5983
4.8.13 19:42

Tohle je od Kooperativy.
Ale jak jsem psal, k pojisteni domacnosti, nebo RD.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5983
4.8.13 19:45
@ynax píše:
Máme ho u ČP a na nic. Protože cokoliv naše děti rozbily, tak to rozbily u babiček a na nehodu u blízké rodiny se to bohužel nevztahuje

No, tahle konkretni situace holt kryta neni a rekl bych, ze se pojistovne neda ani divit. Navic je to v pojistnych podminkach, takze zadne prekvapeni.
Ale je spousta realnych situaci, ktere kryty jsou a ta cena je opravdu nevysoka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
913
13.10.14 12:51

Pojistka na blbost

Ahoj všem. Chci zeptat jestli náhodou někdo nevíte jak dlouho musím tuto pojistku platit aby mi byla vyplacená pojistná událost. Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12124
13.10.14 12:53

Ja si myslim, ze vseobecne musi pojistovny plnit pojistne udalosti, ktere se stali ode dne zalozeni pojistne smlouvy. Tak mi to podala pani, ktera nam zarizuje pojistky u ruznych pojistoven. Takze by nemel mit vliv pocet zaplacenych faktur :))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5983
13.10.14 13:31

Pojistná smlouva musí být prokazatelně uzavřena před datumem pojistné události a musí být zaplaceno první pojistné. Nic nebrání plnění, pokud pojišťovna neshledá, že plnit nemusí. Takže PU krátce po sepsání není důvod neplnění, ale pojišťovna může zjišťovat, jestli tu není nějaký „zádrhel“.

Pokud byla smlouva uzavřena pomocí nějakého on-line kalkulátoru, nebude problém. Jestli to bylo uzavřeno na propisovacím formuláři a nepoužívá se nějaké potvrzení pomocí SMS, pak to nemusí být tak jednoznačné.
Zároveň záleží, jaká smlouva byla uzavřena, v jaké variantě a u jaké pojišťovny.
U odpovědnosti ještě ke všemu hodně záleží, jak je ta poj. událost nahlášena (popis události).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26552
13.10.14 14:09

@Ivan PPZ Nějaký tip na pojištění odpovědnosti, kde s kým uzavřít?
V zahraničí nám to kryje platební karta, ale v Čechách nic. Pojištění domácnosti máme nějaké starší, s tím to už nepůjde.
Tuhle jsem přišla do Generali, kde mi otrávená slečna se slovy jsem tu nová nic nevím, vrazila nějakou tlustou knihu na prostudování.
Prostě to chci jen někde uzavřít :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5983
13.10.14 17:07

Jestli máte starší pojištění domácnosti, tak doporučuji zkontrolovat, jestli je „k něčemu dobré“. Pojištění odpovědnosti k domácnosti bývá za solidní ceny.
Zrovna Generali má i samostatné pojištění odpovědnosti (a solidní), ale nějakou kačku to stojí.
U pojištění ke kartě by bylo dobré pořádně prozkoumat podmínky, aby se nakonec neukázalo, že…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26552
13.10.14 17:23

@Ivan PPZ Je to nějaká zlatá karta, takže to zahraničí jsem zkoumali, protože jsme se na to dívali i z pohledu: Musíme se tedy ještě někdy samostatně pojišťovat do zahraničí? No nemusíme, a tohle je v tom.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5983
13.10.14 19:55

Jj, pokud to beru, že to mám „zadarmo“, tak ok. Jen, aby byly přiměřené limity.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26552
13.10.14 20:05
@Ivan PPZ píše:
Jj, pokud to beru, že to mám „zadarmo“, tak ok. Jen, aby byly přiměřené limity.

To ano, vše je hodně vysoké.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama