Jakou máte zdravotní pojišťovnu? Mám udělat změnu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.18 17:01
Jakou máte zdravotní pojišťovnu a mám udělat změnu

Chci se zeptat, aktuálně jsem u Vojenské zdravotní pojišťovny - 201 a poměrně často navštěvuji lékaře a jedna lékařky mi doporučial změnu, jelikož ji prý Vozp-201 platí pozdě a je s ní horší domluva. ( dríve prý bala bez problémů)

Říkala, že je aspoň domluva ohledně plateb či mimoř. úhrady s 111-VZP, 211-ZPMV ČR. Pojišťovnu 207-OZP také nedoporučovala.

Tak nevím, akm přejít.
Nejde mi o žádné výhody v podobě benefitů ( plavání, očkování), ale mít takovou pojišťovnu, která v případě vážných zdravotních problémů pomůže v nesnázích a zaplatí drahou léčbu ( př: biologickou léčbu) - Viz. případ matky, kde jí ČPZP-205 nezaplatila bilogickou léčbu a ona pak zemřela.

U jaké jste zdrav. pojišťovny a proč?
Měnili jste někdy pojišťovny?

Mám odejít od Vozp-201, napadla mě rovnou největší 111 - VZP?
Nebo zkusit 211 - ZP MVČR?

Uvítám co nejvíce názorů, klidně i řad zdravotnických pracovníků, kteří s tím mají přímo praktické zkušenosti.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Micaella22
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 13.10.18 17:06

To je problem doktorky, neni jedina co tohle asi resi. Za pacose maji penez dost, ze ji to prijde o par dnu, tydnu pozdeji, tak si myslim, ze porad to maji do nejake zakonne lhuty, co maji mezi sebou. Neni to tvuj problem. Nema tyhle interni veci cizim lidem rikat. Pokud tu tvoji pojistovnu berou vsude, tak ty si porad jen pacoš a muzes si vybrat za pojistovnu co chces. Spis bych zmenila doktorku

Jinam mam vzp a nikdy jsem nemenila, tohle neresila

cell
Echt Kelišová 8063 příspěvků 13.10.18 17:10

Mám vojenskou mnoho let a nikdy nebyl žádný problém, propláceli mi leccos. Mám u ní i obě děti a nyní k 30.9. jsem přepsala i manžela, který dosud u 207 - bankovní.

Že by 201 platila hůře si nejsem vědoma (jsem taky lékařka), jediný problém je chronicky právě s 207.

Jinak termín pro případnou změnu od 1.1. jsi už stejně prošvihla (změna byla možná ke 30.9.), takže teď máš skoro půl roku na promyšlení

Lama Lama
Hvězda diskuse 49438 příspěvků 4 inzeráty 13.10.18 17:11

Kdysi jsem to měla snahu vnímat zkratkovitě, podobně jako větina lidí- tedy podle benefitů. Ono to k tomu svádí, páč v naem systému nemají k pojištovně pacienti prakticky žádný vztah ( kromě vyjendávání o benefitech). Musím říct, že mi právě VZP taky naprdla, protože domluvit tam se zubatejma cokoli je vždycky vočistec, přijde mi, že jejich hlavní misí je to člověku zkomplikovat, znepříjemni, prostě udělat cokoli pro to, aby si člověk nějaké proplácení pojištovnou příště dobře rozmyslel.
Ale teď jsem jsem se v reálu satkala právě s tím, jak pojištovna reálně zasahuje do zdaví lidí, schvaluje/nes­chvaluje léčbu. A to nemluvím o nějaké experimentální léčbě, co dělají v jednom centru kdesi v americe, ale zcela oficiálně u nás i jinde v zahraničí schválenou, jen nemá u nás úhradu a musí se žádat pojištovna. O té léčbě je zcela prokázáno, že funguje, lépe než jiné. Jen stojí sta tisíce ročně. Chápu, že i pojištovny mají své limity, nemají neomezené zdorje a musí to nějak regulovat. Ale je zkrátka fakt, že některé to schvalují více, některé méně. A prostě VZP je v tomdle fakt relativně slušná. To musím potvrdit i jako lékař, ikdyž u mějde schovalování spíše částek o dva řády nižší, než výše popsané a asi na tom život lidí úplně nevisí.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49438 příspěvků 4 inzeráty 13.10.18 17:12
@cell píše:
Mám vojenskou mnoho let a nikdy nebyl žádný problém, propláceli mi leccos. Mám u ní i obě děti a nyní k 30.9. jsem přepsala i manžela, který dosud u 207 - bankovní.

Že by 201 platila hůře si nejsem vědoma (jsem taky lékařka), jediný problém je chronicky právě s 207.

Jinak termín pro případnou změnu od 1.1. jsi už stejně prošvihla (změna byla možná ke 30.9.), takže teď máš skoro půl roku na promyšlení

na 207 sedí revizačka krá. va nebeská. Co já se s ní navztekala a je to neprůstřelný, marný a marný. :zed: :zed: :zed: Jen čtu 207 a zvedne se mi tep.

Uživatel je onlineHanulka2016
Závislačka 3352 příspěvků 14 inzerátů 13.10.18 17:13

Jen poupravim - zena o ktere hovoris si po medializaci biologickou lecbu u sve ZP vymohla. Nezemrela proto, ze by nedostala lek. ( nechci se tim ZP zastavat ).
Jak uz zaznelo, platby mezi ZP a lekari (nemocnicemi) nejsou tvou starosti a lekar, pokud ma s danou pojistovnou smlouvu by te k zadne zmene vyzvat sam nemel.
Jinak jeste k tematu drahe lecby - s timto pristupem se setkas u vsech pojistoven. Nekdy se hold resi otazka toho, zda utratit miliony u pacienta, kteremu lze zivot jen prodlouzit a nebo tyto penize investovat tam, kde mohou opravdu realne pomoci. Jsou to temata, o kterych se mluvi malo a obecne je ve zdravotnictvi opravdu problem veskere financovani, ktere neni dobre nastavene.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49438 příspěvků 4 inzeráty 13.10.18 17:20
@Hanulka2016 píše:
Jen poupravim - zena o ktere hovoris si po medializaci biologickou lecbu u sve ZP vymohla. Nezemrela proto, ze by nedostala lek. ( nechci se tim ZP zastavat ).
Jak uz zaznelo, platby mezi ZP a lekari (nemocnicemi) nejsou tvou starosti a lekar, pokud ma s danou pojistovnou smlouvu by te k zadne zmene vyzvat sam nemel.
Jinak jeste k tematu drahe lecby - s timto pristupem se setkas u vsech pojistoven. Nekdy se hold resi otazka toho, zda utratit miliony u pacienta, kteremu lze zivot jen prodlouzit a nebo tyto penize investovat tam, kde mohou opravdu realne pomoci. Jsou to temata, o kterych se mluvi malo a obecne je ve zdravotnictvi opravdu problem veskere financovani, ktere neni dobre nastavene.

NO, počkej. Mluvime o dvou věcech. Jedna věc je, jak proplácej pojištovny běžonou péči s úhradou. TO samo pacienta až tak zajímat nemusí. Ale pak je právě ta léčba na paragrav 16 nebo kýhočert kolikátej to je, a tam prostě když ta pojištovna úhradu neschválí, tak máš smůličku a léčba není. To už tě zajímá sakra. Protože to nefunguje tak, že tu léčbu dostaneš a jen to neproplatí lékaři.
A samo je v pořádku, že nemůže proplatit všem všechnu existující léčbu, protože na to prachy prostě nejsou. Ale pokud vim, že jedna pojištovna proplácí, druhá ne, tak samo půjdu k tý, co schvaluje … :nevim:

Závislačka 3352 příspěvků 14 inzerátů 13.10.18 17:26

@Lama Lama urcite vim, ze co neproplati, to nedostanu. Ja to myslela spise v souvislosti s tou extremne drahou lecbou, jako byla zminena biologicka. Co vim, tak proste kazdy pripad je posuzovany individualne, co se techto mene standartnich tyka a to u kazde pojistovny… takze asi uplne jednoznacne rici, ze tahle proplati a tahle ne nelze :nevim: jinak treba co se tyka standartnich vykonu - operaci v nemocnici, tam treba zalezi, kolik ma dana pojistovna v danem zarizeni nasmlouvano. A to se meni kazdy rok.

vokishka
Extra třída :D 12873 příspěvků 13.10.18 17:31
@Micaella22 píše:
To je problem doktorky, neni jedina co tohle asi resi. Za pacose maji penez dost, ze ji to prijde o par dnu, tydnu pozdeji, tak si myslim, ze porad to maji do nejake zakonne lhuty, co maji mezi sebou. Neni to tvuj problem. Nema tyhle interni veci cizim lidem rikat. Pokud tu tvoji pojistovnu berou vsude, tak ty si porad jen pacoš a muzes si vybrat za pojistovnu co chces. Spis bych zmenila doktorkuJinam mam vzp a nikdy jsem nemenila, tohle neresila

není to jen problém doktorky. U nás dlouho magnetická rezonance nebrala pacienty z VZP. Museli do jiného města. Doktorce to bylo jedno, pacient déle čekal a musel cestovat.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49438 příspěvků 4 inzeráty 13.10.18 17:31
@Hanulka2016 píše:
@Lama Lama urcite vim, ze co neproplati, to nedostanu. Ja to myslela spise v souvislosti s tou extremne drahou lecbou, jako byla zminena biologicka. Co vim, tak proste kazdy pripad je posuzovany individualne, co se techto mene standartnich tyka a to u kazde pojistovny… takze asi uplne jednoznacne rici, ze tahle proplati a tahle ne nelze :nevim: jinak treba co se tyka standartnich vykonu - operaci v nemocnici, tam treba zalezi, kolik ma dana pojistovna v danem zarizeni nasmlouvano. A to se meni kazdy rok.

no, tak pokud podávám ročně 200 žádostí na VZP a 200 se mi vrátí, že OK. A na 107 třicet a s polovinou jsou obstruce a třetinu neschvállí vůbec, tak to takhle říct lze. :nevim:

Lama Lama
Hvězda diskuse 49438 příspěvků 4 inzeráty 13.10.18 17:35
@Micaella22 píše:
To je problem doktorky, neni jedina co tohle asi resi. Za pacose maji penez dost, ze ji to prijde o par dnu, tydnu pozdeji, tak si myslim, ze porad to maji do nejake zakonne lhuty, co maji mezi sebou. Neni to tvuj problem. Nema tyhle interni veci cizim lidem rikat. Pokud tu tvoji pojistovnu berou vsude, tak ty si porad jen pacoš a muzes si vybrat za pojistovnu co chces. Spis bych zmenila doktorkuJinam mam vzp a nikdy jsem nemenila, tohle neresila

Ale samozřejmě to je tvůj problém. TO, co ty píšeš samozřejmě ne. Ale pokud určitá léčba nemá úhradu, nemůže jí lékař bez schválení pojištovnou použít. Respektive může, ale jen při plné ůhradě pacientem. Což obvykle pacient nechce. CO pak? Jak si představuješ, že má lékař postupovat - léčbu revizák neschválí - nemá to pacientovi říkat? Mlžit? Říct, že jí vlastně vůbec možná nepotřebuje?

Závislačka 3352 příspěvků 14 inzerátů 13.10.18 17:36

@Lama Lama tak tohle jsou cisla, ke kterym se bohuzel nedostanu… hodnotila jsem na zaklade informaci stran financovani, ktere mam ze sveho zamestnani :? Tam je problem v jinych oblastech. Takze dekuji za nahled.
To financovani je myslim celkove opravdu uz absolutne absurdne nastavene, celkove by se ten system vzhledem k moznostem mel zmenit od zakladu. Coz je ale tema pro jine diskuze. :)

cell
Echt Kelišová 8063 příspěvků 13.10.18 17:37

Vojenská byla mimochodem svého času první a jediná, kdo proplácel protonovou léčbu

eumedon
Extra třída :D 13733 příspěvků 13.10.18 17:38
@Micaella22 píše:

Pokud pojišťovna pozdě platí, tak pozdě platí všem doktorům, takže změna doktora nepomůže. A není to interní věc a není důvodu, proč by to lékař neměl říci pacientovi a doporučit mu změnu pojišťovny.

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 13.10.18 18:05
@Lama Lama píše:
na 207 sedí revizačka krá. va nebeská. Co já se s ní navztekala a je to neprůstřelný, marný a marný. :zed: :zed: :zed: Jen čtu 207 a zvedne se mi tep.

Znám lékaře, který varuje před 207 a nebere jejich pacienty, protože po něm chtějí, aby na léčbě šetřil 8o (aby neprováděl různá vyšetření…) hnus velebnosti.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >