Jakou myš k PC? Vertikální? Ergonomickou?

9197
15.9.20 20:04

Jakou myš k PC? Vertikální? Ergonomickou?

Ahoj, stojí za to pořídit vertikální nebo ergonomickou myš? Prý pomáhá předcházet či ulevuje při problémech s karpály. Co myslíte? Je příjemné ovládání? Děkuji za zkušenosti a názory :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14222
15.9.20 20:25

Já ji zkoušela a pracovalo se mi s ní hodně špatně. Spíš se mi osvědčila ergonomická podložka pod myš, která má polštářek pro podložení zápěstí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
346
15.9.20 20:26

Mám v práci tuhle ergonomickou, není přímo vertikální, ale má příjemný sklon a pracovalo se s ní dobře, ruka nebolela :)
(mimochodem nabídka myší pro leváky je dost tristní a ceny jsou oproti praváckým myším šílený :D )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22401
15.9.20 20:55

Z vertikalni min boli ruka, ale chvilku trva si na ni zvyknout. Mam k ni i ergo podlozku. Nicmene nejvic se mi osvedcilo stridat 2 mysi + tam kde ti jde pouzivat touchpad. Proste nemit zcela monotonni postaveni ruky x hodin denne 5 dni v tydnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
305
16.9.20 14:51

Tak zalezi taky na co ma mys slouzit, ze jo… Jestli na praci nebo na hrani… Pracovni mys staci klasicka a k tomu ergonomicka podlozka pod mys a taky ke klavesnici pri psani.. Na hrani je pak dobra vertikalni mys s vice tlacitky :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
13.10.20 18:16

Já používám vertikální doma i v práci a nemůžu si ji vynachválit. Nebudu lhát když řeknu že o té doby co ji mám tak mě už nebolí zápěstí. Ze začátku je to trochu o zvyku, ale myslím si že za pár dní už ti ani nepřijde že je jiná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3662
13.10.20 18:25

Já mám vertikální a nemůžu si ji vynachválit. Mívala jsem se zápěstím docela problémy, chodila jsem i na ortopedii, pak se to začalo projevovat i v rameni. Co mám tu vertikální, je to OK. Je potřeba si na ni zvyknout, ale je to fakt o hodně lepší, postavení ruky při práci je přirozenější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
14.10.20 14:52
@meduzza píše:
Ahoj, stojí za to pořídit vertikální nebo ergonomickou myš? Prý pomáhá předcházet či ulevuje při problémech s karpály. Co myslíte? Je příjemné ovládání? Děkuji za zkušenosti a názory :mavam:

Je to o zvyku, trpám na karpály a s ergonomickou se mi ulevilo. Sice nezvyk při prvním používání, ale to ta asi jak u všeho. 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama