Jakou osobní váhu vybrat, aby byla přesná

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
BigGold7
Kecalka 120 příspěvků 4 inzeráty 08.02.19 09:29
Jakou osobní váhu vybrat, aby byla přesná

Dobrý den, ráda bych si pořídila novou osobní váhu (jako motivace pro hubnutí po porodu) :) Doma mám teď osobní váhu z Lidlu, která váží nepřesně. :zed: Když si na váhu stoupnu 3× za sebou, pokaždé se ukáže jiná hodnota v rozsahu plus minus půl kila. Dříve jsem u rodičů měla váhu AEG, která vážila pořád stejně, ale daný typ se už nevyrábí.
Vyhlídla jsem na internetu váhu Emos PT-718, máte ji někdo doma? Váží přesně? Nebo i u této váhy lítají hodnoty? Navíc podle dTestu by to snad měla být dobrá koupě…
Jakou osobní váhu byste mi doporučili? :nevim:

Reakce:
modravlocka
Zasloužilá kecalka 676 příspěvků 08.02.19 09:42

Je těch +/- pul kila tak důležité? :lol: Kdyby lítala +/- 2 nebo 3 kg, dalo by se to pochopit. Přijde mi fakt zbytečné kupovat váhu novou. Spíš bych si koupila pořádný krejčovský metr. ;)

ElisC
Zasloužilá kecalka 939 příspěvků 109 inzerátů 08.02.19 09:46

@BigGold7 mně to ta z lidlu dělá taky. Rozdíl 1,5kg.
Předtím jsem měla etu, ta byla dobrá

Fally123
Zasloužilá kecalka 524 příspěvků 08.02.19 09:48

Váha je pouze orientační, neupínej se na ní tak. Je sice divné, že ti váha ukazuje rozdílná čísla, ale na druhou stranu půl kila je nezanedbatelné. Nevaž se každý den, zbytečně tě to rozhodí, záleží na mnoho faktorech, jak máš plná střeva, kolik vody, fáze cyklu… važ se orientačně třeba jednou měsíčně, když to nevydržíš, tak týdne, vždy ve stejnou dobu, ideálně ráno. Jestli chceš se svojí postavou něco udělat, spíš začni cvičit a zaměř se na centimetry. Dva lidi se stejnou váhou cvičící a necvičící budou mít úplně jinou postavu. Svaly totiž něco váží, ale jsou mnohem hezčí :-)

Lainaire8
Závislačka 2584 příspěvků 2 inzeráty 08.02.19 09:50

@BigGold7 tak přesně tuhle váhu mám a spokojenost! :pankac: jen se važ vždy na stejném místě a bez ponožek, ať ti může přesně změřit ty poměry v těle

xjuklickova
Kelišová 5248 příspěvků 1 inzerát 08.02.19 09:59

Přesné jsou laboratorni váhy, ale ne osobni. Myslis, ze je rozdil jestli ti navazi 85,4kg nebo 86kg?

Uživatel je onlineČičorečka
Ukecaná baba ;) 1588 příspěvků 08.02.19 10:10

@BigGold7 my máme váhu Nokia body +. Je fajn, posílá naměřené hodnoty přímo do aplikace v telefonu, kde krásně vidíš grafy. Ale půl kila na osobní váze fakt nemůžeš brát v potaz. To se jednou ráno nevykakáš tak dobře jako obvykle a hned můžeš šílet, žes přibrala :D

Ou
Kelišová 6306 příspěvků 08.02.19 10:12

No ve skutečnosti je podstatenější změna rozměrů okolo břicha, než váha - ta často kolísá nahoru a dolu a jde o vodu v těle. Klidně o kilogramy během týdne, zejména pokud máš trošku rozhozené hormony.

Zároveň pokud člověk ztrácí váhu, ale nemění se obvod pasu, tak to znamená že nehubne tuk, ale ztrácí vodu a bílkoviny hladověním.

Když už opravdu trváš na váze, tak hledej takovou, která měří složení organismu - voda/tuk/svaly a soustřeď se na ten tuk.

BigGold7
Kecalka 120 příspěvků 4 inzeráty 08.02.19 10:21

vím, že centimetry jsou důležitější než váha, ale krejčovský metr doma zatím nevedu :D na váhu lezu tak á 10 dní. Zatím jsem s cvičením nezačala, jsem 2 měsíce po porodu, ze začátku plánuju zařadit více procházek s kočárkem, mám strach aby mi neubylo mlíko pro malého…
na stávající váze z lidlu vážím nahá o půl kila více než když jsem oblečená a najezená, to je fakt v potaz, jak funguje :zed: tím pádem je pro mě přesnost důležitá

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Mottlová sdílela sexy fotky z daňového ráje a prozradila, co neměla

Nejen sportovkyně a modelky tapetují sociální sítě fotkami v bikinách!... číst dále >

Odeberte jí děti, zní hlasy na poslední Výměnu! Co se dělo pak? Potrat a stěhování do ciziny

Česko má za sebou jednu z nejskandálnějších Výměn manželek. Diváci nestačili... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >