Jakou pekárnu? Prosím o radu a zkušenosti...

Anonymni
28.8.08 19:48

Jakou pekárnu? Prosím o radu a zkušenosti...

Ahojte mamky!

Potřebuju radu, sháním pekárnu a jako laik nemám páru o tom, do čeho jít a čeho se vyvarovat. Jasně, téma už tu je, ale není aktuální a já potřebuju trochu nové poznatky (myslím, že kdybych téma hodila na začátek, tak se stejně hodně mamin znovu nepodívá - takže proto nové téma).

Na ceně mi vůbec nezáleží, beru kvalitu! Potřebuju ji nejen na chleba, ale taky a to asi více na těsto - jak kynuté, tak i studené /mléčná hmota ajiné nekynuté těžké těsta/. Takže ocením, když mi odpovíte ty, které i na tyto těsta pekárnu používají :-)

Díky mocky H.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9867
28.8.08 20:35

Mám zcela obyčejnou Alasku a v poslední době ji používám jen na těsto, peču totiž najednou dva bochníky v troubě (hlavně dělám z kila mouky, takový chleba by se do pekárny na pečení vůbec nevešel - a z trouby je lepší kůrka)

A kdyby se mi rozbila, já nemusela hledět na finance a mohla si vybrat kupovala bych původně tuto:

http://www.datart.cz/…-254WXE.html

Ovšem dokonale mě odradilo to, že má jen jeden hnětací hák - tudíž chleba ne ve tvaru klasického toastového, ale ve tvaru krychle - tudíž nesmyslně velké krajíce…

A teď tak nějak pokukuju po ETA -i když ono to je asi docela fuk, bo se všechny stejně dělají v Číně. Určitě ale budu pořizovat dvouhákovou, v tom mám jasno.

L.

PS: Třená těsta nedělám v pekárně, zdá se mi to nepohodlné a nádoba se pak musí vymývat (po kynutém těstu ji nemyju) a nesmíš ji dát do myčky - to raději vezmu šlehač a mísu, co do myčky smí. V pekárně dělám některá těsta na cukroví, alůe také ne všechna, třeba máslová ne, perníkové ano. Jo, výborná je na sladké kynuté těsto, třeba na vánočku, vdolky nebo tak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2786
28.8.08 20:50

Souhlasim s Lesinou. Taky mam Alasku, ale nejsem dennodenni pekar takze mne staci a chleba v nic pecu jen jeden :-D

Nekoupila bych tu s jednim hakemmivaji divne velke tvary ty chleby.

Do ETY bych nesla - slysela jsem dost reklamaci na ne - hlavne na Harmony.

Kamaradka ma tuto a je velmi spokojena

http://www.obchodni-dum.cz/…d-xxl/46034/

N.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7572
28.8.08 21:55

Ahoj,mám Tesco BM 08,jednohákovou a jsem moc spokojená,chleba nekupujeme žádný,těsto tam dělám kynuté i na štrúdl,zkusím i těsta na Vánoce.Stačí nám,jsem moc spokojená.
Tak ať dobře vybereš. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15043
29.8.08 06:04

Ahoj,
ja mam ETA Siesta a jsem spokojena. Ma dva hnetaci haky, do jednoho bych taky nesla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
29.8.08 09:12

Holky díky za rady, asi jsem se nalomila na tu Moulinex.. teď je navíc i na bagetky program a vypadá dobře.
Jo a teď jsem četla, že to nemá funkci odložený start při kynutém těstě… tak to jsem zase na začátku :-(

• Nahlásit
  • Citovat
2786
29.8.08 09:51

no uprimne odlozeny start v receptech ,kde se dava mliko bych asi ani nedala,. tak nejak mi prijde divne ze by to mliko tam stalo jen tak trebas 2 hodky …

ja kdyz delam kynute testo tak tam vsecko naflakam a je to a nebo kdyz jsem hodne hodne akcni, tak si kvasek udelam zvlast a ten tam pak vrznu , ale to opravdu vyjimecne.

drzim palce, urcite dobre vyberes .tak hlavne at pak dobre pece! :)

N.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
29.8.08 10:45

Nat tak abych pravdu řekla, tak nad tím jsem vůbec nauvažovala, že by tam stálo mléko… takže je jasno, jdu do ní :-)))
Díky moc!!

Ono to se stejně moc nedá, každý je spokojený s něčím jiným a každá má něco, dokonalá neexistuje :-)

• Nahlásit
  • Citovat
208
30.8.08 14:56

Máme Etu Harmony - kupoval přítel k Vánocům, takže vybíral on a já jsem maximálně spokojená. O častých reklamacích slyším prvně 8O . Naopak mám pocit, že se ve všech diskuzích chválí nejvíc. Je taky ale z těch dražších. Já odložený start chtěla, ale zatím jsem ho od těch Vánoc nevyužila :D . Má velikou nádobu (měa by být největší na trhu), takže těsto na chleba dělám řidčí - více pak vykyne a nemusím mít strach, že přeteče.
Ale je jasné, že každý vychválí tu svou. Pro občasné pečení určitě poslouží i neznámá značka z Lidlu za tisícovku :wink: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
435
30.8.08 15:00

Tak já mám tuto:

http://www.vitalshop.cz/…001/d-69852/

jsem s ní moc spokojená, chvílema peču třeba i 2× denně, dělám v ní hodně těsta, knedlíky, prostě kynutá těsta už jinak nedělám.

Má sice jenom jeden hák, ale nějak jsem si zvykla, už s těmi chlebíky umím pracovat, prostě udělám velký krajíc a rozkrojím napůl a je to :wink:

myslím že kdybych se zrova rozhodovala, tak bych si tuhle koupila znova, je prostě perfektní a neustále jí všude chválím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Robert
16.3.10 13:54

BHG395. neměnil bych :-) :-) :-)

• Nahlásit
  • Citovat
18
16.3.10 14:51

Ahoj, my máme Moulinex, ten typ na bagetky, s dvěma hnětači. Pečeme chleba, vánočku - holt je hranatá :lol: taky děláme škvarky - používá se program marmeláda a velká spokojenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5165
24.6.10 11:05

Rozhodne ETU :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1013
24.6.10 11:09
bt-cz píše:
Zdravím,
ráda bych koupila mamince domácí pekárnu a vybírám ze dvou - Sencor SBR 930SS a ETA 2149 . Prosím, poraďte. :)
Děkuji..

Já bych vzala tu Sencor. Má všechny potřebné funkce, není drahá, maminka si vyzkouší, jestli jí to bude bavit a je menší. Asi záleží i na tom, kolik jich doma je. Mně se ta ETA jeví zbytečně velká.

Mám skoro 2 roky Bifinett z Lidlu (dost podobná té Sencor), vzala jsem jí tenkrát na vyzkoušení, že si případně koupím větší a tuto dám na chatu a jsem spokojená, takže jí neměním. Maximální objem chleba je 900g a naprosto nám to stačí. Někdy ho sníme za den, jindy za dva. Pak už by byl stejně starý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
bt-cz
2.7.10 09:40

Moc děkuji za rady, asi půjdu do Sencoru, právě proto, že je menší. :)
Taky jsem se dívala na chlebové směsi, asi to bude ze začátku jednodušší. :)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama