Jakou podlahovou krytinu na dřevotřískové desky do kuchyně?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kelly Plitz
Nováček 1 příspěvek 04.08.19 16:15
Jakou podlahovou krytinu na drevotriskove OSB desky do kuchyne?

Zdravim, resim vyber podlahy v kuchyni. Podkladem jsou drevotriskove desky (OSB?) a na nich soucasne 2 lina pres sebe. Chtela byvh vse dat do pryc a udelat komplet novou kvalitni podlahu.

Co resim:
Bylo mi receno ze na drevotrisku nejde dat lepeny vinyl. Taktez ze neni dobry napad davat jakoukoliv krytinu, ktera je v “pasech” - jakykoliv vinyl, plovoucka,… kvuli vode a mastnote. Rodice v novostavbe maji v kuchyni lepsi (vodeodolnejsi) plovouci podlahu a neni problem, ale je to prave novostaba. Docetla jsem se ze drevotriskove desky jsou nachytlne na teplo a jakekoliv spoje na podlahove krytine se casem “prokresli”. Pan z podlaharstvi, ktery delal nabidku stale tlacil PVC, kvuli tomu, ze se jedna o jeden kus, ktere ale nechci (mekky povrch, linka a jine tezsi predmety jej lehce protlaci nebo i protrhnou po X letech pouzivani). Chci zainvestovat a mit neco poradneho, co nebudu muset resit za 10 let znovu.

Mate zkusenosti s vhodnou volbou podlah na drevotrisku?

Jedna se o prizemni byt.

Reakce:
Ernais
Zasloužilá kecalka 531 příspěvků 05.08.19 08:14

My mame podlahu z OSB desek a na ni vinyl, neni teda podlepovany, jen zacvakany na zamky a vsechno v pohode. Mame ho uz 5 let a neni na nem zadna vada, takze ja bych se toho nebala.

Veveří
Ukecaná baba ;) 2367 příspěvků 07.08.19 20:07

Já půjdu do PVC. Praktické, snadná pokládka, realistický vzhled. Vůbec z toho nemám obavy, naopak :palec:

Váš příspěvek
Reklama