Reklama

Jakou podlahu do starého domu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

aduska912
Kecalka 254 příspěvků 11.09.18 20:11
jakou podlahu do starého domu?

Ahoj, mohl by mi prosím někdo poradit, jakou dát podlahu do starého domu? máme tu staré plovoucí podlahy, které asi někdo dělal sám a už jsou dost zničené, mám strach, že když dáme zase plovoučku, že se zničí. poradí někdo, jakou dát podlahu? případně jaká by byla cena kdybychom si nechali udělat danou podlahu firmou?

Reklama

Reakce:

iiiv
Extra třída :D 10916 příspěvků 11.09.18 20:15

záleží na materiálu, kvalitě a velikosti plochy, jestli se musí dělat nový podklad atd.

aduska912
Kecalka 254 příspěvků 11.09.18 20:16

mohli byste mi sem prosím psat jakou podlahu jste dělali, na jakou výměru a kolik jste platili?

kačka39
Kecalka 216 příspěvků 11.09.18 20:19

Plovoučka se zničí brzy, ale je můžeš si ji lehce udělat sama a obnovovat ji, když se ti přestane líbit. My jsme teď dávali pod ní mirelon 3mm a 5mm nějaký desky a je to krásně teplé. Když dáš dřevěnou, dáš za ní velkej balík, ale vydrží do smrti. Přebrousíš, nalakuješ a máš ji jako novou. Ale to je možná složitější než vyměnit tu plovoučku. :nevim:

anahry
Kecalka 356 příspěvků 1 inzerát 11.09.18 20:22

Tak ono je důležitější, co je pod tou podlahou. Jestli beton, tak je to více - méně v pohodě. Pak taky jestli je barák podsklepený nebo ne. U starých domů je nutno počítat s tím, že v zimě jde od podlahy chladno. Takže, pokud nepůjdete do dřeva, tak ta plovoučka je asi nejlepší.

kačka39
Kecalka 216 příspěvků 11.09.18 20:23
@aduska912 píše:
mohli byste mi sem prosím psat jakou podlahu jste dělali, na jakou výměru a kolik jste platili?

my jsme za podlahu do ložnice (velká místnost) dali asi 5 000kč. I s tím podkladem, ale pokládali jsme to sami. A za novou dlažbu jsem jen za pokládku do malý kuchyně dala 13000kč.

lolink
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 11.09.18 20:38

My topime drevem a v lete probihame barakem bosi… No moc to proste neresime. Deti z piskoviste, ze zahrady a tak. Takze nase volba dlazba. 30 m2 se vsim vsudy 70 tisic. Byla tam sterka, dlazba vyssi cenove tridy, velkoformat. Kamarad dal plovoucku, stejny pristup v letnim obdobi jako u nas a po peti letech hrozny, bude muset davat novou podlahu. Takze bych si rozmyslela, jakou zatez a jak se v baraku zije a od toho bych se odpichla.

kačka39
Kecalka 216 příspěvků 11.09.18 20:47

@lolink a máte podlahové topení? Jinak to musí být hrozně studený, né? My máme jenom tenkej beton a pod tím už hlínu. Když jsme to koupili, tak jsme spěchali, abychom se nastěhovali a teď už se to nechce předělávat. Taky by se mě dlažba líbila, ale jen s podlahovým topením.

MartinKa36
Závislačka 3255 příspěvků 11.09.18 20:51

Záleží na materiálu z kterého jsou podlahy, drevené stropy jsou pružné křivé, a betonové podlahy ve staré zástavbě jsou nerovné a pokud je to nad sklepem tak v nich muže být rosný bod a vysoká vlhkost. Dlažby bych doporučil jen do koupelny je strašně tvrdá, vinylová podlaha je třeba dokuchyně lepší ale nemůžeš ji dát na beton v kterém je vysoká vlhkost, třeba nad nevytápěným sklepem.

lolink
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 11.09.18 20:58

@kačka39 nemame. Ale v zime tak nejak nosime backory :mrgreen:. Je to i tvrdy. Ale nejak jsme si na to zvykli. Jak se ale taha z krbu i obcas zhavy popel, tak u dlazby nemusim resit, ze mi uhlik vypadne a popali to. Zase tak studene to neni, ale mame to podsklepene.

kačka39
Kecalka 216 příspěvků 11.09.18 21:09

@lolink já bez bačkor ani krok, my tam máme plovku, ta moc teplejší není. Ale budem to předělávat a dávat pod ní ty desky, jak jsem psala. Je to o hodně teplejší. Pod ložnicí máme sklep a tam to bylo extra studený. I když letos v těch vedrech mi to chladno chybělo. Před krbem máme taky dlažbu, to bych nechtěla tam mít něco jinýho

lolink
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 11.09.18 21:18

@kačka39 no, ja jsem rada, ze to mam na vzdy a ze na ty podlaze umru :mrgreen:. Plovoucka i lino fajn, ale musi se to menit a to uz asi podstupovat nikdy nechci. Rekonstruujeme cely dum a jde to pomalu, takze jsem rada, ze si reknu „jednou a uz nikdy“. Mame imitaci betonu od rako tusim a je to nadhera. Pro deti jsem koupila do obyvaku kusovy koberec a na tom si hraji. Mam ho tam jen v zime. V lete jsem rada, ze podlaha chladi. Jinak obyvak a kuchyn s chodbou jsou nejzatizenejsi. Nahoru budeme davat asi drevo. Tam jeste zdaleka nejsme…

TMana
Zasloužilá kecalka 701 příspěvků 11.09.18 21:24

Úchylku plovoucích podlah jsem nikdy nepochopil. Pokud chcete jednu z nejhorších podlah, která existuje, tak si ji tam zase nacpěte. Popište jaký máte podklad, pak se dá něco navrhnout.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Marcus a Martinus už příští týden v Praze! Co musíte o koncertě vědět?

Norské sourozenecké duo Marcus a Martinus přijede už příští týden do Česka!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >