Jakou podlahu - plovoučky, lino, parkety...?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
santape
Zasloužilá kecalka 511 příspěvků 06.11.14 14:14
Jakou podlahu -plovoučky, lino, parkety...??

Ahoj holky,
co máte doma a s čím jste spokojené?
My máme koberce a pořád se konejším tím, že když jsou děti malé, aspoň jim od zeme není zima. Ale už ty koberce nenavidím, je to hrozná údržba. Chtěla bych něco co setřu a bude to vypadat hezky, ale nevím co. Líbí se mi moc plovoučky, ale někdo na ně nadává. Lino se mi moc nelíbí, ale zas prý je teplejší… A parkety máme pod kobercema, tak daly by se možná opravit, ale jsou tam obrovské rozestupy, tak nevím. Dííííííííííííky za rady. :*

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 06.11.14 14:16

@santape máme plovoučky, je to peklo :zed: to se prostě nedá uklidit, fakt.. do kuchyně jsme pořídili lino a je to super.. v koupelně a na wc dlažba, chtělo by to podlahové topení.. Co se týče údržby? Luxuju a vytírám celý byt, ale na plovoučce je hned zase bordel :zed:

marrlinka
Závislačka 2997 příspěvků 06.11.14 14:19
@martina.se píše:
@santape máme plovoučky, je to peklo :zed: to se prostě nedá uklidit, fakt.. do kuchyně jsme pořídili lino a je to super.. v koupelně a na wc dlažba, chtělo by to podlahové topení.. Co se týče údržby? Luxuju a vytírám celý byt, ale na plovoučce je hned zase bordel :zed:

taky tak, máme tedy lino. Nesnáším to neustále vytírání do blba, zas na druhou stranu si říkám, že když se to drží v koberci, je to pěknej hnus :think:

kačka121
Závislačka 3321 příspěvků 6 inzerátů 06.11.14 14:20

Mela jsem koberec a i kdyz jsem ho udrrzovala vysavala drhla vsechno i na oko vypadal ze je krasne cisty jednou jsme ale stehovali nabytek a ja myslela ze e omeji takovy bordel takze za me koberec uz nikdy vic muzes se snazit sebevic ale koberec nebude nikdy poradne cisty ted mam lino a jsem spokojena paradni na udrzbu nejde od nej ani chlad a hlavne kdyz se mi vyleje kybl s vodou tak to setru a nemam zadny strach ze se mi rozjede palubka a krom toho dnes ty lina delaji takovy ze ani nepoznas jestli je to lino nebo plovoucka

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 06.11.14 14:21
@marrlinka píše:
taky tak, máme tedy lino. Nesnáším to neustále vytírání do blba, zas na druhou stranu si říkám, že když se to drží v koberci, je to pěknej hnus :think:

já z toho šílím, vyluxuju a vytřu fakt poctivě, netuším, kde se ten bordel pořád bere.. navíc máme plovoučku světlou, vše je na ní vidět.. :pocitac: :mrgreen:

marrlinka
Závislačka 2997 příspěvků 06.11.14 14:22

@santape ať už si vybereš lino nebo plovoučku, chce to dobrý a hlavně rovný podklad a lino/plovoučku ne úplný shit. Domácí tu má lino na parketách, ty jsou rovrzaný jako prase, navíc nerovné, lino blbě položené. Třeba pod pracovní židlí se nám lino během jednoho roku pěkně zkroutilo a je to hnusné. Plovoučku měli naši, blbě, amatérsky položená navíc na křivou panelákovou podlahu, taky děs. Naopak v dalším bytě si nechali podlahu vyrovnat a nenechali to dělat žádného matlu a v pohodě.

dari74
Kelišová 6815 příspěvků 06.11.14 14:22

My máme lino, Novilon, s údržbou jsem spokojená i hezky vypadá, jediné co mi vadí, že po nábytku zůstávají vytlačená místa a když spadne něco ostřejšího, hned se udělá díra.

lovesmile
Kelišová 6583 příspěvků 06.11.14 14:23

Asi bych volila lino. Dneska už jsou krásná lina, která pomalu nerozeznáš od plovoučky nebo dlažby, záleží na „motivu“. A je opravdu teplejší než plovoučka. Ty plovoucí podlahy jsou katastrofa, mají je naši a na údržbu fakt hrůza. Je tam vidět každé smítko a to nemluvím o stopách, co uděláš, když projdeš na boso nebo jen v ponožkách. :roll: My máme dlažbu a koberce a jsem maximálně spokojená.

Příspěvek upraven 06.11.14 v 14:23

marrlinka
Závislačka 2997 příspěvků 06.11.14 14:23
@martina.se píše:
já z toho šílím, vyluxuju a vytřu fakt poctivě, netuším, kde se ten bordel pořád bere.. navíc máme plovoučku světlou, vše je na ní vidět.. :pocitac: :mrgreen:

jj, my světlé lino, byt u silnice, v prašném městě. Dopo setřu, odpo se projdeš po bytě a ponožky jsou úplně černé :roll:

Fima
Nadpozemská drbna 29366 příspěvků 2 inzeráty 06.11.14 14:23

Kuchyň máme spojenou s obývákem a máme tam lino. Nemůžu si to vynachválit. Máme s dekorem plovoučky a už párkrát u nás zazněla od návštěv věta, že máme hezkou plovoučku. Zkrátka je to na první pohled k nerozeznání. Na wc a v koupelně klasika dlažba, v ložnici a v děcáku máme parkety. Nechávali jsme je renovovat a vypadají úžasně. Poctivá dřevěná podlaha. Děcka přes ně mají teda ještě kusový koberec. V předsíni máme zátěžák, byl tady nový, když jsme byt koupili a zatím jsme to nechali, ale časem to pak vyhodíme a necháme dát asi zase lino.

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 06.11.14 14:23
@marrlinka píše:
jj, my světlé lino, byt u silnice, v prašném městě. Dopo setřu, odpo se projdeš po bytě a ponožky jsou úplně černé :roll:
:zed: přesně.. šílím.. ale v minulém bytě to bylo mnohem horší..
janiczka82
Závislačka 2918 příspěvků 06.11.14 14:24

Na plovoucce je vsechno videt (hlavne drobecky a prach) a je i docela studena. Mame ji ted v celem byte a jedine a nedam dopustit na roboticky vysavac :) Takze ji pak jen sem tam setru a je to ok. Urcite taky zalezi na barve/vzoru/atd. Priste bych sla asi do lina kvuli tomu, ze je teplejsi. Nelibi se mi, kdyz se male deti vali po studene podlaze.

V minulem byte jsme meli svetle koberce s nizkym vlasem a o vse se take postaral robot. Ovsem to jsme jeste nemeli deti :) Skvrny bych porad cistit nechtela.

Rodice maji dlazbu a zda se mi stejne studena jako plovoucka a videt je na tom take dost. Navic mi vadi ty spary, tam se take drzi bordel.

poplach
Zasloužilá kecalka 848 příspěvků 06.11.14 14:25

Pokud máš parktety, snažila bych se je zrenovovat. Pod lino musí být dokonale hladký povrch, to na parkety nepoložíš, musely by se strhnout. My to teď taky řešíme. V kuchyni a obýváku lino, v pracovně plovoučka- z finančních důvodů a nutnosti rychlého položení. Zbytek bude lino, až našetřeíme. Lino ( Vinyly) se prodraží ještě o to dokonalé vyrovnání povrchu. Lina seženeš jaká chceš, zajdi do podlahového studia a nebudeš si moct vybrat :-)

marrlinka
Závislačka 2997 příspěvků 06.11.14 14:27
@poplach píše:
Pokud máš parktety, snažila bych se je zrenovovat. Pod lino musí být dokonale hladký povrch, to na parkety nepoložíš, musely by se strhnout. My to teď taky řešíme. V kuchyni a obýváku lino, v pracovně plovoučka- z finančních důvodů a nutnosti rychlého položení. Zbytek bude lino, až našetřeíme. Lino ( Vinyly) se prodraží ještě o to dokonalé vyrovnání povrchu. Lina seženeš jaká chceš, zajdi do podlahového studia a nebudeš si moct vybrat :-)

potvrzuji, domácí položil lino na parkety a :pocitac: :pocitac: to jeden nepochopí :roll:

Levandulina
Kelišová 6290 příspěvků 21 inzerátů 06.11.14 14:30

Mame lino. Navstevy si mysli, ze je to drevena podlaha. A na udrzbu je to paradni.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Pohřeb Věry Bílé: Bendig poslal polibky, průvod lidí míří na hřbitov

Dnes od 10.45 hodin probíhá pohřeb romské zpěvačky Věry Bílé, která nedávno... číst dále >

5 důvodů, proč Tereze H. pákistánský kriminál může ve finále jen prospět

Pašeračka Tereza Hlůšková (22) od soudu v Pákistánu odešla s trestem odnětí... číst dále >