Jakou polévku vaříte na Štědrý večer místo rybí ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Meduňková
Povídálka 48 příspěvků 20.12.18 23:24
Jakou polévku vaříte na Štědrý večer místo rybí ?

Ahoj, jakou polévku vaříte na Štědrý večer? Já sice rybí polévku párkrát vařila, abych dodržela tradici, ale ráda ji nemám, ani děti ne, I když se mi vždy povedla. Většinou jsme měli hràškovou nebo dýňovou, ráda se ale nechám inspirovat, co vaříte vy? A míváte předkrm?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Aduš8
Závislačka 2960 příspěvků 20.12.18 23:25

@Meduňková hovězí vývar s játrovými knedlíčky a nudlemi :palec:

Limi123
Závislačka 3847 příspěvků 20.12.18 23:26
@Meduňková píše:
Ahoj, jakou polévku vaříte na Štědrý večer? Já sice rybí polévku párkrát vařila, abych dodržela tradici, ale ráda ji nemám, ani děti ne, I když se mi vždy povedla. Většinou jsme měli hràškovou nebo dýňovou, ráda se ale nechám inspirovat, co vaříte vy? A míváte předkrm?

Bramboracku, predkrm nemivame. Hraskova jr dobry tip, udelam ji k obedu. Delavali jsme k obedu cockovou, ale syn ji nemusi.

Apaji
Kelišová 5423 příspěvků 20.12.18 23:30

Hrachovou polévku - rozmixovanou a pasírovanou přes síto. A dodržujeme zvyk z polské větve naší rodiny a zavařujeme do ní noky. Manžel hrachovku jí přes den se mnou, i 25.12., ale na štědrovečerní večeři chce rybí a tu nám dává jeho mamka (já ani dcera jí nejíme, takže 1-2 porce pro manžela se mi nevyplatí vařit).

Jako předkrm máme mušlový salát a krevety na másle. Jako hlavní chod domácí bramborový salát a lososa. Dcera jí jen hrachovou polévku, nemá ráda ani salát, ani lososa a hrachovka jí tak zacpe, že nedá ani řízek, které mám v lednici nachystané, obalené a kdykoliv je flákám přes svátky na pánev.

levandule23
Zasloužilá kecalka 526 příspěvků 20.12.18 23:35

Míváme hrachovku. A na předkrm jen něco malého, obyčejného, většinou sunkovou rolku.

Prtulak
Kecalka 407 příspěvků 20.12.18 23:36

@Meduňková žádnou, my radši řízky, kapříka a klobásky… Polívka jen zabírá místo v žaludku :lol:

rozand
Závislačka 4018 příspěvků 20.12.18 23:37

Spenatovou.

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2234 příspěvků 20.12.18 23:37

U nás taky hrachovka, vaří ji vždy moje mamka a nesmí v ní chybět opečené krutonky, hodně krutonků :D Tyjo, už se fakt těším :)

Hanka1
Extra třída :D 13824 příspěvků 20.12.18 23:39

Zadnou :mrgreen: kapr, rizek a salat bohate staci..

lucielorenc
Kecalka 407 příspěvků 8 inzerátů 21.12.18 00:02

Kdysi jsem dělala hrachovou a co jsem s mým mužem, tak on vaří fazolovou podle sebe a já zase dělám bramborový salát… takové smíchání tradic :lol:

LadyTommy
Extra třída :D 14970 příspěvků 1 inzerát 21.12.18 00:06

Mivali jsme hrachovou nebo zelnacku, ted uz jen rybi

Lenka_Hal
Kelišová 6197 příspěvků 21.12.18 00:22

My delame polevku z morskych „potvor“, specialita meho muze…vyborna.

peta81
Ukecaná baba ;) 2165 příspěvků 21.12.18 00:27

u nas klasika. varim rybi polevku, jime ji vsichni, ja, manzel i deti. pak salat, kapr, rizky veprove i kureci nebo kruti. detem delam bramb.kasi. predkrm nepotrebujeme ;)

Anna766
Hvězda diskuse 73120 příspěvků 21.12.18 00:44
@Lenka_Hal píše:
My delame polevku z morskych „potvor“, specialita meho muze…vyborna.

Co tam všechno je?

Vývar s játrovými knedlíčky a nudlemi.Předkrm nevedeme.Rybí polévku u nás nejí vůbec nikdo.

lucenka
Vesmírná mluvilka 33626 příspěvků 21.12.18 00:45

Žádnou… My na polivky nějak moc nejsme a už vůbec n. a k večeři

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Zdrogovali je a svázali! Reportér tvrdí, že zná pravdu o záchraně thajských fotbalistů

Už půl roku uplynulo od záchranné akce, která měla za cíl dostat dvanáct... číst dále >

Doják dne: Hollywoodský herec Steve Buscemi se rozloučil s láskou svého života

Miloval ji z celého srdce dlouhých třicet let. Teď musel hollywoodský herec... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >