Jakou porodnici- Praha

22.9.19 14:16

Jakou porodnici- Praha

Ahoj ;) 1.října mám být zaregistrovaná v porodnici a nevím kterou vybrat. Manžel je pro Apolináře, mě se víc líbí Thomayerova porodnice, už proto, že se tam dostanu rychleji (bydlíme za Prahou, cesta klidně i 45minut), manžel to má blíž z práce. I přesto stále váhám. Má někdo zkušenost s personálem v daných porodnicích, jak to chodí atd? Řeším toto poprvé a v mem okolí nikdo za poslední roky ani v jedné z těchto porodnic nerodil :? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6128
22.9.19 14:22

Apolinář je ok, zrovna tam odjela jedna kámoška rosit :) zkušenost s Krčí přímou nemám, ale kamarádka, co tam rodila, si to chválila. Rozhodni se sama, obě jsou ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3396
22.9.19 14:37

To moje kamarádka nebyla v krci spokojená. Já byla spokojená na Bulovce. Apolinář bude asi podobný

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.9.19 14:44

Apolinar. V Thomayerce je to ok jen pokud mas porod podle ucebnice… jakmile je neco jinak, je to pruser. Delala jsem tam. Nemohla jsem nic, jen poslouchat, na me nikdo nedal. 3 dny tam nechali zensky trpet, pri silenych kontrakcich, nebo praskla voda a naopak se dal nic nedelo, porod se nerozjel… udelal se aku cisar az v dobe, kdy uz diteti skoro nebilo srdce :zed: kazda smena to videla jinak, kazda smena nechala zenskou trpet. Jak rikam, pokud mas porod dle prirucky, zvladnou to. Jinak ne. Apolinar je spicka, maji tam vsechny potrebne pristroje pro rychlou zachranu ditete apod. Jo, mozna to tam neni luxus jako v poradu Male lasky, rozhodne supr personal, supr pece. Jo a rodila jsem tam 2×

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.9.19 14:47

Někde mimo prahu :lol: Rakovník, mělník..

• Nahlásit
  • Citovat
22.9.19 14:55
@Anonymní píše:
Apolinar. V Thomayerce je to ok jen pokud mas porod podle ucebnice… jakmile je neco jinak, je to pruser. Delala jsem tam. Nemohla jsem nic, jen poslouchat, na me nikdo nedal. 3 dny tam nechali zensky trpet, pri silenych kontrakcich, nebo praskla voda a naopak se dal nic nedelo, porod se nerozjel… udelal se aku cisar az v dobe, kdy uz diteti skoro nebilo srdce :zed: kazda smena to videla jinak, kazda smena nechala zenskou trpet. Jak rikam, pokud mas porod dle prirucky, zvladnou to. Jinak ne. Apolinar je spicka, maji tam vsechny potrebne pristroje pro rychlou zachranu ditete apod. Jo, mozna to tam neni luxus jako v poradu Male lasky, rozhodne supr personal, supr pece. Jo a rodila jsem tam 2×

Mě právě mamina říkala, ze je to tam fajn, 3× tam rodila a byla spokojena, ale to je taky par let zpět a plno se toho změnilo..říkala, ze si mužu plno věci domluvit, protože tam pracuje a lidi zná.. pro mě takové zase plus je, že se tam v klidu dopravím sama.. u Apolináře pochybuji, ze někde zaparkuji, než se tam dostanu já, než se dostane manžel.. jeho u porodu chci..
ono to takhle stejně asi nevyřeším :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.9.19 14:57
@Anonymní píše:
Někde mimo prahu :lol: Rakovník, mělník..

Rakovník i Mělník mám zrovna na hodinu, mimo Prahu o asi moc nepůjde :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.9.19 15:06

Já rodila 2× v Krči a byla jsem spokojená. Sice první porod nebyl podle představ, ale s odstupem může říct, že to bylo i mnou jako vystresovanou prvorodičkou. Navíc mi nesedla porodní asistentka…
U druhého porodu jsem byla sama, bez manžela a bylo to super. Nikdo mi nic nevnucoval, nebyl na mě hnusný apod. Všichni byli úžasní a zachránili mi život…
Za mě Krč úplně v pohodě, navíc je zrekonstruovaná. Na blbce narazíš všude, to je o lidech ne o porodnici.
Za mě Krč úplně v pohodě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.9.19 15:14

@Evelýna 1 a jak je to dlouho co jsi tam rodila?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Nowena
22.9.19 15:20

Já rodila U Apolináře a už nikdy víc.

• Nahlásit
  • Citovat
366
22.9.19 15:21

Prvni porod u Apolinare - personal na sestinedeli hruza, celkove budova v dezolatnim stavu, pokoje desbes, koupelny a wc taky priserny.
Druhy porod v Krci. Oproti Apolinari luxusni hotel vcetne super personalu! Bohuzel ale nemuzu posoudit klasicky sestinedeli, byli jsme na nedonoseneckym intermedialu:)

Rakovnik rozhodne nedoporucuju..chtela jsem tam rodit, prijela sem tam s krvacenim..vubec je nezajimala moje placenta praevia..a do Prahy me poslali s manzelem autem, misto aby mi dali radsi sanitku :woman_shrugging:
Mistni o tyhle nemocnici rikaji, ze se tam nejezdi lecit, ale jen umrit… :roll: 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1285
22.9.19 15:41

Teď jsem rodila u Apolináře. Rozhodli jsme se tak kvůli kvalitě péče neonatologickeho/novorozeneckeho oddělení v případě komplikací. Nepotřebuji luxusní hotel, hlavní pro mě bylo, zda se mi postarají o dítě, nebudou ho muset odněkud převážet atd.
Ve 37tt jsem začala chodit do poradny. Na monitory jsem se objednavala on-line, vždy jsem šla na čas. Do ambulance pak většinou čekání, 15-30 minut. Nemám nic, co bych komu vytkla. Všichni vždy příjemní, milí a profesionální.
Porodní sál - absolutně bez připomínek co se týče personálu, rodila jsem jen s PA, v nejmenším jsem nečekala u Apo takový přístup, ještě teď jsem nadšena. To samé pak dětská sestra, bonding dvě hodiny, chodila kontrolovat jen pohledem, malou nechala samoprisat, až po těch dvou hodinách proběhlo nějaký standardní vyšetření, asi pět minut vsehovsudy. Jediná výtka jsou ty porodní boxy, vedle mě bohužel rodila v tu chvíli paní, která byla poměrně hlasitá a to mě trochu znervoznvalo. V dnešní době už by to chtělo opravdu umožnit rodičkám více soukromí v podobě porodního pokoje :think: nebo mít více štěstí a rodit v tu dobu sama :mrgreen:
Bohužel, velký zklamání nastalo na oddělení šestinedeli. Nehodnotím nic, jen person (dětské sestry) a to byla, až na par výjimek katastrofa. Zdrhala jsem domu, jak jen to šlo.
Na pokoji jsem byla po dvou, wc a koupelna hned naproti přes chodbu, nikdy se mi nestalo, že by bylo obsazeno. Jídlo nemocniční kvality, bylo ho dostatek, obědy a večeře teplý a za mě chutný.
Návštěvy mimo oddělení mi přišly prvně ujetý, ale nakonec mi to přišlo fajn, byť jsem je všechny strávila mimo na chodbě, nedovedu si představit, že by všichni byli nasáčkovaný na té malé chodbě na odd. a navíc, kdo zrovna neměl návštěvu, měl svatý klid :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1141
22.9.19 15:48

Za mě Vinohrady. Výhodou je, že na rozdíl od Podolí nebo Apolináře nepraskají ve švech, personál se před pár lety kompletně obměnil a je to sakra změna k lepšímu. Porodní boxy nejsou žádný supermoderní luxus, ale zase hrůza taky ne. Šestinedělí super- pokoj max. pro 3, na pokoji wc a sprcha, kojenecká váha, přebalovák a dokonce i vanička na koupání mimin. Personál korektní, často i vysloveně milý, novorozenecké oddělení, šestinedělí i porodní boxy jsou na jednom patře, blízko sebe, což je pohodlné, když se chodí třeba na dokrm nebo něco řešit s prckem. Pokud se nám za čas povede druhátko, půjdu zase na Vinohrady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11447
22.9.19 16:06

Já rodila prvního u Apolinare, druheho v Krči. A teď jdu znovu do Krče, byla jsem tam mnohem spokojenější se vším, takže pro mě jasná volba ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11989
22.9.19 16:51

@KristynaStej Apolinar. Neexistuje lepší porodnice co se kvality pece tyce. Většina pruseru jde vždy tam. Sama jsem tam rodila a spokojenost se vším. Je to i o přístupu, jak se chovas k lidem, chovají se oni k tobě. A pro mě vždy byla priorita zdraví a úroveň odbornosti. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama