Jakou práci máte vy? Nemůžu najít práci :-(

Napsat příspěvek
Anonymní
2.12.13 13:29

No já jsem kuchařka v plánu bylo to že pujdu dál na školu. jenže jsem otěhotněla takže jsem pouze kuchařka. v tomto oboru nechci zustat protože je to časově náročné (dělala jsem brigády a praxi v kuchyni takže vím o čem mluvím) jediná možnost abych zustala v oboru je jít vařit do školy či školky. Bydlím kousek od Mostu. ale jak čtu některé příspěvky tak i mamina s vysokou nemuže najít práci. :zed: No je to děs. Musím hledat takovou práci která bude vyhovovat protože stejně nemám jinou možnost.

• Nahlásit
  • Citovat
2.12.13 13:50

Tak kolikrát ta mamina s vysokou to má horší než nějaká vyučená. kuchařka nemusí být špatný obor co se výběru práce týče. chce to hledat a hledat…hodně štěstí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16897
2.12.13 14:15
@Anonymní píše:
No já jsem kuchařka v plánu bylo to že pujdu dál na školu. jenže jsem otěhotněla takže jsem pouze kuchařka. v tomto oboru nechci zustat protože je to časově náročné (dělala jsem brigády a praxi v kuchyni takže vím o čem mluvím) jediná možnost abych zustala v oboru je jít vařit do školy či školky. Bydlím kousek od Mostu. ale jak čtu některé příspěvky tak i mamina s vysokou nemuže najít práci. :zed: No je to děs. Musím hledat takovou práci která bude vyhovovat protože stejně nemám jinou možnost.

A co je spatneho jit varit do skoly ci skolky? Skol ci skolek mas v kazdem meste nekolik. Vzdyt i ta pracovni doba by byla docela chodna, ne? Je spoustu VS oboru, kde uplatneni clovek najde v 2-3 firmach v zemi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68373
2.12.13 15:15
@michaela1808 píše:
Tak kolikrát ta mamina s vysokou to má horší než nějaká vyučená. kuchařka nemusí být špatný obor co se výběru práce týče. chce to hledat a hledat…hodně štěstí

Jojo, taky bych řekla, že nezáleží na tom, zda se jedná o VŠ nebo učební obor, podstatné je, aby to byl nějaký rozumný obor. A to mi ta kuchařka přijde celkem rozumná, sice finančně nic lukrativního, ale na hledání práce lepší než spousta různých VŠ, zejména humanitního směru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
191
2.12.13 16:42

Já mám pracovní dobu buď 6.30 - 15.00 nebo 7.00- 15. 30, jak si vyberu. Sociální služby. Bohužel těchto míst moc není, protože potřeba je jen maturita a kurz, může to dělat skoro každý, já mám VŠ, někde holt člověk musí ustoupit, takže buď málo ohodnocená práce, nebo ohodnocená, ale od nevidím do nevidím.
Je to všechno o známostech a o štěstí, já měla štěstí, ale říkám si, že už sem si ho vybrala a nechi vidět, jak budu hledat práci za pár let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Dee.21
2.12.13 16:52

Můžeš zkusit obchodního zástupce, ti si organizují čas sami nebo začni podnikat - od výroby dekorativních předmětů po prodej oblečení přes internet. Dnešní doba je plná možností, ale pro ty, co se nebojí začít od píky a makat makat makat.

• Nahlásit
  • Citovat
3734
2.12.13 16:55
@Dee.21 píše:
Můžeš zkusit obchodního zástupce, ti si organizují čas sami nebo začni podnikat - od výroby dekorativních předmětů po prodej oblečení přes internet. Dnešní doba je plná možností, ale pro ty, co se nebojí začít od píky a makat makat makat.

No jasně, ale každý na to není…a začínat od píky s dítětem nebo dětma na krku, to jaksi už není o tom, že můžeš makat od nevidím do nevidím.

Jako svobodná, bezdětná…možná. S dětmi a rodinou - kde žena vytváří „rodinnou pohodu“ je lepší stálé místo se stálou pracovní dobou a jistou výplatou každý měsíc :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
191
2.12.13 16:57

No nevím, ale co znám lidi, co dělají obchoďáky, dělají celé dny, aby se uživili. Možná nejsou dobří v tom co dělají, to neumím posoudit, ale fakt je, že denně 12 hod v práci je ještě dobrý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30862
2.12.13 17:12

Trojkombinace malé dítě - požadavky na zaměstnavatele ohledně pracovní doby a nulová praxe po střední škole žádného zaměstnavatele nenadchne. Nenapsala jsi co, máš za střední školu, zda je vůbec použitelná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Dee.21
2.12.13 17:15

Pracovala jsem se skupinou OZ a ti přes den měli schůzky nebo navolávání, po večerech posílali nabídky a zpracovávali smlouvy. Je to opravdu individuální. Ale už jsme se tu shodly, že práce dle požadavků zakladatelky asi neexistuje. Naše sousedka má 2 malé kluky, prodává secondhandové oblečení z Anglie, přes den je na mailu, 2× měsíčně o víkendu jede do skladu a posílá objednávky.
Takže možnosti jsou, jen v dnešní době nejde čekat na to, až mi někdo dá práci, která mi bude vyhovovat. Nemusíte se mnou souhlasit, ale pokud se na pozici recepční hlásí průměrně 200 lidí… pak bez kvalifikace nebo notné dávky štěstí budete bohužel sedět na pracáku :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
30862
2.12.13 17:17

Zatím víme, co zakladatelka požaduje. Nevíme, co nabízí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29
10220
2.12.13 17:20

Psala, že je kuchařka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5088
2.12.13 17:25

Jj, ve škole… stíhám vyzvedávat děti ve 3 a vozím na 7.. většinou si sice táhnu domů sešity, ale vzhledem k tomu, že nemám pevnou pracovní dobu– ( na jiných školách bývá),tak to stíhám v pohodě..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5088
2.12.13 17:29

… a kuchařka ve školní družině by nešla??? to si myslím, že je schůdné,… ale nevím, kdy končí…??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30862
2.12.13 17:32
@Selfi píše: … a kuchařka ve školní družině by nešla??? to si myslím, že je schůdné,… ale nevím, kdy končí…??

Udělat si průzkum, kde jsou v dostupné vzdálenosti jídelny, kuchyně, závodky, sociální zařízení, oběhnout je…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama