Jakou přírodní kosmetiku vybrat - už jsem zoufala

1.6.21 23:38

Jakou přírodní kosmetiku vybrat už jsem zoufala

Ahoj holky už jsem zoufalá a tak se chci poradit. Kdo používáte přírodní kosmetiku jak dlouho jste měly problémy? Přešla jsem na čistě přírodní kosmetiku a hrůza. Už je to více jak 2 měsíce a je to čím dál horší. Původně jsem myslela, že pokožka prochází nějakou formou detoxu a zvykne si - ale trvá to už dlouho a horší se to. :,( vyzkoušela jsem saloos růžová i levandulová voda, odlíčení jojobovým olejem a mažu krémem neobio a mossa. Tělo mažu čistým bambuckým máslem, rty kakaovým máslem. Na vlasy jsem zkoušela coslys, natura siberica, mossa, logona i urtekram (dokonce i alverde). Obličej mám osypaný boláky, strašná i linie vlasů. Hlava svědí že je vysušená a vlasy se mastí po půl dne. Akné na zádech a ramenou kde mi stéká šampon nebo kondicionér (akné na zádech jsem nikdy neměla ani jediný uhřík i v nejhorší pubertě). Rty rozpraskané do krve. Takhle jsem nikdy nevypadala :,( :,( :,(. Zlepší se to nebo to mám s přírodní kosmetikou vzdát??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
519
1.6.21 23:43

Třeba Ti ta přírodní kosmetika nesvědčí. Není lepší použít suroviny které máš doma a vyrobit si něco z nich? Proč si začala používat tu př. kosmetiku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.6.21 23:47

Chtěla jsem se před těhotenstvím zbavit chemie a něco pro sebe udělat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
519
1.6.21 23:49

S bambuckým máslem nemám dobré zkušenosti ani se Saloos, udělaly se mi pak beďary jak puberťákovi.. jediné co mi zabírá na občasné akné je RYOR levandulová tyčinka. A vlasy-zkus zábal z medu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
519
1.6.21 23:57

@Markeetice25
Nu asi ti Tvé tělo a pleť říkají že ne. A v těhotenství se Ti může změnit úplně všechno. Kašli na drahý produkty a zkus si doma něco vyrobit a uvidíš co Ti bude svědčit. Já mám doma x krémů na ksicht ale vysušují, používám kokosový olej a kupodivu je fajn

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.6.21 00:01

@Hiavnaan to můžu zkusit ale čím umývat vlasy? To jen tak nenamicham. Vrátit se zase k chemii nechci ani ta mi na hlavě parádu nedělala ale alespoň to nebyla taková hrůza

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
519
2.6.21 00:09

@Markeetice25
Já měla před porodem bujnou kštici dlouhých vlasů, a teď? Hrůza. Už dlouho se chci uchýlit k tomu medovému zábalu, mám medu doma dost ale není čas, četla jsem, že prý je skvělý na vlasy, tak jsem to chtěla zkusit ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1100
2.6.21 00:26

Tak každému sedí něco jiného, i se to mění věkem apod. Ale jestli jsi přešla na bio tak, že jsi hledala bio-alternativy původně užívaných výrobků, tak by žádné drama nastat nemělo… Jestli ti naopak nějaké produkty vypadly (třeba něco s AHA/BHA/LHA), tak to na pleti asi poznat bude. :)

Já na sebe patlám kdeco (jeden z mých mnoha zlozvyků, prostě furt něco zkouším :? ), bio/vegan/cruelty free cíleně nekupuji, ale jak je to teď trendy, tak zrovna ty některé ty značky, co píšeš, taky mám a zhoršení nepozoruji. Třeba ten Saloos mě i dost příjemně překvapil… Chce to pohledat - třeba mně moc nesedne Estée Lauder, Lancôme, Clinique (séra, oční krémy) - a všichni kolem na to pějí ódy. :nevim:

Ale teda jestli máš boláky, tak bych rozhodně neodličovala olejem každodenně, ale spíš něčím na bázi pěny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
249
2.6.21 00:35

Urcite bych to zmenila, ale asi ne na konvencni kosmetiku..taky se mi driv po nejake prirodni kosmetice osypal oblicej. Ja jsem tedy dost spokojena na vivabeauty eshopu, kupuju tam mydlo na telo a sampony, je to sice docela drahy, ale fakt jsem spokojena a treba sampon mi drzi uz asi 3mesice a to si myju vlasy dost casto. Co se tyce obliceje, tak mam aktualne Nobis Tilia a zatim je to fajn! (Hrebickova voda, mokradkovy krem)
A jeste k tem vlasum, tuhle jsem videla u jedne kadernice navod, jak si spravne myt vlasy, aby byly zdrave: samponem umyt dvakrat, u korinku, delky se splachnou pri oplachovani, potom kondicioner do delek, rozcesat hrebenem, splachnout, pak foukana, ta je pry dost dulezita prave proto, aby byla zdrava pokozka hlavy…

Ps. Ten muj sampon je Wow. A je fakt wow.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2897
2.6.21 00:44

Ježíš co se týráš :lol:
Nesedí ti to, tak to hoď po psovi (netrefuj se). U citlivého xichtíku bych fakt neexperimentovala s odličovači.

Jinak sibericu na vlasy používám a nemá škodlivou chemii, ale že by byla až tak přírodní si nemyslím :think: Ale třeba rakytníková řada byla peklo, kondicionér mi potáhl vlasy něčím, letělo to do koše. Zato arktická růže mi fakčí dobře.

Kokosový olej opravdu hodně lidem nedělá dobře, ucpává póry a tak. Jen to byl jednu dobu děsnej boom. Čisté bambucké je takové nějaké těžké, měla jsem to, dokonce jsem si míchala krémy a nejlepší nohy mám z blbého běžného krému 2* denně, teď tu mám kokos baleu a kokos yves Rocher.

Jestli už jsi těhotná nemění se nějak hormony? Jestli to částečné osypání nemůže být třeba z toho?

Já bych k sobě byla hodnější, naučila jsem se např dávat do vlasů jako kůru čistý arganový olej, ale nikdy bych se nevzdala kondicionéru co mi 100% sedí, přestože je to Yves Rocher a spousta lidí by se ušklíblo, že to není eko bio top. Když dám jiný kondicionér buď je nerozčešu nebo se mastí. Zkus dát trošku zpátečku k tomu co jsi měla osvědčené a experimentuj s jednou věcí, až najdeš variantu co ti vyhovuje, měň další.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
119
2.6.21 01:49

Mě vyhovovalo

Martina Gebhardt nebo Naobay

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
296
2.6.21 05:25

Já jsem spokojena s přípravky na vlasy od haaro naturo, mají své webovky a vyrábí to sami, i barvy na vlasy. Jen musím doladit barvu. V Praze snad mají i salon. Poradí po mailu dle fotky a typu vlasů. Foukání fénem jako zmínila @JednaPrazacka je fakt asi důležitý. Já když nevyfoukam, tak mám lupy. Taky mám vyhlidnute stránky ekokoza, ti si vyrábí svou kosmetiku, ale tam jsem ještě nenakupovala. Mají tam i recepty jak co vyrobit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3587
2.6.21 05:36

Najdi si na YouTube kanál Netoxicky svět nebo Svět NON toxic, nejsem si jistá přesným názvem. Mají tam videa o „čisté“ kosmetice.
Já na vlasy používám Urtekram, doporučuje se pak kyselý oplach. Černý čaj třeba nebo voda s jablečný octem (třeba mě ale šíleně mastí vlasy), dělal mi taky dobře prášek Amla, smichala jsem s kvetovou vodou a dala jako kondicioner. Nepochopila jsem, jestli už jsi těhotná, to taky může být splasenymi hormony.
Na odličovací mám odličovací olej Renovality, je moc příjemný. Čistím někdy mýdlem, někdy od Alverde či či s jilem (to Je boží), konjakovou houbičkou a někdy jen kvetovou vodou. Není vhodné tu pleť drhnout dvakrát denně, i to může způsobovat problémy. Je to někdy bez na dlouhou trať, ale stojí to za to. Držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3458
2.6.21 05:59

To co máš vyhoď, já se při přechodu na přírodní kosmetiku sekla několikrát a nejvíc u vlasů, tam jsem vyzkoušela snad všechno od nejlevnějších domácích variant až po nechutně drahé přírodní šampóny a výsledek stejný, svědící hlava. Nakonec mi sedl mycí olej od Karla Hádka, i když nejspíš nebude na 100% přírodní.
A na rty je výborný balzám z Havlíkovy apotéky.
Jinak musíš různě zkoušet, můžeme napsat, co komu vyhovuje, ale každému nakonec sedne něco jiného, u mě toho letělo do koše hodně :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14943
2.6.21 06:28

No s tělem a rty se ti nedivím. Po kakaovém másle mi také praskají rty do krve. Musím si hlídat, aby ani nebylo přimíchané do balzámů. Stejně opatrná musím být s bambuckým máslem na rty. Nejvím mi vyhovuje obyčejný jelení lůj a pak jsou super balzámy z Manufactury. No a bambucké máslo je strašně těžké a ucpává póry.
Pokud jde o vlasy, vyzkoušej Havlíkovu apotéku. Sestra také mívala boláky na linii vlasů a tahle značka jí vyhovuje. Má šampon 13 rostlin a k tomu balzam a vlasovou vodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat