Jakou přirozenou antikoncepci jste zvolily?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
charly
Povídálka 11 příspěvků 19.07.19 18:20
Jakou přirozenou antikoncepci jste zvolily?

Ahoj holky, prosím, poraďte, co vám funguje jako nehormonální antikoncepce? S téměř roční přestávkou jsem od svých 16 let používala HA. Poprvé jsem ji na chvíli vysadila, protože jsem zrovna s nikým nechodila a menstruace se nedostavila více než půl roku (gynekolog mě nutil do vyvolávačky, ale nenechala jsem se a počkala jsem na přirozený cyklus)… Můj další kluk byl mladý doktor a trošku mě dostrkal do toho, abych si nechala HA nasadit zpátky, že to nic není. Později jsme se rozešli a teď jsem šťastná ve vztahu už téměř pět let. Prášky jsem vysadila v lednu 2019 s tím, že dítě bychom chtěli počít ideálně nejdříve začátkem roku 2020. Měla jsem strach, že opět budu dlouho čekat, než přijde přirozená menstruace, navíc mám kolem sebe spoustu holek, které mají po HA buď problémy s otěhotněním nebo naopak rychle otěhotněly a pak potratily. Můj gynekolog mi řekl, že se začíná uvažovat nad tím, že efekt z vysazení - o němž se mnou dřív mluvil, kdy je velká šance otěhotnět v prvním cyklu po HA, je vlastně mimo :roll: a že už se ví, že častěji dochází k potratům :nevim:, pokud holka takhle otěhotní. Brala jsem první 3 měsíce Gynex a menstruace se rozběhla krásně. Není pravidelná, ale myslím, že se mi začíná dařit vysledovat ovulaci :oops:. Chuť na sex je úplně někde jinde :lol: (a to jsem si předtím myslela, že to chci často), nemám žádné depresivní stravy, cítím se obecně daleko lépe. A objevil se úplně jiný problém, než jsem čekala… S přítelem spolu spíme hodně - mimo menstruaci stále prakticky denně, někdy hezky ráno a večer :think: a já mám velký strach z otěhotnění. Pořídili jsme Pearly (zjednodušená verze Lady Comp), ještě jsem nezačala používat, chystáme se o víkendu studovat návod :hug:. Od vysazení používám aplikaci Clue, kde se dá zaznamenávat všechno možné - chci ji používat paralelně s Pearly. Také mám koupený Pharmatex krém, ale ani jednou jsme ho nepoužili :zed:. Prostě nám nevyhovuje nemoci se po sexu 2 hodiny umýt, protože náš režim je prostě ráno před snídaní a odchodem do práce a v podvečer před večeří nebo večerním programem, kdy často chodíme ven :(. Kondom je nám oběma nepříjemný, nechci to házet na přítele, zkusili jsme všechno možné a ta blízkost prostě není stejná, podle mého, ani s Durex extra thin… Tzn. chceme zkusit Clue & Pearly, vysledovat naše „zelené“ dny a v těch červených holt kondom s Pharmatexem nebo tak něco. Doteď vlastně nejčastěji prostě přerušujeme :roll:, příteli v tomhle maximálně věřím, protože jsme kdysi zkoušeli trénovat „zadržení“ - vyvrcholení bez výstřiku v jeho případě, je to nějaká metoda na vícenásobný orgasmus u mužů :lol:, ale vím, že se na to prostě nedá spoléhat, není to racionální… Navíc teď dítě z různých důvodů ještě nemůžeme mít… Takže by to byl fakt průser. Prosím, nesuďte mě… Sex je pro nás prostě hodně důležitý, potřebujeme najít variantu pro čisté svědomí :?. Co používáte vy? Mám strach, že Pearly nebude fungovat. Hodně reaguji na stres, při každém větším stresu mívám zpoždění - 2 ze 7 cyklů od vysazení zpoždění 7 a 10 dnů… Obojí s jasně detekovatelnou stresovou situací - vlastně jsem ani nebyla nervózní, že bych byla těhotná, měla jsem pocit, že prostě nejsem… Jinak mám cyklus 32-33 dnů.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Uživatel je onlinerozand
Závislačka 4510 příspěvků 19.07.19 18:27

He? Dítě by byl fakt průser, zatímco za pár měsíců bude žádané. No. Hodně štěstí. Začala bych s tím „lady compem“ hned, jak to půjde.

Uživatel je onlinerozand
Závislačka 4510 příspěvků 19.07.19 18:28

Jinak když ti vyhovuje přeruška, STM bych se nebála :D.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67414 příspěvků 19.07.19 18:31

No, ona STM spolehliva bude, ale pokud ti delka cyklu lita o 10 dni, tak budete pulku mesice pouzivat kondom…

Pipet
Generální žvanilka 24299 příspěvků 19.07.19 18:32

Tak třeba to pojistit FemCapem nebo něčím podobným…

charly
Povídálka 11 příspěvků 19.07.19 18:39

Děkuji :). Vnitřně chceme mimi už dlouho, odkládáme kvůli mé práci, jsou i vnější okolnosti ;).

charly
Povídálka 11 příspěvků 19.07.19 18:43

Nemá FemCap horčí pearlův index ochrany než kondomy? Aspoň z toho co nacházím, to není tak účinná antikoncepce.

MarketaC4
Kecalka 214 příspěvků 19.07.19 18:48

Dítě nechceš, HA nechceš, kondom nechceš, pharmatex nechceš… pak zase kondom s pharmatexem asi jakože jo…
Tak nevím - asi souložit až v době kdy bude dítě žádané? :nevim:

charly
Povídálka 11 příspěvků 19.07.19 18:52
@MarketaC4 píše:
Dítě nechceš, HA nechceš, kondom nechceš, pharmatex nechceš… pak zase kondom s pharmatexem asi jakože jo…
Tak nevím - asi souložit až v době kdy bude dítě žádané? :nevim:

Já vím, je to těžké :oops:. Nic z toho moc nechci, ale chci najít nejméně otravné a pokud možno rozumně spolehlivé řešení… :roll: Asi se shodneme, že sex je holt nejlepší úplně bez ničeho :P. Proto jsem založila diskuzi, zajímají mě zkušenosti ostátních, co vymyslely ;).

Tiffany1
Závislačka 4630 příspěvků 19.07.19 18:56

Promin, ale 16 let jsi brala HA, ted se na dite necitis,… Nechci být hnidopich, ale, kde máš tu jistotu, že to vůbec půjde?? Reálně, jsi na první dítě stará. Žena prvorodička má být do 26 let věku, to, že trend je někde jinde, s tím nesouvisí… Já bych spíš řešila, aby to vůbec šlo tak snadno, než 12 druhů antikoncepce zaráz… :think:

Calendulka
Kecalka 387 příspěvků 19.07.19 18:56
@Pipet píše:
Tak třeba to pojistit FemCapem nebo něčím podobným…

Jj, pesar, v plodných dnech případně ještě kombinovaný s přerušením ;) Tam už by ta spolehlivost mohla být větší…

Tiffany1
Závislačka 4630 příspěvků 19.07.19 18:57

Pardon, od 16ti, ne 16 let… tak beru zpět… :kytka:

řeřicha
Kecalka 400 příspěvků 19.07.19 18:58

Zvolila jsem po dvou dětech neprirozenou Mirenu, před tím X let prerusovany sex. Dnes, kdybych věděla jak je Mirena fajn, bych do ní šla klidne 1i před dětmi… Ale na půl roku to nemá smysl zavádět. Nic lepšího jsme nebyli schopni vybrat, bohužel.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67414 příspěvků 19.07.19 19:00

@Tiffany1 I kdyby 16 let, tak co, nikdo ani v 18 nema jistotu, ze to pujde.

Lenikoule
Kecalka 165 příspěvků 19.07.19 19:03

Nech si zamrazit vajíčka a podvázat vaječníky, nic spolehlivějšího asi nebude :nevim: :lol: :lol:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama