Jakou realitni kancelar zvolit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

NapoleonovaDesire
Kecalka 424 příspěvků 23.01.17 20:46
Jakou realitni kancelar zvolit?

Dobry den, chystáme se prodat byt a ted premyslim, jakou RK zvolit. Jake jsou vase zkusenosti? Chci precizní praci, aby bylo vse po právní stránce v pořádku a peníze v bezpečí. Nechci realitku, kde je realitak jako franšíza. Co vim, tak to je Remax. Dekuji za vase typy.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Lady Bee
Ukecaná baba ;) 2205 příspěvků 23.01.17 20:51

Asi tuto radu neoceníš, ale ideálně žádnou. Pokud je to jenom trošku možné, pokuste se o prodej sami. Dnešní úroveň realitek je opravdu bídná.

Fofrník
Závislačka 3487 příspěvků 23.01.17 20:53
@Lady Bee píše:
Asi tuto radu neoceníš, ale ideálně žádnou. Pokud je to jenom trošku možné, pokuste se o prodej sami. Dnešní úroveň realitek je opravdu bídná.

Mám stejný názor.

Ornwen
Závislačka 4520 příspěvků 23.01.17 20:53

@NapoleonovaDe­sire má zkušenost s malou realitkou z Prahy doporučenou přes kamarádku. Dělali mi právní servis, hledali byt, chodili se mnou na prohlídky. Pomohli mi vycouvat z jedné rezervačky, kde se ukázalo, že majitel nemluvil pravdu (i když to možná nebyla tak úplně jeho chyba) a dodali síly na další hledání a řešení dalšího bytu (taky složité, majitelé vietnamci „nerozumimcesky“).
Nevýhoda byla, že nakonec jsem kupovala jakoby přes dvě realitky, tudíž hodně peněz za provize (což by nemuselo ale být třeba kdyby byli majitelé češi, kdo ví).
Od té doby jsem s nimi řešila pár dalších drobností - jedna nakonec nedopadla (odhad nemovitosti) a druhá tak napůl v běhu (odhad a prodej v rodině).

Když jsem intenzivně hledala a chodila po prohlídkách, tak většina realiťáků na to kašle, kecají, komnikace nula. Včetně třeba realitní společnosti české spořitelny, nebo jak se jmenují. Kde jsem si myslela, že to bude výrazně lepší.

Elenentka
Zasloužilá kecalka 571 příspěvků 23.01.17 20:56

bezrealitky.cz ale připrav se na to že po zveřejnění inzrátu tě stejně začnou bombardovat realitky ať jim prodej svěříš, a ideálně exluzivně - to ale není úplně v tvém zájmu, tak buď připravená.

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19833 příspěvků 23.01.17 20:57

Souhlasím, že dneska ty realitky je opravdu makléř od makléře…každopádně služby realitky jsou pěkně drahá sranda a bez záruky.
na druhou stranu, pokud budete prodávat sami, tak učitě s právníkem, aby ošéfoval smlouvy, jinak se můžete dostat do pěknýho průšvihu ;)

Ha-ni
Generální žvanilka 20035 příspěvků 23.01.17 21:05

Než realitce hledala bych nějakého dobrého makléře, přes doporučení známých. Záleží odkud jsi.
Já prodávala teď byt, na dálku, že zkusím sama. Jak tady psaly holky, během prvních dnů asi 30 telefonátů realitních makléřů… Byt se mi podařilo prodat bez realitky během 2 týdnů, i když už jsem měla domluveného makléře s dobrými referencemi.

Pennya
Ukecaná baba ;) 1204 příspěvků 6 inzerátů 23.01.17 21:14

Kamarádka dělá v Coloseum, prý z toho co zná ji tahle agentura přijde nejlepší. Je z Brna kdyby něco.. :)

fidela
Kecalka 207 příspěvků 23.01.17 21:25

My teď kupovali být přes Donettu a maximální spokojenost. Provizi měla r ealitka 40tisic.Ale zaridila fakt všechno.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16423 příspěvků 23.01.17 22:02

@Lady Bee @Fofrník Souhlasím. RK často sledují své zájmy na úkor klientů, různé podfuky a klamání zákazníka, o zpronevěrách peněz nemluvě. Prodávala bych sama a smlouvy nechala na osvědčeném a dobrém právníkovi, úschovu a převod peněz taktéž.

NapoleonovaDesire
Kecalka 424 příspěvků 23.01.17 22:25

Holky, my ted řešíme milion veci, kupujeme pozemek, projekt na barak, hypotéka, prodej bytu, stehovani, do toho jsem těhotná (podruhe:D) takže chci realitku urcite, ptz ted proste není prostor na hledani právníka, obihani přepisu, vyrizovani prostřednického uctu. To fakt ne. Takze jsem si říkala, realitka, dobrej realitak, precizní inzerát, provizi at si da jakou chce, ale ja za byt chci 2300000 a pres to vlak nejede. A smlouvu mu dam klidne vyhradni.

Ivan PPZ
Kelišová 5671 příspěvků 23.01.17 22:37

Tak by chtělo napsat, kde bydlíte a kde je ten byt. Provize jakou chce? To byla jen slovní hříčka, že? Vy chcete 2,3 mega. Když přidá 100.000, tak je to za 2,4 mega- asi ještě OK. Když přidá 300 tKč, tak cena bude 2,6 mega, k tomu 4% daň a byt je neprodejný…cena bude 2,7 mega. Znám realitku, kde profi nafocení stojí pade, home staging dvacku. U takhle levného bytu se to nemůže vyplatit. A přitom to bude precizní práce…

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 23.01.17 22:41

Prodavali jsme byt pres reality. Modre pyramidy… Jinou jsem necgtela. Pokud jste z Brna a okoli poslu kontakt…

3R
Závislačka 2819 příspěvků 23.01.17 23:13
**@NapoleonovaDe* píše:
Dobry den, chystáme se prodat byt a ted premyslim, jakou RK zvolit. Jake jsou vase zkusenosti? Chci precizní praci, aby bylo vse po právní stránce v pořádku a peníze v bezpečí. Nechci realitku, kde je realitak jako franšíza. Co vim, tak to je Remax. Dekuji za vase typy.

Ahoj, to je spíše otázka makléře. A pak je jedno kterou rk zvolíš. Vyber větší rk, která je déle na trhu, přečti si reference na vybraného makléře, zvol smlouvu neexkluzivní nebo exkluzivní s přesným datem do kdy je platná. V poznámkách smlouvy zvol, že chceš úschovu kupní ceny u právníka nebo tebou vybraného notáře. Dobrý makléř komunikuje a bude s tebou v kontaktu. Na všem se dá domluvit.

Aenne 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.17 07:12

Žádnou, prodat a koupit byt není nic zložité, proč by meli realitky zarábat tisice temer za nic? Dejte si inzerát na internet…napište, že s realitky nejednáte, jinak vám budou vyzvánet stovky realitáku, který si budou chtít dát váš byt do své ponuky…napište do inzerátu všechny podrobnosti, nic nezamlčujte, nebudou vás otravovat zbytečné obhlídky…když nájdete kupce, navšivte právnika, ať vám vypracuje kupno - predajnúu zmluvu, je to dvadset krát levnijší, jako realitka… pak navštivite s kupujícim notára a. peníze vloží kupujíci u notára do notarskeho depozitu, tak nemuže prijít k podvodu a ste chránení vy a taky kupujíci… pak zaneste návrh na zapis nemovitosti do katastra a po vkladu do katastra, notár vám vyplatí peníze na váš učet. A tečka. ušetríte si nervy se zbytečnými prohlídkami a nekolik stotisíc korun na realitku… realitky jsou jenom překupníci, zbytečnost.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

„Když chce, tak chce!“ Borkovec ukázal fotku jako důkaz o vztahu s Knechtovou

Petr Borkovec (18), známý coby problémový zajíček ze soutěže SuperStar,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >