Jakou sedačku 9-18kg

4328
13.10.09 11:38

jakou sedačku 9-18 - hlavně pro Steeva

Tak tohle je asi hlavně na steeva :-)
Rozhodli jsme se koupit sedačku 9-18 a řešíme jakou, už jsme byli rozhodnutí pro RÖMER SAFEFIX plus, ale výhledově uvažujeme o koupi Fordu S-max kde může tahle sedačka být jen vepředu na místě spolujezdce což je na prd… Takže teď řešíme zda RÖMER DUO plus ISOFIX nebo neisofixovou RÖMER KING plus. Ještě podotýkám, že jedno auto máme s isofixem a druhé bez. A teď babo raď, resp. Steeve raď. Díky moc :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7111
13.10.09 14:49

no bohužel do aut jako je S-max a podobná, kde jsou v podlaze schránky nemůže být žádná sedačka s podpůrnou nohou- může být pouze tam, kde nejsou schránky a to je právě to místo vepředu- navíc tam není isofix, takže by ve předu byla připoutaná klasicky pásem.
pokud opravdu chcete koupit S-maxe tak se rozlučte se safefix plus- možnost je pořídit Duo plus- kterou i Ford doporučuje do vozu S-max( bohužel do fordu o 50% dražší, než originál Römer)
takže buď Duo plus- ta jde přendat i do druhého vuzu kde není isofix,
nebo pak model King plus- ten je sice na pásy, ale má TS systém, takže sedí perfektně, a hlavně má tu větší vaničku jako Safefix.
Rozhodoval bych se podle toho v jakém autě budete jezdit více, jestli v tom isofixovém, a budete i více přehazovat sedačku tak bych volil Duo( rychlejší upnutí isofixu a je lehčí na manipulaci)
pokud budete více využívat v autě bez isofixu tak King plus

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4328
13.10.09 19:17

Steeve díky moc za odpověď jen by mně zajímalo zda v tom S-maxu je pouze problém v tom, že by ta schránka nešla otvírat nebo v tom, že to tam technicky nejde. Ještě jednou díky moc L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7111
14.10.09 08:41

problém těch schránek je v tom, že mají plastové víko a ta noha by se tím víkem propadla, a když se to víko dá pryč, tak ta noha nedosáhne na dno schránky, takže ani v jednom případě ta noha by nebyla pevně opřená- ta noha tam zajiš´tuje třetí opěrný bod proti rotaci sedačky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8647
14.10.09 09:02

Steeve : mám na tebe také dotaz :oops: . Viděl si naživo na Romer King plus potah Bellybutton - chcolate brown? Líbí se mi vzhledově,ale co do praktičnosti?? je to stený materiál jako Trendline?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7111
14.10.09 09:12

Chocolate Briovn je napůl syntetika a bavlna- ta hnědá část je PES, ta řůžová bavlna- kdežto trendline je celá syntetika, navíc ta dobře otíratelná,
kvůli údržbě bych volil rozhodně trend, na té chocolate bude špína rychleji zažraná- sám mám pro holky Stellu- to je bavlna 2008 a ještě ke všemu růžová je to tam hned vidět, zašpinění se musí hodit do pračky, nejde to tak snadno otřít jako u trendu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8647
14.10.09 09:28

Steeve: moc děkuji za odpověd.aspon mám jasno. tak ted už se jen rozhodnout zda červenou nebo modrou,na černé mám pocit,že bude také všechno vidět…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7111
14.10.09 09:49

jo když se ještě rozhoduješ mezi červenou a modrou- jsou v trendu 2 modré- Peter a Heidi- a to je riflovina, tak pro upřesnění, ty ostatní jsou syntetika
a co do praktičnosti ta červená Ellen je asi nejlepší, měl jsem ji i na vajíčku : http://autosedacky.mimishop.cz/detail.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8647
14.10.09 09:56

Takže ty Peter a Heidy taky teda nebrat? Tak to už se výběr snižuje na Martin(víc se hodí do auta) a Ellen :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8647
14.10.09 12:06

Steeve: jak si mi sem dal ten odkaz na tvoje stránky,tak to si neměl dělat :lol: . Objevila jsem tam totiž kolekci 2010 a nadchla mě barva Lilly.
Jak je to prosím s jejím materiálem a kdy tak budou k dostání?
My budem na větší sedačku přecházet asi kolem vánoc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7111
14.10.09 13:36

Lili je trendline, je to syntetika, ale hladká, budeme mít první kusy koncem října, na vánoce budou na trhu už všechny potahy 2010, z 2009 už toho moc nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8647
14.10.09 13:45

Steeve: už mě je hanba za ty dotazy :oops: ale prosímtě,co znamená,že ten potah je hladký,zase nějaká nepraktičnost??
a co z té 2010 kolekce bys tedy doporučil?

a poslední dotaz: je vhodné kupovat sedačku přes internet,aniž bychom ji předtím zkoušeli do auta?? Ráda bych ji koupila od Vás,když už tolik zahlcuju dotazama,ale Vrchlabí je pro nás jaksi z ruky :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7111
14.10.09 14:07

To hladký znamená, že je opravdu hladký, jako byl třeba v kol. 2009 byla Jette, kdežto Ellen, Martin atd. byly s takovou strukturou kostičky, Emily je struktura proužek, ale materiál je to stejný, údržba stejná, jen se liší malinko tou strukturou.
K té koupi sedačky, já byl kdysi velký odpůrce nákupu přes internet a nyní prodávám 90% také přes internet- situace nedala jinak,lidem se už do obchodů nějak nechce chodit,
samozřejmě je nejlepší si sedačku předem vyzkoušet v obchodě, jestli se dítěti dobře sedí, nechat si předvést poutání, vyzkoušet ji v autě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.5.11 12:27

Steeve, prosím o radu, budeme kupovat atosedačku 9-18 kg RÖMER, je nějaký rozdíl v bezpečnosti mezi sedačkama RÖMER DUO plus ISOFIX a RÖMER KING plus 2011? Sedačku budeme používat v autě s i bez isofixu a nevím, zda je lepší koupit bez základny a nebo se základnou, když ji budeme využivat jen dejme tomu na půl :?: Resp. jestli je DUO plus stejně bezpečná v autě bez isofixu jako je King plus 8-o :roll:

Už mi z toho jde hlava kolem :lol: Doufám že jsem dotaz položila pochopitelně :oops: a že to nejni úplná blbost :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7111
5.5.11 13:01

Z hlediska bezpečnosti má Duo plus i King plus 4 hvězdičky, to je jak chrání dítě, takže při nehodě ochrání dítě stejným způsobem.
Ale isofix má velký význam v bezpečném, uchycení v autě,dle studie evropských pojišťoven , isofixové sedačky jsou v 97% správně připoutány ale pouze 30% sedaček na pás je připoutáno správně, takže jisotta správného připoutání isofixové sedačky je bezpečnější .
Takže pokud se někdo rozhoduje jestli isofix nebo pás, tak vždy je nejlepší vzít tu, která bude používána častěji, pokud v autě s isofixem tak určitě isofixovou variantu- tedy Duo plus, nebo safefix plus( obě se dají použít i v autě bez isofixu na pás) pokud bude převážně v autě bez isofixu tak vzít Kinga.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama