Jakou školku zvolit? Vedle domu či dál?

Anonymní
10.12.20 12:22

Jakou školku zvolit? Vedle domu či dál?

Ahoj, uvolnilo se místo v obecní školce a můžeme si vybrat dokonce ze dvou. Jednu školku máme před domem, je to taková klasická školka, nic moc navíc nenabízí, ale asi není úplně nejhorší. Prostě klasická školka. Pak máme na výběr ještě jednu, která je o něco dál, musí se přes hlavní silnici (je to cca 800m od domu) a tahle školka je více zaměřená na ekologii, mají na dvoře nějaká zvířátka a celkově je na klidnějším místě než ta co máme u domu. Kterou byste zvolili? Je lepší mít školku přímo u domu, nevadí to pak dítěti nebo dát přednost „lepšímu“ programu? (I když kdo ví, jaká je pak realita) díky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2050
10.12.20 12:25

Spíš než program, bych řešila, jake jsou kde ucitelky. Poptej se v okoli na zkušenosti rodicu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
275
10.12.20 12:26

Já vybírám školu i školku podle toho, jak se mi líbí, jaký mají program a přístup k dětem. I za cenu toho, že musím vozit. A to vozím rozhodně dál, než je pár metrů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.12.20 12:28

@Adelka951 ano to je další věc. V té druhé, vzdálenější mi přijde od pohledu, že se dětem venku věnují víc než té co máme u domu. Ale to může být jen zdání, protože tu vzdálenější nevidím stále. Na reference se určitě zeptám.

• Citovat
  • Nahlásit
53499
10.12.20 12:30

Pokud ti přijde jedna výrazně lepší než druhá a rozdíl je pouhých 800 metrů vzdálenosti, vůbec bych neváhala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24802
10.12.20 12:32

Dala bych do té druhé. I když je dál. Děcko stejně bude chodit s dospělým, takže nějaká silnice nehraje roli (na rzdíl třeba od mladších školních dětí).
A víc než něco „extra“ typu kroužky bych se zaměřila na reference (učitelky, jak se chovají k dětem, jaká je tam vstřícnost a domluva v případě nutnosti nějakého individuálního řešení, jak řeší případné problémy), na velikost a složení kolektivu, prostředí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8620
10.12.20 12:34

Nejdůležitější je personál. Jak jsou blbě učitelky, úžasná program to nezachrání. Ale pokud by to vyšlo sůl nul v obou školkách, volila bych tu vzdálenější. 800m fakt není žádná velká vzdálenost. Kdyby to bylo 20km, to už by bylo něco jiného. Do hodně vzdálené školky bych dítě nedávala, pokud bych měla uspokojivou možnost blíže. Pro naše děti bylo a je hrozně důležité, aby měli kamarády že školky poblíž a mohli s nimi trávit i odpoledne. Pravidelně mě při vyzvedávám vítají větou: Mami, půjdeme na hřiště? My jsme se domluvili s xxx a yyy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1351
10.12.20 12:36

Šla bych do té co je dál, 800m není nic, stále se tam v pohodě dojde pěšky. Jo víc bych to zvažovala u školy, kde už pak hrozí, že budou děti chodit sami (ale i tam by u mě nakonec zvítězila ta v mých očích lepší, i kdyby byla dál od bydliště)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3601
10.12.20 12:38

@Adelka951 Naprosto souhlasím, vybirej podle učitelek. Radši chudší vybavení školky, než učitelka na nic..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2022
10.12.20 12:46

800 metrů není taková vzdálenost, aby Vám to při vodění a vyzvedávání dítěte působilo výraznější komplikace, obzvlášť pokud budete jezdit autem ;). Pokud je i školné v obou školkách stejné, volila bych tu vzdálenější, která dle popisu zní líp :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
431
10.12.20 12:52

Máme školku „za rohem“ a vzhledem k rannímu stresu s oblékáním, je to víc než příjemné. A to vstáváme dvě hodiny před odchodem. 800m bych jezdila autem a pokud to jde, jsem proti „taxikaření“ u dětí. A všem, co napíšou, že je to pěkná procházka.. Ano, párkrát za měsíc, když vyjde počasí. Každý si slibuje, jak chůzí zhubne a nakonec jezdí autem všichni. Pokud by byl rozdíl „státní vs. soukromá“ nebo jedna byla vyloženě špatná, pak bych se rozhodla jinak, ale jen kvůli programu určitě ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31786
10.12.20 12:53
@Anonymní píše:
Ahoj, uvolnilo se místo v obecní školce a můžeme si vybrat dokonce ze dvou. Jednu školku máme před domem, je to taková klasická školka, nic moc navíc nenabízí, ale asi není úplně nejhorší. Prostě klasická školka. Pak máme na výběr ještě jednu, která je o něco dál, musí se přes hlavní silnici (je to cca 800m od domu) a tahle školka je více zaměřená na ekologii, mají na dvoře nějaká zvířátka a celkově je na klidnějším místě než ta co máme u domu. Kterou byste zvolili? Je lepší mít školku přímo u domu, nevadí to pak dítěti nebo dát přednost „lepšímu“ programu? (I když kdo ví, jaká je pak realita) díky

Tak 800 m neberu jako velkou dálku. Volila bych tu druhou. Kdyby byla až v sousedním městě, volila bych tu u domu. Protože je to výhoda, když ráno nestíháš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4598
10.12.20 12:54

Pardon za OT, ale jezdit 800 metru autem do skolky zamerene na ekologii mne pobavilo.
Edit: ted mne napadlo, ze muzou mit elektricke auto.

Příspěvek upraven 10.12.20 v 12:56

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.12.20 12:55

Personál školek neznám, poptam se na reference některých rodičů. Jen z pozorování té co máme blíž vidím, že se dětem na zahradě vůbec nevěnují, stojí v kroužku a kecaji. U té druhé moc nevím, nejsme tam moc často, ale když už jedeme kolem většinou se dětem věnují více. Pak ještě ta vzdálenější má v létě otevřeno jen 2 první týdny v červenci a pak je celé léto zavřená, za co máme u domu má otevřeno první tři týdny v červenci a pak je zavřeno. Plus ještě u té vzdálenější vím, že ředitelka nebyla moc přístupná na zvykaci týden, prostě tam buď dítě dat hned a konec. Autem do té vzdálenější jezdit nebudeme, není tam kde zaparkovat. Školné je podobné, možná i 200-300,–/měs. je ta vzdálenější dražší. A ještě ta co máme u domu má i půl hodiny delší otvírací dobu.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.12.20 13:05
@Simmcaa píše:
Pardon za OT, ale jezdit 800 metru autem do skolky zamerene na ekologii mne pobavilo.
Edit: ted mne napadlo, ze muzou mit elektricke auto.Příspěvek upraven 10.12.20 v 12:56

Elektrické auto nemáme, ale vodit do školky bude manžel a ten autem do práce jezdí, takže bude na něm jak si tohle zařídí. Ona pěkná procházka - v momentě, kdy dítě nechce jít, prší, je zima a ještě musím pospíchat do práce na čas se z procházky stane noční můra. Proto se ptám, jaké máte názory a zkušenosti. Třeba nás soused mi říkal, že dávali před lety děti do jiné Školky než té co máme před domem prý z preventivních důvodů a víc mi to nevysvětlil, tak nevím co si o tom myslet?. Ale to už je tak 15 nazpět, takže se nemůže srovnávat personál apod.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat