Jakou smuteční řeč - zemřel strýček

Anonymní
14.3.16 15:43

Jakou smuteční řeč - zemřel strýček

Omluvte prosím anonym, ale je to pro mě zatím hodně citlivé téma. Děkuji :kytka:

Před pár dny mi zemřel milovaný strýček, teta je myšlenkami úplně mimo, děti spolu neměli. Jelikož při různých příležitostech říkám proslovy, rodiče mě požádali, jestli bych nemohla říct i nějakou řeč na smuteční hostině. Jindy by to pro mě nebyl problém, ale tohle je pro mě tak moc citlivé, že vůbec nevím, co mám říct. Strýček byl delší dobu nemocný, po mozkové mrtvici téměř nemohoucí, ale dle lékařů byl na svůj stav „fit“ a blížící se smrti nic nenasvědčovalo :-(.
Já vůbec nevím, co mám říct. Byl to skvělý člověk, kdykoli někdo něco potřeboval, tak strýček pomohl, poradil. Občas byl bručoun, moc toho nenamluvil, ale povahově krásný člověk.
Je mi jasné, že by má slova měla jít od srdce, ale já už sedím druhý den nad slzami promáčeným papírem a nenapsala jsem ani tečku :-(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

26205
14.3.16 15:48

http://www.zbynekmlcoch.cz/…a-ke-stazeni

možná bys tu našla nějakou inspiraci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3737
14.3.16 15:50
@Anonymní píše:
Omluvte prosím anonym, ale je to pro mě zatím hodně citlivé téma. Děkuji :kytka:Před pár dny mi zemřel milovaný strýček, teta je myšlenkami úplně mimo, děti spolu neměli. Jelikož při různých příležitostech říkám proslovy, rodiče mě požádali, jestli bych nemohla říct i nějakou řeč na smuteční hostině. Jindy by to pro mě nebyl problém, ale tohle je pro mě tak moc citlivé, že vůbec nevím, co mám říct. Strýček byl delší dobu nemocný, po mozkové mrtvici téměř nemohoucí, ale dle lékařů byl na svůj stav „fit“ a blížící se smrti nic nenasvědčovalo :-(.
Já vůbec nevím, co mám říct. Byl to skvělý člověk, kdykoli někdo něco potřeboval, tak strýček pomohl, poradil. Občas byl bručoun, moc toho nenamluvil, ale povahově krásný člověk.
Je mi jasné, že by má slova měla jít od srdce, ale já už sedím druhý den nad slzami promáčeným papírem a nenapsala jsem ani tečku :-(

Přijmi prosím mojí upřímnou soustrast.
Vždyť jen co jsi napsala tady je krásné. Od toho bych se odpíchla. Nemusí to být nic dlouhého.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.3.16 15:50

Napsala jsem jednu smutecni rec. Na pohrbu vsichni rikali, ze takovou jeste nikdy neslyseli. Byla i pro me opravdu vyjimecna, od srdce. Jestli se chce inspirovat a precist si ji, napis sz :hug: Drz se, bohuzel uz ten pocit znam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1490
14.3.16 17:19

Já jsem svému tatínkovi taky napsala pohřební řeč, nechala jsem ji ale říct řečníkovi z pohřební služby. Psala jsem o všem, co měl rád, jak mu záleželo na své rodině, o jeho práci, koníčcích - cestování, fotografování, zahrada apod. - prostě jsem vypíchla, kvůli čemu jsme ho měli rádi a jak měl rád nás. Určitě svého strýčka dobře znáš, takže stačí se jen zamyslet a určitě tě něco napadne- zkrátka co rád dělal, jak se k vám hezky choval apod.
Jen bych zvážila, zda je dobré řeč i pronášet - aby tě nepřemohly emoce. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.3.16 17:59
Ja treba lituji, ze jsem smutecni rec napsala, ale nerekla. Takze opravdu popremyslej jestli by z tve strany bylo lepsi ji prednest ci nikoliv, zakladatelko :hug:
@Mama11 píše:
Jen bych zvážila, zda je dobré řeč i pronášet - aby tě nepřemohly emoce. :kytka:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.3.16 18:55

Par vet jsi zde o nem napsala, tak to jen vic rozved a rec dej svoji. Aby to na nej vazne sedelo. To bude asi nejlepsi od srdce nez neco strojenyho a stahnutehi z netu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama