Jakou střední školu na medicínu?

1
8.2.21 11:31

Jakou střední školu na medicínu?

Ahoj,
v budoucnu bych se chtěla dostat na medicínu, konkrétně zubařina. Jako jednu SŠ mám gympl a druhou zdravotnické lyceum.
Myslíte si, že se mám šanci dostat se na medicínu z lycea?
Předem děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
69416
8.2.21 11:32
@Aminym píše:
Ahoj,
v budoucnu bych se chtěla dostat na medicínu, konkrétně zubařina. Jako jednu SŠ mám gympl a druhou zdravotnické lyceum.
Myslíte si, že se mám šanci dostat se na medicínu z lycea?
Předem děkuji za odpovědi.

jo. Prostě se nadrtit testy a hotovo. O nic jiného nejde ( 1. LFUK)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1164
8.2.21 11:34

A nebude ti tam pak chybět chemie a biologie? Na gymplu se ti dělá dost dopodrobna. Jinak samozřejmě rozhodující je průměr a přijímačky, takže se dostaneš i z učňáku s maturitou, když bude umět. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3833
8.2.21 11:37

Naše zaměstnankyně chtěla být taky zubařka. Vystudovala zdravotnické lyceum a je velmi chytrá…na zubní lékařství se nedostala. Podle mne nic nepřipraví lepe než kvalitní gympl a samozřejmě vlastní iniciativa. Nic si neulehčovat a učit se ve volném čase přímo okruhy z otázek, které se daji koupit na lék. fakultách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6003
8.2.21 11:41

Gymnázium.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69416
8.2.21 11:45
@prejeta_zaba píše:
A nebude ti tam pak chybět chemie a biologie? Na gymplu se ti dělá dost dopodrobna. Jinak samozřejmě rozhodující je průměr a přijímačky, takže se dostaneš i z učňáku s maturitou, když bude umět. :nevim:

To už snad nefrčí, ne? Možná berou nějkoho bez přijímaček, v dnešní době, za to ruku do ohne nedám. Ale jinak vždy testy. 100 otázek fy, 100 bio, 100 che. Všechno z modelových otázek, je jich 1000 z každého předmětu, a b c d. To se naučí i cvičená opice.

Horší bude chemie prvák, ale dotaz byl na přijímačky.
Já neuměla z chemie po gymplu nic) jako nic myslím fakt NIC, 0, víceletej gympl, takže ani ty základy ze základky), měli jsme alkáče a při chemii jsem si četla. Bylo to pak náročný, ale dalo se to. Ale mě celkově učení baví a nedělá mi problémy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69416
8.2.21 11:48
@sediza píše:
Naše zaměstnankyně chtěla být taky zubařka. Vystudovala zdravotnické lyceum a je velmi chytrá…na zubní lékařství se nedostala. Podle mne nic nepřipraví lepe než kvalitní gympl a samozřejmě vlastní iniciativa. Nic si neulehčovat a učit se ve volném čase přímo okruhy z otázek, které se daji koupit na lék. fakultách.

Hele bud zas tak moc nechtěla nebo prostě nemá pamět a nemá na to. Na 1. lékařskou je 3tis modelových otázek, tři tenší knihy testů. Nemůže tam být žádné překvápko, prostě z těch testů vyberou 300 otázek a hotovo. Kdo se to není schopný naučit, tak nemá na medicíně co dělat.
Jiná otázka je vlastní studium. Ale přijímačky jsou v tomdle směru jen o paměti a o tom, jestli člověk chce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.21 11:52

Dcera se chystá na medicínu, bude zkoušet i zubařinu, chodí už teď ve třeťáku přípravné kurzy, díky pandemii běží online, což nám i hodně vyhovuje. Předpokládám, že bude chodit na nějaké i příští rok - a pak, děj se vůle páně.

Je na výběrovém gymplu.

Anonym, nechci profláknout její plány, ona o tom mimo nás nerada mluví.

• Citovat
  • Nahlásit
10497
8.2.21 11:54

@Aminym určitě bych šla na gympl, připraví tě to na jakoukoli VŠ, kdyby ses pak rozhodla ještě jinak, mám osmiletý gympl ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.21 11:58

Bez přijímaček brali na medicínu, ale kolegyně dcera se nedostala, protože měla na gymplu v „prváku“ dvě dvojky z dějepisu a zeměpisu. Prý. Hlásila se tenkrát na více fakult a na některé se dostala bez přijímaček. Aktuálně studuje vysněnou medicínu na vysněné fakultě a má průměr 1. Jen co vím, tak asi má dost nervy a občas hysterické výlevy doma, že to nedá. Ona tu jedničku chce. Jiná známka pro ni je špatná. Z mého pohledu je to špatně. Ale jsou tam tlaky ze strany rodičů na výborný prospěch.
Anonym kvůli údajům o kolegyni a její rodině.

• Citovat
  • Nahlásit
1164
8.2.21 12:05
@Lama Lama píše:
To už snad nefrčí, ne? Možná berou nějkoho bez přijímaček, v dnešní době, za to ruku do ohne nedám. Ale jinak vždy testy. 100 otázek fy, 100 bio, 100 che. Všechno z modelových otázek, je jich 1000 z každého předmětu, a b c d. To se naučí i cvičená opice.Horší bude chemie prvák, ale dotaz byl na přijímačky.
Já neuměla z chemie po gymplu nic) jako nic myslím fakt NIC, 0, víceletej gympl, takže ani ty základy ze základky), měli jsme alkáče a při chemii jsem si četla. Bylo to pak náročný, ale dalo se to. Ale mě celkově učení baví a nedělá mi problémy.

Určitě jsou nějaké plusové body za lepší průměr z hlavních předmětů. Při stejném umístění na testech. A nebo mít štěstí a na samé jedničky myslím někoho berou i bez přijímaček, ale to si jistá nejsem. U nás naopak chemie byla na gymplu fakt nadupaná, záleží samozřejmě na koho člověk natrefí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69416
8.2.21 12:22
@prejeta_zaba píše:
Určitě jsou nějaké plusové body za lepší průměr z hlavních předmětů. Při stejném umístění na testech. A nebo mít štěstí a na samé jedničky myslím někoho berou i bez přijímaček, ale to si jistá nejsem. U nás naopak chemie byla na gymplu fakt nadupaná, záleží samozřejmě na koho člověk natrefí.

Na 1. lfuk ne. Jen bez přijímaček do 1,15. Ale jinak za průměr bonifikace není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
644
8.2.21 17:38
@Lama Lama píše:
Hele bud zas tak moc nechtěla nebo prostě nemá pamět a nemá na to. Na 1. lékařskou je 3tis modelových otázek, tři tenší knihy testů. Nemůže tam být žádné překvápko, prostě z těch testů vyberou 300 otázek a hotovo. Kdo se to není schopný naučit, tak nemá na medicíně co dělat.
Jiná otázka je vlastní studium. Ale přijímačky jsou v tomdle směru jen o paměti a o tom, jestli člověk chce.

Lama má pravdu. Na medicinu tam, kde jsou testy z modelových otázek není těžké se dostat. Pokud se někdo není schopen naučit ani toto, pro medicinu se moc nehodí. Jinak lepší přípravu dostaneš na gymplu. Já těžila hlavně z chemie a biologie. Na medicině je spíše těžké se udržet. Já mám fotografickou pamět a logické myšlení a na medicině mě bavilo skoto všechno, tak to pro mě bylo snad lepší než gympl, kde mě spousty věcí vrcholně nebavilo. Tupá jsem na jazyky, tam nevidím logiku, takže žádný ze 3, které používám neumím tak, jak bych si představovala. Je to můj letitý boj. Já studovala 2.LF, kde modelové otázky nebyly, měli svoje přímačky, ale kdybych měla studovat znovu, zase bych volila 2.LF.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.21 17:52
@Anonymní píše:
Bez přijímaček brali na medicínu, ale kolegyně dcera se nedostala, protože měla na gymplu v „prváku“ dvě dvojky z dějepisu a zeměpisu. Prý. Hlásila se tenkrát na více fakult a na některé se dostala bez přijímaček. Aktuálně studuje vysněnou medicínu na vysněné fakultě a má průměr 1. Jen co vím, tak asi má dost nervy a občas hysterické výlevy doma, že to nedá. Ona tu jedničku chce. Jiná známka pro ni je špatná. Z mého pohledu je to špatně. Ale jsou tam tlaky ze strany rodičů na výborný prospěch.
Anonym kvůli údajům o kolegyni a její rodině.

Jo, je to strašně špatně. Protože na medicině záleží i na štěstí a vše se na 100% naučit nedá a neznám nikoho, kdo by úplně ze všech zkoušek měl vždycky jedničku. Pamatuji si dvě spolužačky, co též chtěly mít jen jedničky a učily se od rána do večera, i o vánocích zůstávaly na kolejích, aby se mohly učit. Jedna skončila s mentální anorexií na psychiatrii, druhá měla takovou hrůzu z neúspěchu, že se jí rozjely deprese a bulímie. Obě nakonec dostudovaly, o rok později a obě se díky léčbě na psychiatrii z problémů dostaly. Ale bylo hrozné vidět, jak se z krásných holek stávají trosky, pomoc odmítaly. Touha po dokonalosti je úplně položila

• Citovat
  • Nahlásit
4176
8.2.21 18:42
@Anonymní píše:
Jo, je to strašně špatně. Protože na medicině záleží i na štěstí a vše se na 100% naučit nedá a neznám nikoho, kdo by úplně ze všech zkoušek měl vždycky jedničku. Pamatuji si dvě spolužačky, co též chtěly mít jen jedničky a učily se od rána do večera, i o vánocích zůstávaly na kolejích, aby se mohly učit. Jedna skončila s mentální anorexií na psychiatrii, druhá měla takovou hrůzu z neúspěchu, že se jí rozjely deprese a bulímie. Obě nakonec dostudovaly, o rok později a obě se díky léčbě na psychiatrii z problémů dostaly. Ale bylo hrozné vidět, jak se z krásných holek stávají trosky, pomoc odmítaly. Touha po dokonalosti je úplně položila

my měli v ročníku holčinu co vystudovala s průměrem snad 1,1, možná ještě lépe, dostala snad i nějakou cenu děkana. Hrozně chytrá, neměla to našprtané, myslelo jí to. Na všech státnicích se jí ptali co chce dělat za obor (asi doufali, že ten jejich) a ona je vždy zklamala tím, že chce dělat zobrazovací metody :)
Já taky neměla špatné známky, když to vezmu zpětně, tak jsem měla převážně taky jedničky a úplně jsem se nepředřela. Tak si nemyslím, že je nemožné studovat s jedničkami. Akorát je většinou nemají ti co nad tím sedí celé dny :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat