Jakou velikost kojící podprsenky?

30
17.1.20 20:10

Jakou velikost kojící podprsenky?

Dobrý den, ráda bych se zeptala na vaši zkušenost s kojícími podprsenkami. Všude čtu, že je třeba si koupit do porodnice kojící podprsenku, s tím že kupovat o velikost větší atd.

Ale upřímně vůbec netuším jakou velikost opravdu koupit. A jak dlouho před porodem ji tedy kupovat.
Před těhotenstvím jsem nosívala 70B, při těhotenství se mi prsa vůbec nezvětšila :lol: jen obvod pod prsy o 10cm. Kvůli pohodlí nosím celé těhotenství sportovní podprsenku a tak z kojící jsem trochu nervózní ve výběru.

Jaká je vaše zkušenost u tak malých prsou?
Moc děkuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2021
17.1.20 20:18

Když jsem ji kupovala tak mě prodavačka rikala, že pokud se mi prsa zvětšil hodně v těhotenství tak po porodu už to moc nebude a naopak. Jinak, ze začátku doporucuji se a tu podprsenku vykašlat a nosit něco co rychle rozepnes než se miminko hodně rozeřve, to pak nejde už moc prilozit než si zvykne na prso.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
152
17.1.20 20:21

Sportovní podprsenku nosím i teď a je mi teda pohodlnější jak kojící. Prsa se mi nijak extra nezvětšily. Vel. Jako ty a po porodu jsem koupila v bonprixu kojící podprdu 70C a v poho :blush: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5037
17.1.20 20:25

@Loren.P ja mam dva syny a ani u jednoho se mi prsa po porodu nezvetsily teď čekám miminko a nepredpokladam že by se mi prsa zvětšili

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.1.20 20:40

@Loren.P Mě se v těhotenství prsa nezvětšily ale za to po porodu se mi zvětšily o 2 velikosti. Koupila sem si před porodem u Astratexu o 2 velikosti větší dvě kojící podprsenky a v pohodě, krásně mi sedli a byla sem za ně ráda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
145
17.1.20 20:40

Já sem byla hrozně spokojená s kojošprndou z Lidlu. Před těhu jsem měla B, během kojení D a teď opět B… jinak já kupovala okolo 35 týdne abych měla kompletní a pěkně sbalenou kabelu do porodnice:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
693
17.1.20 20:45

@Loren.P já jsem si do porodnice kupovala takovou obyčejnou bavlněnou podprsenku bez kostic. Na Astratexu a o číslo větší než jsem měla ke konci těhotenství. Za pár peněz a byla super. Pak jsem si koupila ještě dvě hezčí, ale to až po porodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
17.1.20 20:48

@Lennynnel děkuji :) vezmu si tedy do porodnice jen tu sportovní.
Na stránkách nemocnice píšou, že si mám vzít s sebou 2× kojící podprsenku.
Ale nechce se mi ji objednávat po internetu, aniž bych věděla co bude, tak uvidíme pak až se vrátíme z porodnice :lol:
A u nás nic těhotenského atd na prodej není a jet 60km do města se mi nechce :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
693
17.1.20 20:48
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.1.20 20:49

Ja jsem si koupila 3 kvalitni znacky Anita v obchode Bila Tara, pani tam byla moc prijemna a s velikosti poradila. Ale nakonec se mi kojeni nezdarilo, tak jsou podprsenky na odpis - takze radim to pred porodem s nakupy zbytecne neprehanet :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
17.1.20 20:56

@Adula99 já jsem v 28tt prvního těhotenství, právě jsem všude četla, že ji kupovat až těsně před porodem. Jenže nevím kdy :oops: jsem z nemocnice hodně nervózní. Na 1.screeningu nám vyšla pozitivní preeklamsie, která se naštěstí zatím neprojevila.
Ale teď při poslední kontrole se ukázala zhoršená funkce prokrvení/průtoku placenty. A tak se dost o prcka bojím a chci mít věci již nachystané kdyby cokoli. Jenže s tou podprsenkou nevím, nemocnice ji ale v soupise co s sebou má napsanou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
152
17.1.20 20:58

@Loren.P jo, tomu rozumím.. nejlepší beze švů (já měla jednu blbou v porodnici, akorát mi vyšel šev přes bradavku, no a co si budeme povídat, ze začátku je to místo největší bolesti - teda aspoň pro mě byl ) Ze začátku se hodila i na noc, když mlíko teklo proudem jen tak :mrgreen: a nikde nic netlačilo. Rychle z ní prso vytasíš :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
991
17.1.20 21:14

Ahoj. Koupila jsem si v Hmku nejakou kojici(sportovni) tam se to udava na S, M, L…Pred tehotenstvim jsem mela S, v tehotenstvi se mi trosicku nalila prsa, po porodu jeste vic. Koupila jsem si o cislo vetsi a byla perfektni, pohodlna. Jinak ja nechapu jak nekdo ze zacatku muze rict, ze podprsenku nepotrebujes, me teda teklo mleko horem dolem, strikalo to vsude a bez podprdy, v kterych jsem mela vlozky (kojici) si to neumim absolutne predtavit :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1005
17.1.20 21:40

@kavenka Tuhle jsem mela také v porodnici a byla moc pohodlna. Spala jsem i v ní a fakt super. Kupuj o velikost větší a i těch 10cm na obvod je super. Pak doporucuju kojici tricko nebo ja mela flanelovou, hodně volnou, košili a bylo to taky fajn :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.20 06:47

@Loren.P pokud si nejste jistá velikostí a chcete nějakou univerzální bez klipů s dobrým přístupem ke kojení, jsou dobré tyto
https://www.johany.cz/…rsenka-pudr/
https://www.johany.cz/…zesva-cerna/
Nosila jsem je obě už v těhu a byly hodně pohodlné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama