Jakou velikost peřinky pořídit?

Housátko
1.8.13 18:28

jakou velikost peřinky pořídit???????????

Hezký večer, prosím mohly byste mi poradit, jakou velikost peřinky a polštáře zvolit do postýlky? Co jsem našla, jsou dvě, vel. 80×80 a polštářek 40×35 a pak 135×100 a 40×60. Těch 80×80 mi přijde docela málo, to je dostačující tak do roka nebo roka a půl?? Ale co mi přijde divný je ta větší peřinka 135×100. Když mám postýlku 120×60, tak to bude o 15 cm přesahovat délku postýlky, to mi přijde nesmyslný…Tak nevím, jestli koupit to menší a pak to řešit nějakou dekou nebo holt rovnou pořídit větší nebo obě…Úplně ty nejmenší děti se stejně nemají peřinkou přikrývat, no jo, ale čím? Zbývá jen zavinovačka a spací pytel, nic víc mě nenapadá…ch jo, to je větší věda, než jsem myslela…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

50140
1.8.13 18:32

Taky jsem to strašně řešila jako velkou vědu, pamatuju :) Nakonec jsem koupila peřinku 120×80, ale stejně pod ní spala nejdřív někdy v 10 měsících, do té doby jen ve spacím pytli. A ve výsledku konstatuji, že pořídit 135×100, bylo by to prašť jako uhoď, prostě zcela jedno ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20386
1.8.13 18:35

Ja porizovala obe, vetsi se mi ted zda jako lepsi napad, protoze obe deti spali pod dekami (normalnimi) nebo v horkach pod velkou tetra osuskou.

Polstarek jsem porizovala taky, ale obe deti si ho muchlaji nejradeji pod sebe… ;)

Takze, za me klidne vetsi, uvidis, jak nakonec bude Tvoje dite chtit spat.

Vetsi spalo vetsinou v zavince nebo spacim vaku, prikryte (podle potreby) normalni dekou (larisou) nebo spanelkou.

mensi zatim spi prikryte tetra osuskou nebo larysou, stejne si ji namuchla pod sebe a spi jakoby na ni. Az nebudou takova vedra, tak bude spat ve spacim vaku, ale ona se rada pretaci, takze uvidime… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4466
1.8.13 18:37

Kup tu větší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13124
1.8.13 18:40
@Housátko píše:
Když mám postýlku 120×60, tak to bude o 15 cm přesahovat délku postýlky, to mi přijde nesmyslný…

Je to nesmysl, peřina přeci není nikdy naprosto vyrovnaná a vyhlazená v postýlce, je tam nahrnutá tak, jak chceš ty nebo pak dítě (však víš, jak sama ležíš v posteli). Kup tu větší, vydrží ti déle. Mimina se zpočátku přikrývají pouze dekou, nebo jsou v rychlozavinovačce, nebo když bude fakt zima tak tou peřinou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33
1.8.13 18:44

Já pořídila tu větší a přeložila jsem ji na 2× do postýlky a na tom náš malej spinkal, miminka mají rády měkké podložky a později ji využijeme k účelu, ke kterému byla vyrobena. :-)
A peřinku na přikrytí nám ušila tchyně, velikost 70×70 cm. Udělala povlak a dovnitř jen vatelín.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
1.8.13 18:46

Prcek ma 11m a zatim jsem perinku a polstarek ani nekoupila…

@fuggies
tak na perine a jeste dvakrat prelozene by miminko fakt spat nemelo. ma spat na pevnem a rovnem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Housátko
1.8.13 19:09

Díky moc :). Tak pořídím tu větší soupravu a na mimčo budu používat tu dečku. Jen mě ještě napadlo co polštářek? V prvních měsících asi mít nic pod hlavičkou nemá ( mimochodem, vlastně netuším do kolika měsíců ne a odkdy pak už to jde…), až to pak ale půjde, tak aby ten polštářek 60×40 nebyl moc velkej, podobně jako ta maxi peřina…

• Nahlásit
  • Citovat
LN
15519
1.8.13 19:15

Polštářek jsme začali používat až asi někdy těsně před rokem. Peřinku mám od začátku pěkně přehozenou přes postýlku a spíme od malička v pytli, teď v létě bez, přikrývám jen malou Ikea dekou :-)
Takže za mě peřinka s polštářkem taky tak nějak zbytečná :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2260
1.8.13 19:23

Ahoj. Já jsem na mimčo používala rozložené rychlozavinovačky (80×80) a pak jsem v půl roce přešla na peřinu z Ikei, která má rozměr 110×125, v pohodě pod ní spí doteď (16M) a ještě nějakou dobu spát určitě bude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5052
1.8.13 19:39

Tak já přikrývala co byly holky malinké zavinovačkou a kolem 4m šly pod peřinou 120×80 aspoň se neodkopaly. V těch vedrech má trď moj 7m jen slabou deku. Polštář mám taky, ale ten jsem nevyužila ani u starší a koupila dormeo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kies
1.8.13 19:46

V koši jsem měla pro kloučka 80×80, když už tam nechtěl být a šel do postýlky, dostal 135×100 nebo jak to je ten rozměr. A úplně v pohoa bude jí mít dlouho. Máme lehoulinkou ze scan quilt

• Nahlásit
  • Citovat
16848
1.8.13 19:55

Rozměrů je mnohem víc:-) já mám polštář 57×43cm, peřinka 133×84 cm a je to do postýlky akorát. Malej býval přikrytý peřinou už od narození, nesnesl zavinovačku. Takže já bych pořídila :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.8.13 21:46

Mám tu větší a zase na ni mají menší výběr povlečení, že je větší jak postýlka to nevadí, mimi si to tam stejně poskládá jak chce.Za mě tu větší. Polštářek zatím taky nemáme (10 měsíců) a stejně se vždy otočí a chrupe hlavou na dece tak ho ani nepotřebuje :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama