Vinylová podlaha: lepená či click na podlahové topení?

21.6.15 08:33

jakou vinylovou podlahu lepenou či click na podl.topení?

Pěkný den, už dva dny na internetu sháním informace a moc bych uvítala Vaše zkušenosti.
Do nového domu vybíráme vhodnou podlahovou krytinu. Podlaha je anhydrid s podlahovým topením. Došli jsme k vinylu a teď řeším, jestli lepené dílce nebo click. V případě clicku je daleko menší výběr. Mě se líbí Fatra, ale ta je v clicku pouze s korkovou vrstvou a není tedy vhodná pro podlahové topení (příliš izoluje a snižuje účinnost až o 4°C). Takže tedy lepené dílce, ale u nich jsem zase našla, že u dilatačních spár v podlaze, musí být spáry zachovány a překryty přechodovou lištou, jinak, že by se v tom místě mohly dílce „rozjíždět“. Já jsem, ale přechodové lišty nechtěla. Všechny dveře jsou posuvné do zdi a vůbec jsem neplánovala prahy ani přechodové lišty. Tak jsem fakt v koncích.
Zkouším tedy dotaz: jakou vinylovou podlahu máte na podlahovém topení, hřeje podlaha dostatečně, jak jste s podlahou spokojené? Máte některá v celém domě (patře, bytě) jednotnou podlahu?
Moc děkuji za každou zkušenost :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2303
21.6.15 08:49

Vinyl máme, v celém spodním patře, kromě koupelny. Koupili jsme v rolích, ne v dílcích. Normálně se ty role lepí, ale my to nemáme lepené, protože chceme mít možnost lino snadno vyměnit. Přechodové lišty taky nemáme, všude je studený spoj, který je teda lepený.
My jsme s podlahovkou spokojeni :palec: Podlaha je příjemná, hlavně kvůli prcka, když si hraje na zemi. V koupelně je to bomba. Jediná nevýhoda je to dlouhé nahřívání, ale to je třeba dobře nastavit termostat, ať ti sepne jak potřebuješ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69025
21.6.15 09:30

@Akivasha Můžu se vetřít :) jako fakt ty role nemáte vůbec nalepené, jen mezi sebou? A nekrabatí se to a neposouvá? A jak to máte řešené u kraje místnosti a u dveří? Plánujeme taky vinyl v rolích…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7343
21.6.15 09:53

http://www.design-line.cz/

Doporučuji ti podlahu tuto, je vhodná pro podlah. vytápění, je kvalitnější a design. hezší než Fatra..
Je ale dražší, ovšem investice se vyplatí. Rozhodně jsem pro click podlahu, pro případné problémy s podlah. vytápěním je lepší přístup k podlaze než při lepeném vinylu
http://www.design-line.cz/…aguna-bacana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.6.15 13:05

@pannda děkuji, koukám se na ní. Jen zjistím, zda mají v okolí prodejnu. Potřebuji to vidět na živo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2303
21.6.15 17:37

@j.a.n.i1 Neposouvá se to, protože máme docela velkou plochu (obývák, kuchyň, chodba), kupovali jsme roli 4m širokou, takže ta váha sama o sobě to drží. Navíc pokud je to od stěny ke stěně, tak nemá ani kam. U stěny to drží lišty. Dveře tímpádem neřešíme, protože je to všude, končí to jen u schodů a u dveří do koupelny a tam je stejně dlažba, která je vyšší než lino (je tam půlcentimetrový pidischůdek, při chůzi nevadí).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama