Jakou VŠ studujete při dalších závazcích?

392
29.6.20 19:59

Jakou VŠ studujete při dalších závazcích?

Ahoj,
prosím podělte se o Vaše zkušenosti při studiu při práci nebo MD, RD. Pokud nyní chodíte na VŠ + máte další závazky, jak to u Vás chodí, jak často chodíte do školy, jak je to náročné, zda Vám rodina vypomáhá, jak náročný máte obor, zda máte nějakou pevnou docházku atd. Prostě, jak to chodí. :oops: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6514
29.6.20 21:03

Doktorát při zaměstnání
povinnosti: být v laboratoři, zpracovávat rešerši, psát články

s čím mi má rodina pomáhat? Domácnost se dvěmi dětmi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
842
29.6.20 22:43

@bublinek to jsi dobrá :potlesk: Kde studuješ, jestli to není tajný? Doktorské studium je můj sen, už to nějakou dobu zvažuju, ale pořád jsem nevybádala, jak to skloubit s dětmi (mám 3), prací, na kterém pracovišti by mi vůbec povolili distanční studium…tak to zatím nechávám ve stadiu myšlenky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6514
29.6.20 22:47
@ruzovasrnka píše:
@bublinek to jsi dobrá :potlesk: Kde studuješ, jestli to není tajný? Doktorské studium je můj sen, už to nějakou dobu zvažuju, ale pořád jsem nevybádala, jak to skloubit s dětmi (mám 3), prací, na kterém pracovišti by mi vůbec povolili distanční studium…tak to zatím nechávám ve stadiu myšlenky

proč tajné? pracoviště IET, VŠB

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.6.20 07:34
@Veronika1990 píše:
Ahoj,
prosím podělte se o Vaše zkušenosti při studiu při práci nebo MD, RD. Pokud nyní chodíte na VŠ + máte další závazky, jak to u Vás chodí, jak často chodíte do školy, jak je to náročné, zda Vám rodina vypomáhá, jak náročný máte obor, zda máte nějakou pevnou docházku atd. Prostě, jak to chodí. :oops: :mrgreen:

Já už mám studium dokončené, ale do loňského léta jsem dělala doktorát na FF UK. Pracovat jsem začala v prváku po 2. semestru, kdy jsem se vrátila ze stáže, měla jsem půlúvazek v oboru, který jsem studovala. Zbytek času jsem věnovala škole. Po roce v zaměstnání jsem šla na MD, pak tři roky s dcerou doma. Všechny prezenční povinnosti jsem měla už splněné, zbývaly v podstatě jen státnice a dizertace (to jsem, se přiznám, ještě neměla ani čárku, jen nashromážděných tisíce podkladů). Povinné u nás byly i záskoky za školitele ve výuce, což se mě teda na RD netýkalo (benevolence školitele). Jestli byl obor náročný… asi jak pro koho, byl to obor humanitní (historie), takže předpokladem je schopnost pojmout velké množství informací a pracovat s nimi. Stejně při psaní dizertace. Časově náročné bylo právě její sepisování - upřímně, na RD jsem se ve volném čase skoro nezabývala něčím jiným, koníček byla (musela být) dizertace. Pomáhala hlavně tchyně (chodila jednou týdně s kočárkem, když malá povyrostla, brala si ji na celé dopoledne 1× týdně) plus 1× týdně na 3h teta na hlídání. Moje rodiče spíš až ke konci (chodí do práce a jsou od nás 200 km), ale zase třeba na 4 dny v kuse (to člověk udělá už hodně). Manžel občas sebral malou a vyrazil o víkendu, to byli pryč třeba 5, 6 hodin. To mi ale bývalo vždy líto, že místo společně stráveného času a zážitků sedím doma s pracuji, takže jsem tuhle možnost nevyužívala zas tak často… celkem vzato studium “jen” při půlúvazku byla pohoda. Celé to absolvovat na RD by bylo taky možné, ale určitě o dost složitější…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama