Jakou vybrat autosedačku? poradíte?

174
18.3.16 21:49

jakou vybrat autosedačku? poradíte?

Maminky mám dotaz..zkoušela jsem oživit staré diskuze, ale marně. Dámy, nebo i pánové…malý nám rychle vyrostl z autosedačky a musíme vybrat novou…proto vás prosím o rady a tipy na autosedačky..jaka je lepší dle vašich zkušeností? 9-18 kg nebo 9-36? Požadavky jsou: normovaná pro eu, bezpečná, pohodlná jak pro dítko i na dlouhé cesty tak pro usazování dítka a hlavně malý má 6 m a ještě nesedí:( autosedačku musíme koupit cca do měsíce max dvou tak nevím jestli už bude sedět…koukala jsem a jsou sedačky polohovatelné…ale jestli je to dobré zjistím jen užíváním…chceme novou..na ceně až tak nesejde, ale nechci zase utratit majlant..koukala jsem i po diskuzích ale jsou staré.. Máte pro mě nějaké tipy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1220
18.3.16 21:54

Diskuzi na autosedacky jsou tu mraky a relativne nove. Sama jsem v jedne zadala o radu tak dva mesice zpet…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54697
18.3.16 21:56

@axellera tak to v žádném případě 9-18 natož 9-36kg. Vhodná sedačka je 0-18 kg, která jde většinou dát oběma směry, případně jenom protisměru. Doporučila bych BeSafe, která je prostorná a je více typů. Akorát patří mez drahé sedačky. Sama se snažím mladší děti vozit co nejdéle v protisměru, takže jsem měla podmínku protisměr až do 18kg a ne jenom do 13.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5533
18.3.16 21:57

@axellera vetsi vajicko 0+ do 13 kil. Potom mame polohovatelnou caretero 9-36 a je super. Z te nepolohovatelne 9-36 ji pada hlava jeste dnes :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3399
18.3.16 22:00

My máme polohovatelnou romer 9-18kg z druhé ruky a jsme spokojeni. Určitě 9-18kg a polohovatelnou, když dítě ještě nesedí. Ale pro tak malé dítě je nejlepší vajíčko a je i bezpečnější, upoutává se proti směru jízdy. Když dítě ještě nesedí, nekupovala bych sedačku. My kupovali malýmu až nějak po roce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2973
18.3.16 22:03

@axellera Pokud nesedí, tak 0-18 kg. Jen pro zajímavost - jak máte velké dítě, že se vám nevejde do vajíčka v 6 měsících?

Edit: Za nás Römer.

Příspěvek upraven 18.03.16 v 22:07

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
174
18.3.16 22:04

@LLenule111 Nj tak bych radeji zustala u vajicka…mame maxi cosi carbiofix a jsem s ni moc spokojena ale maly ma 10kg a 75 cm…takze hlavickou je uz skoro u kraje..proto zacinam resit dalsi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1220
18.3.16 22:05

Ja bych do te 9-18 kg klidne sla. Jedny z nejlepsich autosedacek jsou asi Maxi-cosi. Maji v teto vahove kategorii autosedacky, ktere lze vozit po i protismeru jizdy, jsou polohovatelne a pohodlne. Konkretne treba AxissFix. Vyhrala i v testech. Alenje dost draha - 12tis. My ji vybirali v rodine taky (ne pro nas, my mame jeste cas) a nakonec jsme vybrali Romer Safefix plus. Podminka byla potani na isofix i pasy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
174
18.3.16 22:06

@Rozárka78 prave chci aleapon pozjistovat na jake se zamerit…libi se mi jich kupy ale chtela jsem nazory od uzivatelu:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3607
18.3.16 22:08

@axellera pokud ještě nesedí, tak bych kategorii 9-36 zavrhla a koukla se po kategorii 0-18, my ji koupili když měl syn skoro rok, teď má 3 a má ji pořád. Koupili jsme BeSafe Izi Kombi a syn zatím jezdí protisměrně, tuto sedačku doporučuju, sice patří mezi ty dražší, ale pokud jezdíte dlouhé trasy, tak ji jistě oceníte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
174
18.3.16 22:08

@Dianela super,kouknu..12 tis je dost..mame maxi ted..ja chci hlavne pasy…mame vic aut a jsme radi ze jsme prvni nekoupili s isofixem..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2973
18.3.16 22:10
@axellera píše:
@Rozárka78 prave chci aleapon pozjistovat na jake se zamerit…libi se mi jich kupy ale chtela jsem nazory od uzivatelu:)

Však jo, tak ale asi by bylo dobré vybrat si z každé kategorie a pak se uvidí dle situace. Osobně bych volila tu do těch 18 kg, jak je tam ten velký váhový rozptyl, připadá mi, že se v nich děti ztrácí a nepůsobí to na mě bezpečným dojmem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
174
18.3.16 22:12

@michee super ted jsem koukala na besafe a maji i katehorii 0-25kg polohovatelna a se vsim 9200,– i v d testu vysla:) tak jeden favorit by byl:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1220
18.3.16 22:13
@axellera píše:
@Dianela super,kouknu..12 tis je dost..mame maxi ted..ja chci hlavne pasy…mame vic aut a jsme radi ze jsme prvni nekoupili s isofixem..

Ta Romer je na isofix i pasy ale nelze ji vozit v protismeru, bohuzel. Byli jsme se na ni podivat v obchode a vypadala noc pohodlne, dala se i dobre polohovat pro nesedici mimco.
Pokud chces opravdu dobre poradit zeptej se @steeve :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3607
18.3.16 22:19
@Rozárka78 píše:
Však jo, tak ale asi by bylo dobré vybrat si z každé kategorie a pak se uvidí dle situace. Osobně bych volila tu do těch 18 kg, jak je tam ten velký váhový rozptyl, připadá mi, že se v nich děti ztrácí a nepůsobí to na mě bezpečným dojmem…

Taky to tak vidím, 9-36 mi přijde děsně moc. My šli z vajíčka do 0-18 hlavně z důvodu, že syn je hrozně drobný a lehký. On je jak žížalka, takže když mu utahuju pásy, tak mám pocit, že víc snad už utáhnout nemůžu :-D Teď ve 3 letech má necelých 12 kilo, takže jsem zvědavá, jakou následnou sedačku mu pak vybereme, až mu bude tato malá na délku :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama