Jakou vybrat dětskou matraci?

105
23.7.06 21:26

Jakou vybrat dětskou matraci?

Ahojky :)

Začátkem září se nám má narodit první miminko a já teď řeším otázku, jakou matraci mám koupit do dětské postýlky. Až jsem byla překvapená, jaký je na trhu výběr. Bohužel se v tom už přestávám orientovat, a proto bych moc ráda přivítala radu „zkušených“ maminek, jaká matrace je pro děti nejvhodnější.

Budu moc ráda za všechny podněty.

Díky Elis

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1098
23.7.06 22:44

Když jsem byla těhotná, taky jsem tuhle otázku řešila! Jsou kokosové matrace, polokokosové, molitanové!! No můžu napsat, že nakonec jsem zvolila klasiku molitanovou a jsem spokojena. Bála jsem se že bude třeba moc měkká, ale není. Ty kokosové jsou prý dobrý pro alergiky, ale stejně jsem nenašla pádnější důvod proč ty kokosové kupovat!! Samozřejmě, že bude lepší, když napíše názor maminka, která vyzkoušela molitanovou a kokosovou a napíše své postřehy!!!
Nechci to nijak hanit, ale myslím, že je to trošku trend, jako moooc dalších věcí pro miminko!
Mně samotné dělalo problém, abych zbytečně nepodléhala reklamám a zbytečně neutrácela za věci, které ani nejsou potřeba, ale to už je o něčem jiném!!!!
Přeji dobrý výběr a zdravé miminko :D :D :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
596
23.7.06 23:07

Ahoj,
my taky koupili molitan a teď kdybych se rozhodovala, tak bych šla do kokosu. Proč?
Molitanová je měkká, hlavičku má malý zabořenou v matraci a taky je neprodyšná. V létě na potničky to je žůžo. :( A když teď Vítek dělá první krůčky, tak se mu nožičky přímo noří v té matraci a špatně se mu v tom chodí. Polokokos bych taky nekupovala, protože to lepí smradlavým lepidlem a mamky mají co dělat, aby to vyvětraly. Takže já jdu příště do kokosu :D
Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9194
23.7.06 23:17

My máme kokos.Byl sice drahý,ale nelituju.Spí mi na něm už druhý prcek a je jak nová.Je tvrdší jak molitan a děcka se tam tak neboří.

dana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
105
23.7.06 23:56

Holky vy jste zlatý!

Tak rychlé reakce jsem vážně nečekala! Já teď projela diskuse na e-miminu skoro až „do konce“ a se studem zjistila, že na toto téma už je otevřeno několik diskusí :oops: (Omluva snad je, že jsem tu poprvé).

Jinak ten kokos asi bude mít něco do sebe… I když spousta dalších názorů je pro kombinaci kokos - molitan. Mě osobně to přijde taky jako „dobrý kompromis“, protože samotný kokos mi připadne (jako dospělému, nevím co je dobré pro mimi) hrozně tvrdý.

Taky jsem prošla pár odkazů, a zjistila, že kombinace kokos a molitan se dělají ve 2 různých sendvičích:

1. molitan - kokos - molitan
  2. kokos - molitan - kokos.
    A teď který je lepší?… Elis

PS: Ještě jedna taková naivní otázka - ty kokosové matrace se pro děti doporučují proč? - protože jsou prodyšné a z přírodního matriálu? Nebo mají ještě další plusy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1124
24.7.06 00:47

Máme kokosovo-molitanovou a určitě NIJAK nesmrdí!!!! Ani si myslím, že by si to výrobce na věci pro miminko nemohl dovolit lepit to něčím takovým.
S volbou jsem max.spokojená, kokos mi přišel opravdu hooodně tvrdý.
O samotném molitanu jsem ani příliš neuvažovala.
Eliss- kokosové matrace se doporučují myslím hlavně z ortopedického hlediska- zádíčka, neproleží se atd.

Claudie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7687
24.7.06 07:19

My máme kokoso - molitanovou - z jedné strany je kokos, z druhé molitan! Malá spí na kokos. straně a jsem moc spokojená, neboří se, matrace má stále stejný tvar a je pevná. Známí měli molitanovou, po roce museli kupovat novou, protože tam byly od hlavičky důlky :?
Alenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
294
24.7.06 07:21

Ahoj,
my máme kokosovou a nepřijde mi tvrdá. Ze začátku má stejně mimi pod sebou ještě zavinovačku. Takže já doporučuji kokos.

Ennie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
24.7.06 08:36

My jsme se taky rozhodli pro kokos…máme polokokos, kokos - molitan - kokos. Má pratelný potah a nijak nesmrdí ani po skoro 3 letech…jen molitan na krajích není co býval. Stála 890,–kč což je investice cca 2-3 roky a molitan stojí cca 450,–.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22315
24.7.06 08:51

Tak my mame molitan,
a nezda se mi, ze by nejak boril hlavicku........a to neni zadnej prcek ale temer 12 kg dite

navic by mne zajimalo, jak se ta kokosova udrzuje? Vim, ze ma praci podlozku, ale co kdyz ji dite opakovane procura??? prat se to asi neda, nebo se pletu?

K

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9194
24.7.06 08:58

Katko,prát se kokos fakt nedá.Ale to ani molitam nebo jo?
Já jako prevenci proti pročůrání mám froté prostěradlo podšité gumou a přes to normál natahovací froté.Potah z matrace jednou za čas stáhnu a vyperu.

Dana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tattiana
24.7.06 09:58

:D :D ahojky, já mám taky molitanovou a určitě není měkká!!!! teď mi na ní spí už 2. dítě a je pořád pevná a nijak není protlačená či zdeformovaná. Prací potah vyperu a je čistý, akorát se to pak na ten molitan hůře navléká. Jsem opravdu moc spokojená s kvalitou 8let staré matrace. ahojky I.

• Nahlásit
  • Citovat
216
24.7.06 09:59

My máme molitanovou IKEA asi za 250Kč..

Mates stejně spí s náma ve velké posteli.

Chtěla bych se ale zeptat, proč máte prodyšnou matraci, když ji přikryjete igelitem? :wink:

My teda udělali to samý, asi po pátém pročůrání..

Koupila jsem (též v IKEA) froté prostěradlo s nějakým taky igelitem (na standardní postel to bylo příšerně drahý - asi 600Kč, ale říkala jsem si, že mu to potom dáme i do jeho postele..) A moc se to teda neosvědčilo - Mates se na tom strašně potí :?

To mám radši normální chrániče matrací (IKEA :) ), je to sice propustný, ale něco to zachytí..

Příště jdu buď do pratelné podložky Popolini, nebo do stříhací (tipněte z jaké firmy :) )

Nanka
Nanka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1751
24.7.06 10:01

Ahoj,
my koupili polokokos (molitanová mi přišla měkká a kokosová zase tvrdá), ale jak už někdo přede mnou psal, po rozbalení smrděla jak… fakt hnus. Sice se to vyvětralo, ale bůhví, jakýma sajrajtama to lepí. Až půjdeš matraci koupit, doporučuji bez skurpulí ten igelit ještě v obchodě servat a pořádně jí očuchat!
Tak dobře vyber!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
242
24.7.06 11:20

my máme taky molitanové matrace a jsem spokojená. Žádné proleželé místa. Máme dvojčata a obě matrace jsou v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama