Jakou vybrat zavinovací plenu?

5.8.15 09:25

Jakou vybrat zavinovací plenu?

Maminky prosím o zkušenosti, čekáme miminko koncem října, neustále přemýšlím, do čeho zavinovat a nejspíš pořídím jen tetra pleny, ale nemám tušení jakou značku vybrat, poradíte prosím (klidně i jaké pleny např. na ublinknutí se vám osvědčili a není z nich po vyprání hadr), děkuji :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5730
5.8.15 09:32

Mě se osvědčily klasické čtverce v kombinaci se zavazovací Disanou. Ač to vypadalo na první pohled složitě, v praxi to bylo jednoduché a snad nikdy nic nevyteklo.
Z těch Tetra, nejlepší byly asi Kiko - sice se vytáhly, ale byly stále jemné.

Edit: :oops: Obávám se, že jsem to zavinování pochopila jinak. :lol: :oops:

Příspěvek upraven 05.08.15 v 10:00

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35023
5.8.15 09:35

Já měla z tesca, byly větší, takové příjemné, do těch jsem zavinovala, jinak na ublinknutí klasické čtverce, při koupi koukej na gramáž, dost se to liší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3600
5.8.15 09:38

Na zavinování jsem měla tetra pleny (skvělé jsou barevné kikko, snad je to bambus, ale nejsem si 100% jistá), pak jsem měla velkou zavinovací dečku od jjcole (tu teď ve 2 letech používáme jako osušku, protože je fakt hodně veliká), ale nejvíce se mi na zavinování osvědčil womby bag a swaddle me bag.
Na otírání papulky jsme měli malé plenečky od kikko (tuším 30×30 cm, dodnes používáme, mám je stále po ruce), pak jsem měla plenky z ikea (prodávají to jako osušku) a nejlepší byly čtvercové plenky, které mi dala mamka ještě po mě. v zásadě všechny plenky, které jsem koupila jsou dodnes hezké a nezničené. A to je proháním i sušičkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1934
5.8.15 09:55

Já chci zkusit zavinování podle Evy Kiedroňové, tak jsem si objednala z jejich eshopu zavinovací peřinku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7083
5.8.15 09:57

@Allžběta Měli jsme pro první dítě bambusovou zavinovačku Kikko, velmi příjemná, praním nehrubne, je krásně měkkoučká, trochu pružná, takže se do ní dobře zavinuje. Má tvar obdélníku, takže se později dá použít i jako osuška, podložka do kočárku, lehká letní přikrývka i pro větší dítě apod. Syn ji stále používá, takže pro druhé miminko jsem přikoupila Lodger Swaddler, což je prakticky to samé, ale z hydrofilní bavlny. Je taky měkkoučká a pružná, má stejný rozměr jako Kikko a stejné možnosti použití. Ještě ji nemám vyzkoušenou, mimčo se teprv narodí, ale zatím mezi nimi skoro žádný rozdíl nevidím.
Protože máme první mimčo listopadové a doma celkem chladno, tak do postýlky na spaní jsme měli péřovou zavinovačku od Kiedroňové a byla naprosto skvělá - syn v ní měl měkko a teploučko, ale ani se nepotil a dobře se s ní v postýlce polohovalo na bok. Využili jsme hodně, dokud se nezačal ve spaní přetáčet.
Na utírání pusinky můžeš mít prakticky cokoliv, čím vyšší gramáž, tím delší životnost (třeba ten Libštát je dobrý), nebo zase bambusové Kikko pleny, bambus je jemňoučký na miminkovskou pusinku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22322
5.8.15 10:10

Tak já teda nejradši klasické zavinovačky a prootže obě děti to vyžadovali, tak jsem si pak šila zavinky podle vlastní představy. Do tetrapleny jsem zavinovala druhou ve vedrech a mám takovou tu klasickou s kačenkama (dělají myslím ještě dva vzory). Výrobce nevím, ale po řekněme 3 letech používání (zavinování, jako ručník, a tak) naprosto beze změny, jako nová, pevná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.8.15 17:00

Zavinovací plena 5 v 1 Lodger

Dobrý den,

na zavinování rozhodně doporučím plenu od zn. Lodger.
Plena je velká 120×120 cm a je vyrobeny z velmi pevné hydrofilní tkaniny což znamená, že je skvěle prodyšná, pevná a čím víc jí perete tím lépe saje.
Nejdná se o klasickou plenu, kterou využijete pouze v prvních měsících života Vašeho miminka, ale lze ji používat jednak jako zavinovačku, letní dečku, stínítko na kočárek, přehoz při kojení miminka a nebo jako velkou osušku, která je velmi příjemná na dotek a vydrží dětem déle než do tří let.

Lucie :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama