Jakou zábavu pro nemocné dítě

1938
26.1.10 21:33

Jakou zábavu pro nemocné dítě

Syn je nemocný, má stále teploty, jsme v posteli už 5 dnů a vypadá to na dýl. Všechny hračky jsou už 100× ohrané, nic ho nebaví. Máte nějaké nenáročné hry do pelíšku. Nesmí se moc zadýchat, dost kašle. Jsou mu 2 roky. Díky, budu vděčná!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1751
26.1.10 21:45

Knížky a když je nejhůř, tak TV. 8-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ola11
26.1.10 21:52

vodové omalovánky
stačí kapka vody do mističky a štěteček
koupí se v papírnictví nebo knize, cena cca 50 Kč a obrázků hafo

pexeso (máme to otočené, ať jsou vidět obrázky a hledá se druhý obrázek mezi ostatními)

• Nahlásit
  • Citovat
2461
26.1.10 21:59

Přeju at se syn brzo uzdraví :kytka:
Takovou tu klasiku jako dvd, čtení pohádek atd už máte asi za sebou, tak zkusím poradit něco jiného.

Pokud syn není „ochutnávač všeho“, tak u nás se líbilo přebírání nudlí popř. luštěnin. Prostě sesypat dva druhy větších těstovin k sobě a holka si to přebírala z misky do misky, pak to ládovala do pet lahve, pak zase sypala zpět do misky atd. Poprvé u toho vydržela snad 1,5hodiny a baví ji to i dál. Stačí od každého druhu třeba deset kousků.

Zkus mu půjčit odpojenou klávesnici od počítače, u nás zabírá a holka si píše a klape. A klidně i sama, beze mě :lol:

Pokud máte doma staré časopisy, tak zkuste vytrhávat obrázky. Destrukční hry se líbí téměř vždy, u nás jsou velice oblíbené. Listujete časopisem, holka si najde obrázek a snaží se ho dostat z toho časopisu. Je to dost boj, nervy pracujou, ale trenuje se tím jemná motorika. Povedené obrázky pak lepíme do sešitu.

Ted si už asi na nic nevzpomenu, ale když tak ještě napíšu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7277
27.1.10 00:08

U nás teď jedou puzzle a domino ve velkém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18312
27.1.10 07:31

Jak už tu padlo, dřív nebo později dojde na knížky… Jsou to obrázky a písmenka, co „dají nahmatat“. A v tomto věku děcka obvykle rády listují. Zvlášť v knížkách typu leporelo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Marťanka01
27.1.10 07:48

Mám sice o něco mladší dítko, které ale nevydrží na místě, takže knížky a TV nikdy nezaberou…ale zase je děsný koumák a montér (čímž děkuji za víše uvedený přebírací tip, to je přesně ono), takže při poslední horečce, kdy jsem ho potřebovala udržet v postýlce aspoň jeden den, na dlouho zabrala „taštička s překvapením“ = nějaká větší uzavíratelná taštička (já použila docela velkou na toaletní potřeby na zip) a do ní spoooooousta pokladů, nejlépe ještě „matrjoškovitě“ uspořádaných, už máme půlku ztracenou, postupně obměňujeme, ale je fakt, že teď, než něco vyhodím, tak přemýšlím, jestli by to nešlo využít a „zataštičkovat“ - pouzdra od kontaktních čoček, malá peněženka s drobnými, tuba od vitamínů, zaklapovací zrcátko, tátova placatka, klíče od starého auta, krejčovský metr, různá ořezávátka, tubky, krabičky, manikúra s „novým“ obsahem…stará nabíječka na mobil, i starý mobil, dřevěné korále, přívěsky, malinké hračičky s kinder vajíček = to jsou pak poklady někde zaklaplé, zašroubované..vydrží u toho dlouho a procvičuje prstíky :-)

• Nahlásit
  • Citovat
18312
27.1.10 07:52

Marťanka - teď jsem viděl v jednom brněnském mini obchoďáku - bývalém minoritském klášteře - že prodávají v sáčcích balené náhradní ly do stavebnice MERKUR. Po dvou nebo potřech stovkách, což je zlomek ceny celé stavebnice; to by šlo „zataštičkovat“ velice dobře. Zkus se podívat, jestli něco takového nemají ve tvém okolí. Seznam prodejců MERKURU v česku je na www. merkurtoys.cz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Marťanka01
27.1.10 07:58

Jéé, Juro, díky za tip :-) A kde to bylo? Za hoďku dojde chůva a já razím do centra Brna ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
1938
27.1.10 20:27

Ahoj moc diky.

Sunnyside, knížky jedem pořád dokola, dneska jsme vytáhli i moje knihy - hokej v Naganu, kaktusy, rybičky, křížovkářský slovník, TV - ještě že máme kabelovku, je tam program BEBE, jeho tv moc nebere, ale na tohle koukal aspoň chvíli.

Olaa11, vodové omalovánky so v posteli nedovedu představit, ale každopádně jsme už vymalovali jindy asi 5 sešitů a už ho to nebaví. Pexesa ho taky neberou, opět to končí rozhazováním.

Martanka01, noo to zní zajímavě. Rozhodně si to někam uložím. Teď na to nemám sílu, taky jsem lehla, tak akorát uvařím.

Murka přebírání u nás rychle končí rozhazováním po celé místnosti. Klávesnici 8-o to se obávám, že by už nerozdejchala, se vším strašně háže. Trhání obrázků mě nadchlo, bohužel jen mě, on tu stránku rozcupoval a mrskl s časopisem..

Jura, noo akorát hmatové knížky doma nemáme, ale dobrý nápad čeče, to by ho bralo.

Kdyby vás ještě něco napadlo, přepodkládám, že zítra bude už bez teploty, antb.snad zaberou, ale je celkem nutný ho udržet v klidu, jak se zadýchá zvrací, takže třeba něco slovního…dneska ho chytl Jágr v Naganu.. Jo a taky ozdobná děrovačka, sice hvězdičky po celým obýváku, ale co už.. Holt je už týden v posteli, tak ho celkem chápu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18312
27.1.10 20:34

Marťanka - jestli si pamatuješ, kde bylo v době našeho mládí Technické muzeum, než ho přestěhovali do bývalé TESLY - v tom klášteře, myslím že se ulice jmenuje Minoritská (za křižovatkou s Jánskou pokračuje jako Poštovská). Tak u té křižovatky s Jánskou je vchod „do kláštera“ - a v prvním patře v hračkách mají ty díly do MERKURA.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1938
27.1.10 20:36

A obchod se jmenuje Wiky Toys :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18312
27.1.10 20:42

Jo, přesně tak - WIKY Kyjov je největší prodejce MERKURU v Evropě… To jsem tak chytrý proto, že čtu firemní web výrobce… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Marťanka01
27.1.10 20:49

:-) :-) :-) a já tam dnes vážně byla, nakoupila dle návodu (díky, Juro) a ráno budu vyrábět nová překvapení do taštičky :-) A lituju, že jsem si ze školních dob neschovala nějaké ty skutečné matrjošky, bééé ;-)
Ali, ať je brzy líp a můžete zas na boby na Kravák!

• Nahlásit
  • Citovat
18312
27.1.10 20:52

Marťanko, matrjošky - ty koupíš asi 150 metrů od WIKY… V E-pasáži (to je ta hnusná stříbrná bouda na rohu Josefské a Novobranské, kde je kolejiště Modelový svět) je v přízemí Ruský obchod… A tam koupíš třeba i pohádky „Jen počkej, zajíci“ na DVD…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama