Reklama

Jakou zdravotní pojišťovnu???

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jeanette.26
Závislačka 4267 příspěvků 18.09.09 13:23
Jakou zdravotní pojišťovnu???

Ahoj holky,

nevím, zda to píšu do správné rubriky a taky doufám, že už to někde nebylo řešeno, ale nic jsem tu takového nenašla.

Řeším otázku zdravotní pojišťovny, vím, že jsou tu především z důvodu, když budeme mít nějaké zdravotní problémy, tak aby to hradily u lékařů, ale já momentálně řeším i ty jejich nabízené preventivní balíčky a prostě jisté výhody.Jsem pojištěna u RBP, zatím jsem toho moc nevyužila, ale pravidelně jsem tam chodila proplácet aspoň účty za antikoncepci, ale dnes mi řekli, že to už neproplácejí, taky jsme se dozvěděla, že za plavání malé, které stálo 1900,– a ještě předloni bych za to dostala 1200,–(vlastně celou tu částku, na kterou má pojištěnes nárok), tak letos to už mají přímo rozdělěné, na jaké aktivity, dostane pojištěnec jakou čásku, takže za plavání dostanem max 300,–:-(tak jsem z toho byla docela naštvaná, plavání po tomto kurzu ukončíme, tohle už si dovolit nemůžu, antikoncepci asi přestanu brát:-)

Ale teda konečně k otázce pro Vás, poraďte pojišťovnu, o které si myslíte, že je dobrá a má eventuelně i lepší výhody, než tato RBP. (ale samozřejmě myslím i na zdraví, takže potřebuji, aby to byla i pojišťovna, která za mne něco zaplatí, když skončím ve špitále:-)

Předem moc děkuji za Vaše názory, popřípadě rady:-)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 18.09.09 13:33

jsme u vozp, celá rodina. Jsme spokojeni.

Na nadstandardy se koukni semka

Mava
Generální žvanilka 24819 příspěvků 18.09.09 13:41

My jsme s dětma tady

http://www.cnzp.cz/

a taky spokojenost.

Anik
Ukecaná baba ;) 1447 příspěvků 18.09.09 13:45

ahoj, já jsem u VZP, mám jistotu, že mě vezme každej doktor apod. Jinak i VZP některý svý příspěvky zrušila, souvisí to s tou slavnou krizí, určitě se to dotklo všech pojišťoven, takže pozor ať nepřebereš. Nám VZP letos už neproplatila přilbu na kolo a tuším i nějaký očko,,, no ale opravdu kvůli tomu nehledám změnu, páč jak říkám, bude jistě u všech něco, a nikde není psáno, že časem se vše nevrátí zpátky… no a cestovat pořád mezi pojišťovnovama, to zrovna není můj koníček. A.

zuzanasinova
Kelišová 5697 příspěvků 18.09.09 13:54

stejně jako Mava u ČNZP a zatím bez problémů…naprosto mi vyhovuje také elektronická komunikace s nimi… zatím jsem šla na pobočku jen jednou, ptž jsem to nechtěla řešit přes poštu.

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.09.09 14:57

My jsme celá rodinka u ZP MInisterstva vnitra a velká spokojenost. Výhod nabízejí celkem dost, jako těhotná jsem dostala myslím kolem 2000 Kč za paragony, 1000 Kč příspěvek na autosedačku a pak ještě nějaké výhody (tuším plavání, ochranné sportovní pomůcky, které jsme ještě nevyužili). Nikdy jsem u lékařů neměla problémy s tím, že by s touto pojišťovnou neměli smlouvu. Takže doporučuju :D

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.09.09 14:57

jo a ještě odkaz - http://www.zpmvcr.cz/…ni-pece.html

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.09.09 22:18

Byli jsme jako rodina pojištěný všichni u VZP,už od počátku jejího vzniku.Před rokem jsem se nechala přemluvit na změnu,lákalo nás víc výhod-přešli jsme k Vojenské zdr.poj.-výhody super,ale jedna odborná lékařka zrovna smlouvu nemá.A je to zrovna ta,ke které manžel nutně potřebuje chodit,má vážné zdravotní potíže.Zjišťovala jsem si,zda jsou s touto poj. potíže u lékařů-prý vše OK.Toto je náhoda,že zrovna lékařka na které nám záleží smlouvu nemá a nedostane-v našem městě už jí jeden lékař v tomto oboru má a s dalším pojišťovna uzavírat smlouvu nechce.A k němu manžel přejít nechce.
Takže výhody jsme sice čerpali,ale netěší mě to,přišli jsem o skvělou lékařku.Až budeme mít možnost,opět přejdeme k VZP-a příspěvky už řešit nebudu.

TAPTINKA
Kecalka 411 příspěvků 18.09.09 22:39

Dobrý večer :)

VZP je můj chlebodárce, ale nejsem tu abych ho propagovala.. jednoznačně radím zjistit si u doktorů, ke kterým chodíte s jakou pojišťovnou mají smlouvu. Vybraná pojišťovna může mít sice milionové výhody ale co je Vám to platný když Vás pak Váš doktor nevezme nebo musíte platit hotově..

Co se týče příspěvků - VZP to nezrušila kvůli krizi, ale z důvodu že byl vyčerpán limit. Způsobila to hlavně novoroční akce, kdy byly příspěvky v dvojnásobné výši.

Každopádně koncem roku budou v nabídce nové :wink: Každým dnem už by se na to měla rozjet reklama..

TAPTINKA
Kecalka 411 příspěvků 18.09.09 22:42
Anonymni píše:
Byli jsme jako rodina pojištěný všichni u VZP,už od počátku jejího vzniku.Před rokem jsem se nechala přemluvit na změnu,lákalo nás víc výhod-přešli jsme k Vojenské zdr.poj.-výhody super,ale jedna odborná lékařka zrovna smlouvu nemá.A je to zrovna ta,ke které manžel nutně potřebuje chodit,má vážné zdravotní potíže.Zjišťovala jsem si,zda jsou s touto poj. potíže u lékařů-prý vše OK.Toto je náhoda,že zrovna lékařka na které nám záleží smlouvu nemá a nedostane-v našem městě už jí jeden lékař v tomto oboru má a s dalším pojišťovna uzavírat smlouvu nechce.A k němu manžel přejít nechce.
Takže výhody jsme sice čerpali,ale netěší mě to,přišli jsem o skvělou lékařku.Až budeme mít možnost,opět přejdeme k VZP-a příspěvky už řešit nebudu.

pojišťovnu lze měnit jedenkrát za tři měsíce, k původní pojišťovně se lze vrátit po roce. pokud chce manžel do jedině do vzp ale ještě to není rok, co zjistit s kterou jinou má doktor smlouvu a přehlásit ho na přechodnou dobu tam ? ale je nejvyšší čas, termín na přestup je do konce září, tzn. v nové pojišťovně od 1. října.

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.09.09 22:59

Jenže už nechceme riskovat,v:,–(íme na jistotu,což je opravdu VZP.Změna může být k 1.1.2010,takže ještě vydržíme.Jelikož je jeho zdravotní stav vážný,nikdy nevíme,jaké vyšetření a kde bude potřebovat,taže riskovat třeba ministerskou poj.,se kterou mají lékaři špatné zkušenosti kvůli platbám a občas odmítají ošetřovat-to už se bojíme.A ostatní pjišťovny jsou malé a mají ty samé problémy-občas se „narazí“ na lékažře,který nemá smlouvu.
Takže nějaké bonus jsou nám v tuto chvíli opravdu ukradené.Co je platné když dostaneme 300,– na vstup do bazénu,500,– na solnou jeskyni,tisícovku na sportovní potřeby…když skvělá lékařka nemá a nebude mí smloüvu.A jít k jinému odborníkovi,donést kopu výsledků.nechávat ho v tom se zorientovat,mrhat jeho čas a doufat,že bude dobrý?
Proto radím všem,zvažte přestupy k jiným pojišťovnám dokonele,ne jako my.

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 19.09.09 19:05

je fakt, že manžel k vojákům pecházel o dost později od vzp (v podstatě kvůli zbytku rodiny) a je fakt, že většina doktorů mu to tehdy jedině chválila. Třebas smlouvy maj, ale měli s vzp často i potíže s platbama.

Ty bonusy u nás rozhodně nebyly rozhodující, já je v podstatě nikdy nečerpala, až loni jsem začala na plavčo a očkování, ale obešla bych se i bez toho

janine24
Generální žvanilka 23505 příspěvků 19.09.09 20:34

Za mě VZP, má smlouva se všema dotorama, ke kterým chodím a není problém ani třeba u rehabilitace nebo na speciálních pracovištích.

TAPTINKA
Kecalka 411 příspěvků 19.09.09 23:19

já jsem „u nás“ odjakživa, nikdy jsem ale nečerpala žádný příspěvek, jednoduše kvůli tomu že jsem to nevěděla. jooo jsou reklamy, články v novinách, bilboardy - ale znáte to :? od té doby co to čtu na itranetu okamžitě obvolávám kamarádky nebo jim přeposílám info do mailu a nutím je ať čerpají na co mají nárok :) takže letos všechny čerpaly na helmy, očkování, na školky v přírodě, na dovolenou na horách, na rovnátka.. :D zkrátka co se dalo.

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 22.09.09 10:24

OZP a jsme u ní skoro všichni ze širší rodiny, žádné problémy se smlouvama nemáme, naopak, většina mých lékařů (ptala jsem se dopředu) mi rozhodnutí chválila…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Markéty: Manžel skončil na vozíku, žít se mnou odmítá

Před dvěma lety měl manžel vážný úraz. Dokonce to vypadalo, že jeho následky... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >