Jakou zeleninou začít?

70
18.5.16 21:00

jakou zeleninou zacit

Mamci, mame 3 a pul mesice. Zatim jsme plne na UM, ale chteli by jsme od 4.mesice zacit s prikrmy. Jakou zeleninou zacit? :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6465
18.5.16 21:05

Prima je dyne. Idealne maslova, je jemna, ma nasladlou chut a nejsou na ni reakce, detem chutna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
276
18.5.16 21:05

My jsme jako první dali mrkev, ale po ní měla malá neskutečnou zácpu, takže jsme přešli na brokolici, a bylo to v pohodě. Mrkev jsem přidávala po opravdu malých dávkách postupně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7192
18.5.16 21:11

@lenit brambory

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5660
18.5.16 21:13

Buď mrkev nebo dyně :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49313
18.5.16 21:16

Mrkev, brambory, dýně, hrasek, květák, brokolice, kedlubna.
Je fajn že teď už sezenes nové brambory i mrkev, hrasek už je taky čerstvý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70
18.5.16 21:17

A myslite, ze mu muzu zkusit dat par lzicek uz treba o vikendu? Pojedeme na farmářské trhy, kde chci nakoupit zeleninu pro nas, tak jestli mu muzu udelat treba tu dyni. ctyri měsíce ma 2.6.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70
18.5.16 21:18

A co kase?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.5.16 21:19

Já začala dýni, pak mrkev, brokolice, květák, petržel
Pak jsem to míchala různě dohromady nebo s batáty a brambory.
Dobrá je na to pomocná tabulka na kojeni.net
Jen ty si to upravíš, že co tam je 6-7, tak ty budeš brát jako 4-5 atd.

• Citovat
  • Upravit
49313
18.5.16 21:21

Ještě pockej do toho 3.6.
Nebuď netrpěliva. Zeleninu si na trzích nakup. V lednici vydrží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4396
18.5.16 21:40

Já jsem dávala první mrkev a pak brambory, ale malý měl vždycky spíše řidší stolici, takže to bylo super :) Jestli trpí na prdíky, tak brokolici bych nedávala. Já jsem dala a měl po něm bolení bříška a to jsem dávala jen růžičky bez koštálů. Na další nadýmavou zeleninu jsem zatím neměla odvahu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24840
18.5.16 21:41

@lenit Druhy zeleniny už tu padly. Jinak já bych počkala rozhodně do ukončeného 4.m. Nejmladší je skoro stejně starý a kaši ani zkoušet nebudu. U dětí, které nám spaly celou noc, jsem ji nedávala, nebo dávala poprvé třeba v 10m. U dětí, které nespaly, jsem ji v zoufalství zkusila v těch 4m, ale ne vždy se dostavil kýžený efekt…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10365
18.5.16 22:15
@lenit píše:
A myslite, ze mu muzu zkusit dat par lzicek uz treba o vikendu? Pojedeme na farmářské trhy, kde chci nakoupit zeleninu pro nas, tak jestli mu muzu udelat treba tu dyni. ctyri měsíce ma 2.6.

Muzes, ale co z toho?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2446
18.5.16 22:16

@lenit dyne, bataty, cuketa. lehce stravitelne a detem to většinou moc chutna. a kam tak spechas? vydrz ještě, mate spoustu casu. a na kase tuplem, tu bych dala nejdriv v pul roce. tak brzy ji rozhodne nepotrbuje a muze způsobit pekny brichabol. navíc to ditko se musi naucit jist postupne. par lzicek zeleniny denne, za mesic treba maso, pak ovoce, pak kase…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6434
18.5.16 22:33

@lenit u nás taky dýně, na té se rozjedl..a ejště cuketka mu jela..batát..mrkeva ni brambor ani brokolici nechtěla v podstatě nejí dodnes..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama