Jakou židli pro malého školáka?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
7
20.10.21 10:28

Jakou židli pro malého školáka?

Dobrý den, dcera letos začala chodit do školy a začala tak doma při učení pravidelně sedět na židličce. Někdy ale naznačuje, že ji ze sezení bolí záda. Zdá se mi to zvláštní u tak malého dítěte. Myslíte, že to může být židlí? Máte nějaké tipy na dobrou židličku pro malé dítě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21653
20.10.21 10:30
@masosek píše:
Dobrý den, dcera letos začala chodit do školy a začala tak doma při učení pravidelně sedět na židličce. Někdy ale naznačuje, že ji ze sezení bolí záda. Zdá se mi to zvláštní u tak malého dítěte. Myslíte, že to může být židlí? Máte nějaké tipy na dobrou židličku pro malé dítě?

Obě mé děti začaly pobolívat záda s nástupem do školy, ale viním z toho spíš tahání aktovky a špatné sezení ve škole. Za 10 minut, co si doma dělají úkoly, to asi být nemůže. Jinak děti mají už klasické kancelářské křeslo a pracovní stůl (4. a 1. třída), ale úkoly si stejně píší v kuchyni normálně u stolu s klasickými židlemi ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21653
20.10.21 10:31

Dohlédni spíš na správný posed:

Najít správnou polohu může být náročné, a to z několika důvodů. Ve skutečnosti neexistuje jen jedna jediná správná poloha. Klíčová je různorodost. Důležité je, abyste se drželi pár základních preventivních opatření, které vám ke správnému sezení napomohou:

• Vaše chodidla by se měla dotýkat podlahy.
  • Mezi předním okrajem židle a zadní stranou kolene by měla být mezera velikosti sevřené pěsti.
  • Nohy a ruce by měly být v 90° úhlu.
  • Váš stůl by měl být o dva až tři centimetry výše než váš loket, když sedíte bokem ke stolu a ruku držíte v 90° úhlu. Při měření mějte uvolněná ramena.
  • Pokud nesedíte pod 90° úhlem, vyvarujte se používání opěrek na ruce. Nadměrné opírání by mohlo vést k hrbení páteře.
  • Jednou za čas polohu změňte. Neuškodí, když se trošku projdete anebo protáhnete.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26138
20.10.21 10:35

A co máte za židli? Syn má klasickou kancelářskou u psacího stolu, má tvarovaná záda a zatím si nestezuje a to u toho teď sedí půl dne, protože mají distanční výuku :roll: víc mu vadí tahání těžké aktovky, to pak hned kňourá, jak ho bolí záda, když ji musí nést sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
20.10.21 10:46
@Kriss Tina píše:
A co máte za židli? Syn má klasickou kancelářskou u psacího stolu, má tvarovaná záda a zatím si nestezuje a to u toho teď sedí půl dne, protože mají distanční výuku :roll: víc mu vadí tahání těžké aktovky, to pak hned kňourá, jak ho bolí záda, když ji musí nést sám.

Klasickou kancelářskou z Ikei. Jde mi spíš i to jestli není lepší koupit nějakou zdravotní z hlediska prevence, ale nevím jestli vůbec pro dítě je taková židle vhodná. V případě, že by došlo na distanční výuku, tak by se mohlo stát, že na ni bude sedět pořád a žádnou už ani nestihneme vyzkoušet.:(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26138
20.10.21 10:48

@masosek a jak často na ni sedí teď? Zas třeba za pár minut co ten prvňák udělá úkol se nic nestane. Ale záleží celkově jak chodí, jak sedí, jestli má správnou aktovku, jestli má nějaký pohyb atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11968
20.10.21 11:14

Podle mě je nejdůležitější, aby mělo dítě podložené nohy a uvolněnou ruku. Děti mají u psacích stolů otáčecí židle, a byla to špatná volba, resp. u toho si kreslí, tvoří apod., ale úkoly dělají u jídelního stolu, kde mají rostoucí židle nastavené správně. Polštářky odmítají, prý se jim líp sedí na tvrdém. Podle mě záda bolí ze sezení ve škole, oproti školce je to jiné, děti jsou často u toho psaní v křeči, a sezení je podstatně víc. Protahujte před psaním ramena a hlavu, protřepejte ruce, ať to dítě nepíše v křeči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15003
20.10.21 11:16

@masosek my máme Jitro a dcera je spokojená, můžeš na to nechat ušít i opěrku zad ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2288
20.10.21 11:31

Mrkni se na stránky „Jak správně psát“

https://www.jak-spravne-psat.cz/…kolni-tasku/
https://www.jak-spravne-psat.cz/…tneho-psani/

Sama mám tendenci na židli klečet, hrbit se apod., úkoly jsem zásadně dělala vždy na vysoké kuchyňské židli u stolu. Snažila bych se dodržet zásady správného sezení, zejména opřené nohy (o zem či podložku), záda mít opřená, sedět zadečkem celou plochou na židli. Cca rok chodím na rehabilitace se zády, která mne bolela tak, že jsem v noci nemohla spát, při snaze dodržovat tyhle zásady, uváděné pro školáky, je to výrazně lepší :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
18.11.21 09:26

Děkuji za rady všem :) Něco jsme zkusili, ale nakonec to budeme řešit asi zdravotní židlí :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat