Reklama

Jakou značku obuvi, když máme problém s vychýlenou patou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

danka.mik
Nováček 9 příspěvků 12.01.17 10:52
Jakou značku obuvi, když máme problém s vychýlenou patou?

Ahoj maminky, chtěla bych Vás poprosit jakou poradíte značku botiček, když syn 3,5 má vychýlenou patičku?. Byli jsme u ortopeda, říkal že je to na hranici a doporučil ortopedické vložky a rehabilitace. Syn mi pláče, že ho nožka bolí, když mu dám vložky, chtěla bych doporučit boty, které drží pevně nožku a tvarují aspoň mírně klenbu. Jen chci dodat, že od malička kupuji drahé boty jako ktr, fare, superfit. Nemáte někdo zkušenost třeba se značkou geox atd?

Děkuji moc

Reklama

Reakce:

Lidym
Ukecaná baba ;) 2234 příspěvků 3 inzeráty 12.01.17 12:13

Ahoj. Mám stejně, syn 3,5 roku má ortopedické vložky od podzimu. Boty neporadím. Ze začátku si na ty vložky stoupl jen na pár minut, pak se to prodlužovalo, jak vydržel. Musí si zvyknout postupně. Pak jsem mu dala vložky do celoroček, kde se vlezly a měl je na cestu z a do školky. Bohužel do zimních botů se mu nevejdou a to jsem myslela, že kupuju široké. Tak musím koupit nějaké papuče/ sandály do školky. Ale jsem už měsíc nemocná, tak jsem se k tomu nedostala.

AliTad
Kelišová 5263 příspěvků 12.01.17 21:06

@danka.mik Přesně nevím, co je vychýlená pata, myslíte tím vbočené kotníky? Starší syn to má taky, přišla na to dr. na tříleté prohlídce, odeslala nás na rhb, kde nám předepsali vložky. On je teda snášel úplně v pohodě, ale stejně jsem se rozhodla vyzkoušet barefoot obuv. Protože tou vložkou se noha nenapraví, svaly je potřeba trénovat a vložka je v tomhle naopak kontraproduktivní. Barefootové boty má od začátku léta a musím říct, že posun je viditelný i mým laickým okem - kotníky skoro vbočené nejsou a nohy mají mnohem menší tvar písmene „X“.

danka.mik
Nováček 9 příspěvků 12.01.17 21:18
@Lidym píše:
Ahoj. Mám stejně, syn 3,5 roku má ortopedické vložky od podzimu. Boty neporadím. Ze začátku si na ty vložky stoupl jen na pár minut, pak se to prodlužovalo, jak vydržel. Musí si zvyknout postupně. Pak jsem mu dala vložky do celoroček, kde se vlezly a měl je na cestu z a do školky. Bohužel do zimních botů se mu nevejdou a to jsem myslela, že kupuju široké. Tak musím koupit nějaké papuče/ sandály do školky. Ale jsem už měsíc nemocná, tak jsem se k tomu nedostala.

Děkuji, to mě nenapadlo, tak budeme taky zkoušet postupně, třeba si takhle zvykne ;)

danka.mik
Nováček 9 příspěvků 12.01.17 21:26
@AliTad píše:
@danka.mik Přesně nevím, co je vychýlená pata, myslíte tím vbočené kotníky? Starší syn to má taky, přišla na to dr. na tříleté prohlídce, odeslala nás na rhb, kde nám předepsali vložky. On je teda snášel úplně v pohodě, ale stejně jsem se rozhodla vyzkoušet barefoot obuv. Protože tou vložkou se noha nenapraví, svaly je potřeba trénovat a vložka je v tomhle naopak kontraproduktivní. Barefootové boty má od začátku léta a musím říct, že posun je viditelný i mým laickým okem - kotníky skoro vbočené nejsou a nohy mají mnohem menší tvar písmene „X“.

http://www.veselatkanicka.cz/…riznaky.html

Asi ano, to bude to samé. Nad barefoot jsem zrovna dneska přemýšlela. Jsem ráda, že jsem narazila na někoho, kdo s tím má zkušenost.. :) Tím jak jsou botky ohebné, drží pevně nožku? Můžu vás poprosit jaký typ botky máte??

danka.mik
Nováček 9 příspěvků 12.01.17 21:28

[

Ještě jsem se chtěla zeptat, když máte tenhle problém jako my, kupujete spíše kontníkové boty?

AliTad
Kelišová 5263 příspěvků 12.01.17 21:52

@danka.mik Na podzim měli kluci tyto http://www.neobuto.cz/…-reno-brown/, teď mají http://www.neobuto.cz/…-blue-multi/ (měla jsem strach, aby tento typ boty skutečně nepromokl a nepromrzl, ale vypadají úplně ok, jen teď ve sněhu to chce kalhoty přes a s gumou pod patu, protože jim tam leze shích horem). Je to teda pálka, zvlášť, když je to 2×.

AliTad
Kelišová 5263 příspěvků 12.01.17 21:54

@danka.mik A ještě bych dodala, že mě v tom podpořila i naše pediatrička (ta, co nás před třemi lety poslala vložky), prý se o to zajímá, byla i na nějakém semináři a připadá jí to super.

danka.mik
Nováček 9 příspěvků 12.01.17 22:01

@AliTad
Já mám právě strach, aby ta nožička neměla až velkou volnost. Nevím proč mám pocit, že jim tu nožičku musíme zafixovat, aby byla správně.
A když jste boty kupovala, byla jste v obchodě? nebo přes internet, nevím, zda bych správně odhadla velikost nebo jestli je lepší se poradit v obchodě.
Pálka to teda je pořádná, ale člověk to dá pokud to pomůže.

AliTad
Kelišová 5263 příspěvků 12.01.17 22:11

@danka.mik Ty podzimní jsem koupila přímo v tom obchodě, jak jsem z něj dávala odkaz, ty zimní pak už jen na základě přeměření nohy. Ale pokud by byl problém, vyměnili by mi je prý. On v jejich velikostech už v těch zimních moc velký výběr nebyl (aby se mi jevily dostatečně bytelné na zimu), mají 4 a 6 let (hlavně na toho staršího), na menší děti je toho víc. Podle tohoto konceptu má mít naopak noha co nejvíc volnosti, mělo by se to maximálně přibližovat chození bosky, takže určitě ne žádná fixace.

Lidym
Ukecaná baba ;) 2234 příspěvků 3 inzeráty 14.01.17 17:01

Vždycky jsem se snažila kupovat co nejlehčí a nejohebnější boty, doma chodí bosky. Stejně to bylo na houby. Takže vyzkouším ty kotníčkové s vložkou. Stejně půl času stráví bosý.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

U Nely Slovákové zasahovala policie. Milenec chce vrátit údajně darovanou motorku!

Rozchody bývají složité, zvlášť, když je ve hře majetek. Své o tom ví i... číst dále >

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama