Jakou zrcadlovku pro začátečníka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

chs.jasmin
Kelišová 6807 příspěvků 18.03.18 19:47
Jakou zrcadlovku pro začátečníka

Ahoj,

jakou zrcadlovku by jste doporučili začátečníkovi? Chci fotit hlavně rodinné výlety a akce = děti. Prý stačí dokoupit portrétový objektiv?

Jinak osobně se mi docela zamlouvá Sony Alpha A230 - líbí se mi recenze a ukázkové fotky. Ano je to starší model, ale na začátek ani moc investovat nechci (zda mi to pujde, a bude bavit - a neskončím zase s focením na mobilu).

Ale hodně mi doporučují Nicon D3100 - jenže tady mě matou recenze a reakce, jak od toho fotáku každý čekal víc.

Nebo máte ještě jiný tip? Lepší kompakt kupovat nechci - resp to bych právě musela více investovat, aby fotil hezky.

Děkuji.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32717 příspěvků 10 inzerátů 18.03.18 19:51

Tady jsou už nějaké odkazy, bohužel asi málo foto nadšenců na emiminu. :nevim:

chs.jasmin
Kelišová 6807 příspěvků 18.03.18 19:55
@Tiger-lily píše:
Tady jsou už nějaké odkazy, bohužel asi málo foto nadšenců na emiminu. :nevim:

právě, že v založených nic není, tady taky nic (dva nástřely z toho jeden je v dvonásobné ceně těch, co jsem vypsala) + doporučení fotit na mobil :lol:

Asi fakt málo nadšenců :-)

Aliik
Echt Kelišová 8223 příspěvků 18.03.18 20:08

Právě teď kupujeme Canon 200D, měli jsme asi 12 let starší typ Canonu, tak se nám nechtěla měnit značka (z důvodu toho, že máme filtry a další věci). Je to jedna z nejmenších zrcadlovek na trhu, parametry postačuje, cena ujde ;)

entropy
Závislačka 2668 příspěvků 18.03.18 20:09

https://digiarena.e15.cz/…e-zrcadlovky#…
Je pod tím i diskuze.

Bych prošla testy spíš nebo nějaká fotografická fóra…

LAlezane
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 18.03.18 20:11

Samo fotit hezky nebude nic, takže nejdřív se dovzdělat, aby ses vyznala v parametrech a funkcích, a PAK si sama vybrat foťák a objektiv, jaké budeš potřebovat???

Jestli chceš jen cvakat bez práce, zůstaň u kompaktu. :roll:

A propos, už ten portréťák je poměrně nešťastná volba, protože ty mají pevné a celkem krátké ohnisko - ergo musíš být celkem blízko focenému předmětu, což třeba při sportech nebo na veřejných akcích moc dobře nefunguje, na to jsou tyhle objektivy „krátké“. Taky na manuální ostření je s tím dost nepěkná práce, když si nastavíš malou hloubku ostrosti - a občas je manuální ostření pořád celkem nenahraditelné.
Otázka je, jestli aspoň tušíš, o čem tu mluvím :nevim:
V každém případě bych volila spíš rozumný teleobjektiv se zoomem, ten na rodinné akce všeho druhu, od portrétů po sport, využiješ daleko spíš než záklaďák.

Jsem zlá, já vím, ale mysli na to, že tady ti sice bohulibá veřejnost může vybrat foťák s objektivem, když už to neumíš ty, ale fotit s tím budeš TY, tobě ten foťák musí sednout do ruky, ty se něm musíš vyznat a snadno se orientovat jak v „čudlíkách“, tak v softwaru. To za tebe nikdo neudělá, takže bys měla vybírat od začátku tak, aby ovládání vyhovovalo tobě, ne někomu cizímu na internetu.

Ptát se na objektiv, ano, to má smysl. Ale tělo by mělo sednout tobě na míru. Běž někam do krámu a zkus si ošahat různá těla, větší menší - JE v tom rozdíl, stejně jako v rozložení ovládacích prvků. A když jde poznat v krámě, na šestihodinové akci tě nevhodné rozložení nebo úchop můžou bolet tím spíš. Za sebe můžu říct, že tohle je možná důležitější, než celá značka - aspoň bráno zkušeností někdejšího sportovního fotografa.

Jinak obecně, chce se to, podle mého, rozhodnout hned… buď chceš fotit a jsi ochotná do toho ivnestovat čas a úsilí, aby ses to naučila, a pak i má smysl kvalitní foťák s objektivem… Nebo se tomu prostě věnovat nechceš a pak se na to vybodni rovnou. Z mé zkušenosti je nejhorší možná varianta pořídit si zrcadlovku, nevědět ani prd, a pak si lámat hlavu, proč z toho lezou i na automatiku mizerné fotky. :zed:
A to se stává i u foťáků za 60 tisíc, vážení. Zrcadlovka NENÍ foťák pro blbé.

A podotýkám, že fotky, co z ní lezou, taky nejsou „hotové“… takže k tomu patří i znalost úprav ve fotoeditoru.
Hlasy, co tvrdí, že „nejlepší jsou přirozené fotky“, nemají pravdu prostě proto, že ze zrcadlovky přirozené fotky nelezou. Proč to tak je, opět odkazuji na literaturu.

Komu tohle připadá moc složité, tak na tu zrcadlovku prostě nemá co hrabat, sorry.

Příspěvek upraven 18.03.18 v 20:22

chs.jasmin
Kelišová 6807 příspěvků 18.03.18 20:19

@LAlezane … nepíšu, že chci fotit bez práce - rovnou píšu, že kompekt nechci, právě proto, že chci fotit zrcadlovkou a chci se v tom zlepšit. Mužu jít do obchodu a osahat si je, ale co vypisuju, jsou starší modely, ktere už těžko osahám. Nechci nový, protože za ty peníze, které momentálně do toho chci dát nový prostě neseženu. Ale dík :palec:

Aliik
Echt Kelišová 8223 příspěvků 18.03.18 20:38

Ta starší co teď budeme prodávat - canon 350d, sezenes do 4 tisic cely set a rekla bych, ze fotí velmi slusne ;) jen chlap si chtel udelat ke kulatinam radost a kupuje novy model, me by tahle plne stačila ;)

Popokatepetla
Závislačka 2852 příspěvků 18.03.18 21:05

Mám Canon 400D, koupený od fotografa z druhé ruky. K zákl. objektivu jsem koupila nejlevnější Canoňáckou pevnou padesátku objektiv a na amaterské focení je to uplně dostačující. Když jsem to tenkrát řešila, všude mi říkali, že laik rozdíli v těle foťáku nepozná, raději pak investovat do dalšího objektivu. A s tím souhlasím.

krajta
Kecalka 103 příspěvků 18.03.18 22:02
@chs.jasmin píše:
@LAlezane … nepíšu, že chci fotit bez práce - rovnou píšu, že kompekt nechci, právě proto, že chci fotit zrcadlovkou a chci se v tom zlepšit. Mužu jít do obchodu a osahat si je, ale co vypisuju, jsou starší modely, ktere už těžko osahám. Nechci nový, protože za ty peníze, které momentálně do toho chci dát nový prostě neseženu. Ale dík :palec:

Nechapu k čemu laik potřebuje zrcadlovku, když nerozumi foceni :zed:. A zrcadlovky slouží k používání různých programů a nastavení. Na to, aby jsi fotila v automatickych programech ty stačí obyčejný foťák. Kupovat zrcadlovku proto abys ukázala že na to máš je blbost a vyhozené peníze. Nejdříve se nauč něco o fotacich a focení.

entropy
Závislačka 2668 příspěvků 18.03.18 22:13

@krajta Kde píše něco o tom, že chce používat automatické programy? :think:

Teorie je hezká věc, ale přeci to musíš zkoušet v praxi, jinak to k ničemu nebude. Jasmin se chce naučit fotit se zrcadlovkou, tak je přeci logické, že si zrcadlovku za tím účelem pořídí, ne?

AnastazieB
Echt Kelišová 8163 příspěvků 18.03.18 23:45

Koupila jsem si k Vánocům Canon 100D a miluju ho. Chtěla jsem hlavně na focení v interiéru (tj. lepší světelnost než můj starý ultrazoom) a to splňuje. Ještě si dokoupím pevnou 50 na portréty a bude to ;).

chs.jasmin
Kelišová 6807 příspěvků 19.03.18 07:58
@entropy píše:
@krajta Kde píše něco o tom, že chce používat automatické programy? :think:Teorie je hezká věc, ale přeci to musíš zkoušet v praxi, jinak to k ničemu nebude. Jasmin se chce naučit fotit se zrcadlovkou, tak je přeci logické, že si zrcadlovku za tím účelem pořídí, ne?

DEKUJU! :kytka: přesně tak, jak píšeš :-)

chs.jasmin
Kelišová 6807 příspěvků 19.03.18 08:00

@AnastazieB Dík, kouknu i na ten :-)

Vosma29
Kecalka 324 příspěvků 19.03.18 10:01
@entropy píše:
https://digiarena.e15.cz/…e-zrcadlovky#…
Je pod tím i diskuze.Bych prošla testy spíš nebo nějaká fotografická fóra…

Tak se týče fóra toho bych se držela. Hlavně co se týče skel dokáží poradit teda dřív to tak bylo.

Jinak co se týče značek šla bych buď cestou Canonu nebo Nikonu. Zašla bych si je osahat který se ti bude líp držet u mě byl problém u Canonu prostě mi to nesedlo a focení s ním bylo za trest.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Dostal radu nad zlato? Pattinson změnil své chování a věnoval se fanouškům

Když dorazil, zdálo se, že z něj bude druhá Uma Thurman, která si tady loni... číst dále >

O záchranu fotbalistů se snaží čeští hasiči. Jaký plán Thajcům navrhli?

Situace dvanácti mladých thajských fotbalistů a jejich trenéra začíná být... číst dále >

Články z Ona Dnes

Velká fotosoutěž na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Tajemství krásy herečky Halle Berry: cvičení a silný vývar z kostí

V jednapadesáti letech vypadá Halle Berry stále skvěle, může za to cvičení a... číst dále >

Reklama