Jakou ZŠ v Újezdě nad Lesy a blízkém okolí?

Anonymní
8.5.18 15:22

Jakou ZŠ v Újezdě nad Lesy a blízkém okolí?

Na podzim se budeme stěhovat do Újezdu nad Lesy a řešíme školáka v 1. trídě. Nestihneme se přestěhovat k 1.09.2018, ale máme za to, že dítě by mělo nastoupit do nové školy hned v září, ať je stres ze změny školy co nejmenší. Navíc je stále dost hravý a naivní, ale současně i paličatý, občas má problémy s pochopením nebo jazykem (je bilingvální) a lehce se uráží. Při citlivém vedení je lehce zvládnutelný a když jej chválí, tak se i hodně snaží, ale když jej moc trestají nebo hubují, tak se často zasekne a tuplem se nesnaží.

Náhodně jsme dostali doporučení od staršího a zkušeného pedagoda ze současné školy, ať mu vybereme nějakou školu, třeba i placenou, kde mu zajistí individuální přístup odpovídájící jeho charakteru. Prý ve velkém kolektivu s ne moc dobrou učitelkou bude zbytečně trpět a dříve nebo později se kvůli své naivitě, hravosti a slabšímu chápaní různých nuancí českého jazyka může stát obětí šikany. Bylo nám doporučeno najít nějakou alternativní školu typu Waldorf, Montessori a pod. nebo aspoň třídu s méně žáky a s hodnou i zkušenou paní učitelkou.

Nasadila nám tím brouka do hlavy, v Újezdě budeme bydlet v pěší dostupnosti od ZŠ Masaryková, ale pokud bychom za pár let měli řešit nějaké větší problémy, jenom kvůli tomu, že jsme odflákli výběr školy a nechtělo se nám jezdit do vzdálenější školy, tak raději pořešíme teď výběr vhodné školy.

Jaké alternativní školy poblíž Újezdu existují nebo která ze současných 1. tříd na ZŠ Masarykova by pro něj byla nejvhodnější (od zaří nastupuje do 2. třídy)?

  • Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
8.5.18 16:39

Znam parlidi, co z Ujezda jezdi do Skvorce Autem je to chvilka.

  • Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.5.18 16:47

Na Purkrabku jsme se již dívali a přesně něco takového bychom potřebovali, ale dívali jsme se na jejích web a prý maximum dětí je ve třídě je 14, což již v 1. třídě je. Zkusíme tam zavolat, třeba se nějaké řešení najde…

Taky trochu doufáme, že snad někdo poradí vhodnou třídu přímo na ZŠ Masarykova. Čím víc variant, tím větší pravděpodobnost, že některá z nich dopadne…

  • Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama