Jakou zvolit barvu spárovačky v koupelně?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.14 18:48
Jakou zvolit barvu spárovačky v koupelně?

Ahoj,

rekonstruuji koupelnu. Obklad budu mít Rako manufactura, jsou béžové reliéfní, vypadají jakoby špinavé, ale to je ta starobylost. Na zem slonová kost.
Na zem jsem vybrala čokoládově hnedou spárovačku, ale na zdi nevím zda bílou nebo krémovou. Ta krémová je v barvě dlaždic, ale bílá zase bude působit čistě. Co myslíte?

Díky M.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
LL
Ukecaná baba ;) 1057 příspěvků 12.10.14 18:56

Já bych teda nikdy nedala spárovačku tmavší než je dlažba (obklad), to komentuji tu čokoládovou. A na zeď bych klidně dala bílou. Mám ji a s údržbou není problém. Ale ty obklady mají takový do béžova ty okraje, tak aby se to nebilo. Obešla bych studia a shlédla obě varianty, uvidím, která se Ti zalíbí. Držím palce při výběru :palec:

Eveelin
Echt Kelišová 9662 příspěvků 12.10.14 19:07

Bílou bych nedala - nejhůře se udržuje. Volila bych do barvy - béžovou nebo krémovou…

evaprochy
Extra třída :D 14000 příspěvků 12.10.14 19:11

Na obklad bych použila spárovací hmotu jasmin, dlažbu určitě nespárovat tmavě hnědou pokud je světlá, použila bych béžovou na podlahu nebo maximálně šedou.

mmmmm02
Stálice 85 příspěvků 12.10.14 19:12

Mame bilou, udrzuje se uplne normalne, je krasne bila. Kremovou ma moje mama a me to proste prijde jako zasle, spinave, ji se to ale libi. :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.14 19:15
Zakl.

@LL @evaprochy
Já myslela, že každá spárovačka na zemi časem ztmavne?
Jde mi o to, abych vytřela a nemusela dlažbu drhnout..

@Ugluk?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.14 19:21
evaprochy
Extra třída :D 14000 příspěvků 12.10.14 19:22

Nene samozřejmě časem se buď vydrolí, zažere špína atd. ale ne že ztmavne. Na 80 procent dlažby se používá standartní spárovací hmota a to šedá, další barvy se přizpůsobují barvě dlažby aby to nevypadalo blbě.

ugluk
Hvězda diskuse 45278 příspěvků 12.10.14 19:27

Proc jsem zminovana ja? Na podlaze mam sedou, na stenach bilou (v bilem obkladu). I v byvalem byte byla bila na stenach po letech stale bila (mimo par mist, kde to zacalo plesnivet :zed: ), ovsem na zemi bila dlouho nezustala, takze tam jsem pro tmavsi (staci ta seda, nemusi byt nutne tmava). Ke kremovemu obkladu bych ale klidne volila neco kremoveho, zalezi na vkusu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.14 19:27

@evaprochy Ty v dlaždicích pracuješ?
A barva spárovačky bude asi stejná jako barva silikonu, že,?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.14 19:28
Zakl.

@ugluk
Mám dojem, že jsi hodně rozuměla rekostrukcím. :kytka:

evaprochy
Extra třída :D 14000 příspěvků 12.10.14 19:36

Pracuju, tedy pracovala nyní jsem na mateřské.

silikon se používá bílý, ale samozřejmě je i v barvě spárovací hmoty.

Zupa
Ukecaná baba ;) 2338 příspěvků 12.10.14 19:56

Já bych spíš volila krémovo, ta bílá by tam moc zářila.

LL
Ukecaná baba ;) 1057 příspěvků 12.10.14 20:32

Jak už jsem psala s bílou nemám na údržbu problém, ale asi bych vzhledem k těm okrajů do béžova šla do béžové - jasmín nebo bahama a do podlahy bych dala bahamu určitě. Zajdi si do prodejny, vem si ty vzorečky spárovaček a přilož si je k obkladům, jedině tak se to pozná nejlíp. Tmavá spárovačka ve světlé dlažbě je jak pěst na oko, ale to je můj názor. Někomu se to může líbit. Silikon se vyrábí ve stejných odstínech jako spárovačky, ale nikdy neboudou na chup stejné. Vždy půjde poznat, kde je spárovačka a kde silikon.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.14 12:47
Zakl.

Nakonec jsem zvolila odstín béžové Melba a na podlahu taky. Je to taková středně béžová.
Díky všem za rady.

M

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Články z Expres.cz

Le Penová, Wilders a koncert Ortelu! Okamura svolal na Václavák obří SPD párty

Hodně netradiční událost bude už za necelý měsíc hostit pražské Václavské... číst dále >

Tady je Mišíkovo! Zpěvákova Denisa ráda ukazuje sexy postavy i dokonalý zadek

Sotva se herec a zpěvák Adam Mišík rozešel s vnadnou přítelkyní Dianou, už si... číst dále >