Jakou zvolit neobvyklou přílohu?

1972
10.6.13 14:05

Jakou zvolit neobvyklou přílohu?

Mam v mrazáku 2 steaky z tuňáka, které bych chtěla udělat k večeři. Ale ráda bych nějakou neobvyklou přílohu? Myslíte, že by se hodilo cibulové chutney? Nebo co byste doporučili? Nechci klasiku, jako jsou opečené brambory, zeleninový salát a pod.
Děkuji :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26636
10.6.13 14:07

Polentu? Teda osmažené takové tvary z polentz. Muž tuhle měl v restauraci rejži a taky se to dalo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5200
10.6.13 14:08
@terkacek píše:
Mam v mrazáku 2 steaky z tuňáka, které bych chtěla udělat k večeři. Ale ráda bych nějakou neobvyklou přílohu? Myslíte, že by se hodilo cibulové chutney? Nebo co byste doporučili? Nechci klasiku, jako jsou opečené brambory, zeleninový salát a pod.
Děkuji :mavam:

Se omlouvám, ale já jsem název četla jako „jakou zvolit neobvyklou polohu“, což mě zaujalo, jako že bych tatínka něčím překvapila. :lol: No, ale když už jsem tady, já bych do chutney docela šla, nebo pokud budeš mít i omáčku, šla bych do kuskusu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
napresdrzku
10.6.13 14:09

Třeba zapečenou brokolici, rattatoule.. k tučňákovi třeba nějaký pesto. jinak na přípravu bacha, ať se tučňák nevysuší, ideální je medium, kdy je uvnitř trochu nepropečený, když se dělá dýl, tak akorát vyschne.

• Citovat
  • Nahlásit
15230
10.6.13 14:09

Nebo bulgur. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9755
10.6.13 14:12

Holky nechcete sem rovnou hodit i recepty? Vubec nevim o cem to mluvite 8o
Ale zni to zajimave ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Everyone
10.6.13 14:13

@terkacek Pečené brambory s olivovým olejem a balsamicem od Jamieho OLivera. Recept zde http://cuisinebyklarish.blogspot.cz/…rambory.html. Já je doplňuju jogurtovo-česnekovým dipem (bílý jogurt smíchám s lisovaným česnekem, trochou soli, pepře, popřípadě kapkou olivového oleje)

• Citovat
  • Nahlásit
1972
10.6.13 14:13

Polentu a bulgur nevím, jestli by muž jedl, nebudu riskovat, že mu nebude chutnat. A máte nějaký recept na dobrý cibulový chutney? Já dělám podle kluků v akci, takže bych ráda změnu.
No kuskus ten by taky šel, ten mam vyzkoušený, že ho doma jí.
@napresdrzku a jaký pesto? pesto jsem ještě žádný nezkoušela. A rattatoule by taky nebylo špatný, to mam moc ráda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6791
10.6.13 14:14
@Pinkie píše:
Se omlouvám, ale já jsem název četla jako „jakou zvolit neobvyklou polohu“, což mě zaujalo, jako že bych tatínka něčím překvapila. :lol: No, ale když už jsem tady, já bych do chutney docela šla, nebo pokud budeš mít i omáčku, šla bych do kuskusu…

Já četla taky polohu :mrgreen: :mrgreen: Takže mizím, protože v jídle se moc nevyznám :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1972
10.6.13 14:15
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46867
10.6.13 14:17

@terkacek ja delala tohle.

Tunak( naporcovanej), bucatini v marinade( ind. soja-3 lzice, sezam. olej 2 lzice, stava z limety 3 lzice, citronova trava 1 lzice, zazvor - 1 mala lzicka cerstve nastrouhaneho, hnedy cukr 2 lzice, balzamiko - 1 lzice) okurka, paprika, koriandr - cerstvy - hrst, mata-cerstva - hrst

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5112
10.6.13 14:19

Já bych si k tomu dala šťouchané brambory s na hrubo nakrájenou cibulí do zlata opečenou-né hnědou, na paneském olivovém oleji. Není sice zas moc neobvyklá, ale u nás doma docela sváteční ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5112
10.6.13 14:21
@Weru píše:
@terkacek ja delala tohle.Tunak( naporcovanej), bucatini v marinade( ind. soja-3 lzice, sezam. olej 2 lzice, stava z limety 3 lzice, citronova trava 1 lzice, zazvor - 1 mala lzicka cerstve nastrouhaneho, hnedy cukr 2 lzice, balzamiko - 1 lzice) okurka, paprika, koriandr - cerstvy - hrst, mata-cerstva - hrst

Hmmm :palec: :palec: :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1972
10.6.13 14:25

@Weru jéé, balada pro oči a pro jazyk určo taky. V té marinádě byl ten tuňák? Nebo špagety se zeleninou?

@Sisi 79 šťouchačky máme často, takže to bych nevolila, ale děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1972
10.6.13 14:30

@Weru jojo, už to čtu, špagety v marinádě. :lol:
Tak zkusím asi toto, jen dokoupit suroviny a jde se na to. Takové věci miluji, lehhké, dobré, zdravé a pro oko neodolatelné. Už se na to těším. Takže děkuji za tipy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat