Jak si udržet váhu přes svátky?

221
22.12.19 19:49

Jaksi udržet váhu přes svátky

Ahoj všem.
Má někdo také obavy, že přes svátky přibere? Já se toho upřímně docela děsím. Nijak se teda nepřejídám, ani moc neujíždím na tom cukroví (pekla jsem ze špaldové mouky, zdravější verze), dám si max. 3-5 kousků denně. Držím si po celý rok zdravou stravu, pravidelně chodim na procházky, hýbu se, nelenivím.
Máte nějaké rady, aby člověk přes svátky nepřibral?
Děkuju a přeju všem hezké Vánoce a klidné svátky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1014
22.12.19 19:53
@Embý píše:
Ahoj všem.
Má někdo také obavy, že přes svátky přibere? Já se toho upřímně docela děsím. Nijak se teda nepřejídám, ani moc neujíždím na tom cukroví (pekla jsem ze špaldové mouky, zdravější verze), dám si max. 3-5 kousků denně. Držím si po celý rok zdravou stravu, pravidelně chodim na procházky, hýbu se, nelenivím.
Máte nějaké rady, aby člověk přes svátky nepřibral?
Děkuju a přeju všem hezké Vánoce a klidné svátky.

Tak jež to co jis celý rok. Proč se kvůli nějakému datumu v kalendáři prejidat nebo jíst nezdravě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8007
22.12.19 19:55

Já mám zase zkušenost, když to moc prožívám, že je to horší.. Prostě se nehldídám, dopřeju si s mírou, ale snažíme se třeba chodit aspon obden na delší procházku.. a jako i co, kdyby se přibralo kg- 2 kg, přece za týden, to člověk klidně vycvičí.. asi bych se už tak nestresovala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
265
22.12.19 19:56

Ahoj, ja jsem sice tehotna ale i jako netehotna jsem pribrala vzdy, proste se neomezuju, i kdyz se bojim, ze vzdy priberu hodne i v tehu.. Zdrave ani pravidelne nejim, ale vzdy jsem se hybala takze to casem slo zas dolu a vyrovnala jsem to. Myslim, ze prehnane se hlidat neni o svatky uplne dobry, proste si to uzij se vsim vsudy, kor kdyz zijes zdrave a hejbes se :) u me dela uz jen to, ze si dam teplou veceri, na kterou nejsem zvykla a uz nikdy vecer nejim takovahle jidla. Nepremejslej nad tim a holt ke konci roku hres, horsi by bylo, kdyby ses fakt nehejbala a jen se valela :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31626
22.12.19 19:56

5 kousku denne je dost jestli nechces pribrat ;)
Ja mam tip - jist minimum cukrovi takze asi tak 5 kousku za cely vanoce, jist minimum priloh nejlepe zadny a chodit na prochazky ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2690
22.12.19 19:58

Nezáleží ani tak na tom, co jíš od Vánoc do Silvestra, ale mnohem víc na tom, co jíš od Silvestra do Vánoc. Tímhle heslem se řídím každý rok a dobrý, obavy nemám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48968
22.12.19 19:58

A co se tak strašného stane, když přiberes 1-2kg? 8o tohle stresovaní jsem nikdy nepochopila. Přes svátky si v klidu dám cukroví tolik, kolik chci.
A pokud máš strach z přibírání, tak buď jez jako v jiný dny, nebo vyhledej psychologa, aby ses z toho nestresovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52933
22.12.19 19:59

Tak cukroví ze špaldové mouky není o nic méně kalorické než z obyč bílé. Ale ze 3-5 kousků denně fakt nepřibereš, pokud k tomu nepřidáš pět kousků vánočky, dva štrůdlu, smaženýho kapra a trojnásobnou porci bramboovýho salátu nejen na Štědrý večer a k tomu proležet celé svátky před televizí.
Já nevím, nikdy jsem přes svátky nepřibrala - cukroví pár kousků ke kafi, jíst svoje běžný porce, chodit na procházky jako vždycky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4074
22.12.19 20:00

Tak zij stejne jako po cely rok. Neprejidej se, nepij moc alkoholu, nemlsej, vyraž nekam na vylet, pokud mas volno, vyuzij ho aktivne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24619
22.12.19 20:00

Haha jsem těhotná takže to řešit nemusím… :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7457
22.12.19 20:09

Nežrat jako dobytek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
221
22.12.19 20:12

Taky si myslím, že to moc řeším. Ono je důležitý se fakt asi nepřecpávat k prasknutí a mimimálně aspon jít na tu procházku. Salát si udělám taky zdravější, místo majolky jogurt…
Holky děkuju za reakce ♥ :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5454
22.12.19 20:16
@veria píše:
5 kousku denne je dost jestli nechces pribrat ;)
Ja mam tip - jist minimum cukrovi takze asi tak 5 kousku za cely vanoce, jist minimum priloh nejlepe zadny a chodit na prochazky ;)

Přidávám: místo řízku si dej tresku na vodě se zeleninou. Alkoholu a sladkých limonád se ani netkni. Když někam půjdete na návštěvu tak se omluv, že máš žlučníkový záchvat a že ti dělá dobře vzduch a jdi se proběhnout. Když se vrátíš zplavená s rozteklým líčením, budeš vypadat tak blbě, že ti to všichni uvěří. Je to jen pár dní. Myslím, že do nového roku i něco shodíš. :palec: :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30992
22.12.19 20:17
@lamicina píše:
Nezáleží ani tak na tom, co jíš od Vánoc do Silvestra, ale mnohem víc na tom, co jíš od Silvestra do Vánoc. Tímhle heslem se řídím každý rok a dobrý, obavy nemám.
:mrgreen:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10453
22.12.19 20:20

Neřeším to, dám si, na co mám chuť. Kvůli dvěma kilům se fakt věšet nebudu. Nechápu tenhle dnešní trend, mučit se za každou cenu. Když člověk jí zdravé, má dostatek pohybu, tak je přeci jedno, zda má o kilo víc či méně. Bramborový salát jíme tak 3× do roka a nechápu, proč bych do něj měla dávat jogurt, když mi to s ním nechutná :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat