Jaký byl váš druhý porod, po prvním porodu s rupturou 4. stupně?

370
2.1.21 17:21

Jaký byl váš druhý porod, po prvním porodu s rupturou 4. stupně?

Zdravím ženy, najde se mezi vámi taková, která má za sebou porod s velkým porodním zraněním a plánuje další těhotenství, nebo máte druhý porod již za sebou? Zajímalo by mě, zda jste i druhý porod měly vaginální, nebo vás rovnou poslali na císaře, já měla rupturu 4.stupně, mám následky v podobě problémů se svěračem v konečníku, čili mám velké obavy, že bych po dalším vaginálním porodu skončila s vývodem :,( Takže přemýšlím, zda bude císař automaticky, nebo si ho budu muset „vyhádat“ 8o
Moc děkuju za případné odpovědi, je to pro mě citlivé téma, které nemám s kým probrat :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
2.1.21 17:29

Měla jsem „jen“ rupturu 3. stupně a automaticky mě poslal doktor na císaře. Řekl mi to hned na prohlídce po šestinedělí, že další dítě bude sekcí.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.21 17:36

Měla jsem 3.st a další porod vaginalne - ale dřív, byl před termínem.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.21 17:46

Já měla první porod kleště s rupturou svěrače konečníku a po dvou letech normální vaginální porod, bez problémů. Jen mě nastřihli, abych se netrhla blbě a jsem moc ráda, že jsem do toho šla, byl to skvělý pocit to zvládnout. Já ale císaře nechtěla, kdybych chtěla, asi by mi ho udělali.
Jak dlouho jsi po porodu? Taky jsem měla problémy, ale časem a cvičením se to dalo do pořádku..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.21 18:11

Měla jsem po prvním porodu poranění tři až čtyři, dvě hodiny šití… mazec…
měla jsem z druhého porodu FAKT strach, takže jsem ho odkládala pět let, kdy se povedlo spíš omylem druhátko. Chtěla jsem císaře, ale doktor se moc netvářil, že prý „podruhé už to tak hrozné nebývá“ a bla bla. A že prý ať si to pak rozhodnou v porodnici, že on mi žádné doporučení na přímo psát nebude.

Nechala jsem se tím pádem uchlácholit a rodila opět vaginálně; v porodnici mi toho císaře taky odmítli, že prý zkusíme. Jediné, co doktor udělal, že mi to 10 dní před termínem popohnal, aby prtě pěkně nekynulo až do termínu a nemělo zase 4400g (mám necelých 160cm). Dopadlo to nakonec v pohodě, půl hodinová rychlovka s nástřihem. Takže ne že by bylo úplně bez poranění (1. stupeň a asi 10 minut šití), malá měla „jen“ 3590g.

Ale upřímně, panický strach, že se to bude opakovat jsem měla po celou dobu porodu a litovala, že jsem si toho císaře nevydupala. Teď jsem naopak zase ráda, že jsem rodila normálně. Je to kapku vabank no… Tak ať se rozhodneš správně a dopadne to na jedničku :hug: :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.21 18:50

Nejlepsi kamaradka 4 stupeň. Hojila se x mesicu, npul roku nemohla z domu, protoze kdyby to na ni prislo, potentockovala by se. Premyslela, ze druhe oo trech letech zkusí normalně, ale nakonec jí dali vybrat a zvolila císaře. Pry ten cisar oproti rupture byla naprosta pohodicka a nelitovala sveho rouhodnuti ani vterinu.

• Citovat
  • Nahlásit
370
2.1.21 19:03
@Anonymní píše:
Měla jsem „jen“ rupturu 3. stupně a automaticky mě poslal doktor na císaře. Řekl mi to hned na prohlídce po šestinedělí, že další dítě bude sekcí.

Po porodu mi to také řekl lékař, který mě šil, jenže můj gynekolog mi zase řekl, že se uvidí, no a to neurčité „uvidí“ mě děsí :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
370
2.1.21 19:13
@Anonymní píše:
Já měla první porod kleště s rupturou svěrače konečníku a po dvou letech normální vaginální porod, bez problémů. Jen mě nastřihli, abych se netrhla blbě a jsem moc ráda, že jsem do toho šla, byl to skvělý pocit to zvládnout. Já ale císaře nechtěla, kdybych chtěla, asi by mi ho udělali.
Jak dlouho jsi po porodu? Taky jsem měla problémy, ale časem a cvičením se to dalo do pořádku..

To sis teda taky zažila :(
Hrozně moc bych chtěla rodit vaginálně, no ty hrozící následky mě děsí natolik, že bych šla i do toho císaře, byť ten také nebude jednoduchý, hlavně rekonvalescence. Teď jsem 14 měsíců po porodu, snažit o další bychom se chtěli od léta. Já mám více zdravotních problémů, z čehož pramení více komplikací, jsem diabetička a ještě si musím píchat injekce na ředění krve, malý byl čtyřkilový a i když mě nastříhli, stejně jsem se natrhla :roll:

Po jaké době jsi pozorovala zlepšení?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
2.1.21 19:20

12/2017 ruptura 4. Naštěstí mě dobře sesili. Po 3 měsících jsem jenom neudržela plyny. To se zlepšilo se cvičením. Na otázku, jak to bude s případným druhým porodem mi řekli, ze záleží na době od prvního porodu, velikosti plodu, případných přetrvávajících problémech. A že se to uvidí až v druhém těhotenství. Druhý porod 8/2020 sekce. Měla jsem možnost volby s tím, že mi sekci musel ještě odsouhlasit urogynekolog. V těhotenství jsem plyny neudržela a někdy to šlo i s „matrosem“. Takže indikaci jsem měla. Doktorka mi říkala, že 3a rodí vaginálně,3b nechají rozhodnout a 4 by mělo být automaticky sekce, ale nikdo te nutit nebude. Rodila jsem ve FN Plzeň. Taky záleží, kdo o tom bude rozhodovat. Nějaký jednotný postupy asi nejsou a je to tedy čisté individuální záležitost. Ještě podotýkám, že si musíš zjistit, co mohlo být příčinou veletrhu. U mě to byly nejspíš křehké tkáně, takže jsem měla jasno. A jen jsme se bála, aby to klaplo. Jinak sekce těžká brnkacka s prstem v nose. To se fakt s následky rpt. 4 nedá srovnat. Teda jo :lol:,po sekci stehy možná měsíc, po vaginálním porodu stehy ještě půl roku po něm.

Příspěvek upraven 02.01.21 v 19:39

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3755
2.1.21 19:27

6/2018 ruptura třetího stupně, měla jsem 25 stehů, sešitá až k zadku, ale hojení bylo ok, ani mi to nepřišlo tak strašné. Můj gynekolog u druhého těhotenství doporučoval sekci, ale rozhodnutí nechal na mě. Obří nástřih byl kvůli vzpřímené ruce syna, kterého jsem nemohla vytlačit a už mu padaly ozvy a muselo se jednat rychle, takže nastrih a vytáhli ho vexem. Byla by velká náhoda, kdyby se to opakovalo, proto jsem o císaři ani neuvazovala.

Rodila jsem teď 11/2020 a úplná pohoda, syn byl na dvě zatlačeni venku, prekotny porod, mini nastrih se dvěmi stehy, takže lambada. Po porodu jsem litala jak lanka.

Takže podle mě taky záleží, kvůli čemu to bylo. Druhy syn měl teda taky vzprimenou ruku, ale ne tak blbě jako ten první :) zítra jsem 7 týdnu po porodu a už jsme měli s mužem i sex a celkově se cítím perfektne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
479
4.1.21 19:45

@Marlovee no, to asi zalezi, co vlastne chces ty. Jestli cisare, tak ho urcite nekde domluvis. Po rupture 4 se asi hadat nebudou. Kdyz to bude problem v jedne porodnici, domluvis jinde. Vzdycky zalezi na porodnici, ne na obvodnim gynekologovi. Urcite mas v okoli vic nez jednu porodnici. Tak moc drzim palce, at porodis bez komplikaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat