Jaký čaj na prdíky pro 2 měsíční miminko?

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
7.11.21 20:26

Jaký čaj na prdíky pro 2 měsíční miminko?

Maminky dcerka 2m trpí na bolesti bříška nevíme zda li je to z Nutrilonu proto přecházíme na Sunar Premium a nebo prostě zda li jsou to klasické koliky.
Napadlo mě koupit čaj a dávat ho malé během dne. Od narození je na Um. Prosím maminky který čaj je dobrý? Který vám na prdiky u 2 měsíčního mimča pomohl a kolik ml za den vypilo? A co na bolest bříška je dle vás nej? Espumisan nám nějak přestal zabírat tak jsme dnes přešli na Baby Calm a máme probiotika Biopron a postupně přecházíme na Sunar Premium. Mockrát děkuji za odpověď

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28268
7.11.21 20:37

Z mé zkušenosti nepomůže nic, ty baby calmy a podobné jsou jenom taháky peněz, dítě z toho musí takzvaně vyrůst, až se začne víc hýbat, prdíky pominou, čaj bych do 2měsíční už vůbec nelila, kolik vypije čaje o to míň pak vypije UM a může jí to chybět,
dobré je dítě nosit břicho na břicho, pohupovat se u toho a trošičku poklepávat dítě po zádíčkách - namáhavé, ale účinné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3088
7.11.21 20:40

Čaj nepomuze, čas jo..vydrz jeste mesic…dceri pomohlo jen davat co nejvic na bricho..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
179
7.11.21 20:41

Pokud je na UM tak ja caj davam taky. Nekojila jsem ani jedno dite (mam 2 syny) a k UM meli i caj. Nejdiv fenyklovy sáčkový pak uz jsem od zhruba 2 mesicu, kdy se začali vic pohybovat, prokladala hermankovym.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58
7.11.21 20:47

My jsme koupili fenyklový čaj v lékárně je od 1. týdne pro miminka, ale malá ho teda nechtěla sotva vypila 10 ml třeba hodinu před krmenim a vždycky u toho vyváděla, tak jsem ji ho pak nedavala abych ji netrapila. Takže jsme měli kapičky baby calm, probiotika Biogaia, mast pupík, rektální rourky, teplou nahratou plenku na bříško, cvičení s nozickami. Protože ne vždycky něco zabralo na první dobrou, takže jsme museli různe vždycky zkouset. Někdy nám nepomohlo nic jenom pochování, takže jsme občas chovali jako divý. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
7.11.21 20:49

Žádný…
Holky jsem při největších kolikach nosila v šátku nebo nositku… to nám zachránilo zdravý rozum :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3088
7.11.21 20:58

Jo a jestli teda na caji trvas, tak fenyklovy nedavej, kdyz uz davas baby calm..bud to nebo to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
7.11.21 21:00

Nám se na vyprdění osvědčila poloha na tygříka malý se ulevilo a i mi na ty ruce usnula :) Jinak jsme i dávali Balonix med ulevilo jí to víc než espumisan a čajík jsem na doporučení mamky dávala fenyklový jen malinko dvě tři malý lžičky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1002
7.11.21 21:12

Já dávala kapky balonix a do toho občas fenyklový čaj vhodný od narození.. (maly celkem chutná takže by klidně vychlastala celou dávku (100ml) takže sem jí to davkovala (vždycky trošku cucnout než sem dala um) když ho vypila moc měla potom zas častější a zelenavý bobek takže sem s ním opatrna…taky mám polštářek s třešňovýma peckama (ze zahrádky) a ten je teda k nezaplaceni jak pro malou na bříško tak mě i chlapovi na bolavý záda…jinak je malá na hippu…Sunar premium jsem zkoušela a děs a hrůza…naší princezně nesedl..ale každé mimčo je jine…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.21 21:16

Maminky takže pokud budu dávat kapky Baby Calm nesmím fenyklový čajík chápu dobře? A jak se prosím používá ten polštářek z peckami z třešní? A kde se dá koupit?? Děkuji mockrát. 🙏

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.21 21:17

A ještě dotaz je za vás lepší UM Kendamil a nebo Sunar Premium a po jak dlouhé době se může přejít opět na jiné UM pokud to nedělá dobrotu? Mockrát Vám děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
4450
7.11.21 21:19

U nás pomohla biogaya. Baby Calm atd bez úspěchu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3088
7.11.21 21:26
@Anonymní píše:
Maminky takže pokud budu dávat kapky Baby Calm nesmím fenyklový čajík chápu dobře? A jak se prosím používá ten polštářek z peckami z třešní? A kde se dá koupit?? Děkuji mockrát. 🙏

Jo, oboje je fenykl a v tech kapkach je deni davka, v lekarne mi rikali nepouzivat dohromady..dceri nepomohlo stejne ani jedno…pytlik koupis treba v dm a nahrejes v mikrovlnce..jen vyzkousis pred pouzitim, jestli nepali moc a das na bricho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.21 21:31

@Melodie91 Děkuji mockrát. Zítra se tam zajdu podívat. A kdyby jste byla tak hodná prosím jaký máte názor na UM Kendamil? Přecházíme nyní postupně z Nutrilonu na Sunar Premium malá vypije 150 ml dávám dnes 3 odměrky Sunaru a 2 Nutrilonu a zítra už 4. Ale kdyby ten Sunar nebyl ok což doufám bude tak po jaké době ho mohu zkusit měnit?

• Citovat
  • Nahlásit
438
7.11.21 21:35
@Anonymní píše:
Maminky takže pokud budu dávat kapky Baby Calm nesmím fenyklový čajík chápu dobře? A jak se prosím používá ten polštářek z peckami z třešní? A kde se dá koupit?? Děkuji mockrát. 🙏

Používala jsem tento:
https://www.nejbaby.cz/…/dots-black/

Taky je dobrá masáž bříška olejem:
https://www.econea.cz/…a-bio-20-ml/?…

Cvičit nožkama, poloha na tygříka, miminko na boku a rychlými krátkými pohyby hladit zadeček, když už nic nezabralo, tak rektální rourka.

Já jsem to měla o to jednodušší, že jsem kojila, takže jsem si připravovala „mňamkovou“ směs koření anýz, kmín, fenykl a tím jsem se prolejvala. Určitě najdeš fenyklový čajík od 1. měsíce, dávala bych mu po troškách mezi kojením. Ne moc, ale často.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat