Reklama

Jaký další příkrm když nemůže mléčné výrobky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

aduska912
Kecalka 254 příspěvků 19.09.18 20:58
jaký další příkrm když nemůže mléčné výrobky?

Ahoj, potřebuji poradit, co zavést jako další příkrm, dcera má 9 měsíců, odpoledne má masozeleninu a pak přesnídávku, dopoledne jsem chtěla dávat jogurt, ale asi má nějakou alergii na mléčné výrobky, tak nevím jaký příkrm dále. jinak je dost hubená, takže bych radši něco vydatného

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineHelileli
Závislačka 2850 příspěvků 19.09.18 21:02

Sinlac kaši? Je prý chuťově dobrá a je bez mléka.
Ale nejdřív bych zkusila koupit jogurt bez laktózy, třeba ji vadi jen ta.

Jana206
Nadpozemská drbna 26374 příspěvků 19.09.18 21:05

Davala jsem dvakrát masozeleninu,oběd a večeře,svačiny ovoce nebo presnidavky. Kaši Sinlac ve vodě nebo MM.
Dalším mým dětem mléko nevadilo,ale mléčné kaše moc nemusely. Takže platí dvakrát masozelenina,v tom­to veku sem tam neco do ruky,sem tam ochutnavka z naseho talíře.

aduska912
Kecalka 254 příspěvků 19.09.18 21:06

@Jana206 a vymizela s věkem ta alergie?

pet p
Stálice 77 příspěvků 19.09.18 21:09

A co kaše? Jáhly, pohanka, rýže, kukuřičná, ovesná (vařené ve vodě) - s trochou ovoce nebo ovocné přesnídávky nebo se zeleninou. Pečivo s avokádem, rozmixovanou zeleninou nebo ovocem, olivovým olejem.
Syn měl alergii na mléčnou bílkovinu, naštěstí už je to OK.

Ornwen
Závislačka 4366 příspěvků 19.09.18 21:11

@aduska912 ten sinlac měl kluk taky rád. my měli abmk mírné, prošly kozí věci, takže pak ty.
(zmizelo mu to po prvím roce)
jogurt bez laktozy nepomůže, to by jí vadilo i mm

Jana206
Nadpozemská drbna 26374 příspěvků 19.09.18 21:11

@aduska912 Alergie jí prokázána nebyla,je astmatik,alergik na pyly a teď ve trech a půl letech se přidal i mírný atopicky ekzem,ale ABMK jí prokazana nebyla. Možná to je intolerance laktozy. Jogurt snese asi od dvou let,mléko nepije,jak není zvyklá,tak jí nechutná. Sem tam platek tvrdeho sýra,to je OK. Po mléku mívala zažívací potíže.Jogurtu si vezme dvě lzicky,uz nechce,tvarohove pomazanky nevadí. Ano,s vekem se to zmirnilo.

lucillee
Echt Kelišová 8456 příspěvků 1 inzerát 19.09.18 21:12

já dělala mléčnou rýži, ale z rýžového mléka, trošku rýže povařit s mlékem a přidat ovoce, to dětem chutnalo a i mně (držela jsem dietu bez mléka při kojení) a vůbec různé variance s rýžovým nebo mandlovým mlékem byly dobré a chutnaly :kytka:

Vendulák
Ukecaná baba ;) 1407 příspěvků 19.09.18 21:35

Náš měl většinou dopoledne sladkou přesnídávku, k obědu maso+zelenina (časem s kuskusem, rýží atd), odpoledne většinou zbytek od oběda a večer jen zeleninu a pak tedy Nutrilon Allergy Care, s tím jsem mu v jednu dobu dělala i kaše k snídaním, později také z rostlinných „mlék“ - rýžové, ovesné, špaldové, mandlové… dělala jsem si je v té době i sama doma. Taky z nich pak občas třeba tu „mléčnou“ rýži nebo puding… Ve zdravé výživě se dají koupit třeba i „rýžový jogurt“, nebo kokosový atd… asi to nebude výživový zázrak, ale třeba občas pro zpestření… Ale bude to chtít doplňovat ty bílkoviny ;)

Agneth
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 20.09.18 08:09

Sinlac kaši se mi pricilo podávat, už vzhledem k ceně a složení. Dělala jsem kaši z ryzoveho mléka (doporučuji Alnaturu, Lidl nebo DM, složením jsou nejlepší) a z krupice, kdy jsem stridala ryzovou, pohankovou, jahlovou…a nebo se dají použít instantní kaše Nominal. Ryzove mléko je samo o sobe prirozene sladké díky fermentaci, takže už není třeba nijak doslazovat, maximalne jsem přidávala rozvarene ovoce.

pet p
Stálice 77 příspěvků 20.09.18 10:40

Rýže prý od přírody obsahuje hodně arsenu (a týká se to také rýžových mlék a dalších výrobků z rýže). Kdesi jsem četla i doporučení, že by se malému dítěti měla dávat rýže max. 1× týdně nebo 1× za 2 týdny. Syn měl ABKM, tak jsem se trochu víc začala zajímat o výživu a různé alternativy a narazila jsem na tuto informaci. Přitom tahle alternativní mléka jsou teď docela v módě, určitě i kvůli tomu, že je častější výskyt alergií na mléko. Podle mě raději všeho s mírou.
Nepředpokládám, že by množství arsenu v rýži a rýžových mlékách překračovalo povolené limity, ale i vyšší hodnoty (a přitom stále pod limitem), s ohledem na četnost podávání té potraviny a na to, že se to podává dítěti a ne dospělému, by třeba mohly být problematické.
Jinak neviděla bych problém v kaších dělaných z vody. Pokud se ochutí, jsou dobré, i když nejsou z mléka. Dělala jsem např. špaldovou krupici z vody a v pohodě.
Ještě jak tady někdo zmiňoval instatní kaše - ty s probíraly (mj. taky z pohledu zdraví) tady:
 https://www.emimino.cz/…ntni-327628/

lucillee
Echt Kelišová 8456 příspěvků 1 inzerát 20.09.18 12:14

@pet p jj arsen má pro kojence nižší limity, 0,1mg/kg. Naše pediatrička i zkušenosti známých ze zahraničí hovoří trošku víc právě pro mandlové mléko. Je fakt, že na info o arsenu jsem narazila až po skončení přikrmování a této diety, takže už to u nás nebylo relevantní. Kupovaná rostlinná mléka jsem používala spíš jako zpestření a ne v tak velkém množstí, takže to myslím nebylo tak dramatické, ale o arsenu v rýžových produktech se moc nemluví, takže super poznámka :palec: :palec:

Moje osobní zkušenost na abkm dietě byla taková, že lépe než hledat náhražky je objevovat nová jídla, takže většinou jsem nenahrazovala, ale zkoušela zcela nové věci, u kojenců je tohle ale také někdy docela věda, informací pořád pomálu, nevím jestli už existuje nějaké „oficiální“ doporučení od alergologa, já lovila na netu, různé blogy, zkušenosti jiných matek apod., lékařka až tak neporadila.

lucynka25
Kelišová 7371 příspěvků 2 inzeráty 20.09.18 12:24

@aduska912 dala bych nemlecnou kasi na snidani,na obed masozeleninu a odpoledne ovocno svacu.

A pises,ze ma asi alergii,jak se to projevuje?Treba ji nema ;)

pet p
Stálice 77 příspěvků 20.09.18 13:50

@lucillee Taky jsem moc nenahrazovala. Spíš zjednodušovala :-) A také jsem byla kvůli kojení na bezmléčné dietě. Informací jsem měla od lékaře málo, tak jsem pročetla tehdy docela dost článků i odbornější literatury. Nevím, ale když jsem zjistila, jak málo se vlatně ví o alergiích, imunitě a těchto věcech, co teprve se může vědět třeba o očkování.
Např. i jednotliví pediatři doporučují dost rozdílné věci - někdo, že po roce už není potřeba žádná mléka, další řekne, že mléka podávat alespoň do dvou let (myšleno tak, pokud někdo nekojí a dává jen umělá mléka). Nebo někdo říká, že alergeny zavádět co nejdříve, jiný co nejpozději, další, že je to jedno apod.

lucillee
Echt Kelišová 8456 příspěvků 1 inzerát 20.09.18 14:35

@pet p přesně, mám obdobnou zkušenost, spíše špatnou…bylo to tak nějak jen na mně, jak to udělám, dr. nařídila eliminační dietu a nazdar, poraď si sám. Každopádně po půl roce bezmléčné stravy jsem se k mléku už až tak úplně nevrátila a je mi líp. Výjimečně si dám tvrdý sýr a velmi málo jogurt nebo cottage, ale spíš hodně výjimečně a to jsem dřív pila capuccino, latte i mléko jen tak…Co se týče výživy je tady tolik informačních šumů, že když se matka snaží přistupovat k tomu odpovědně, musí mít fakt těžkou hlavu…mám 3 děti během 5 let a u každého prakticky jiná doporučení ohledně zavádění příkrmů a načasování alergenů, takže jsem prostě vše dělala podle sebe a selského rozumu… :think:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Herečka Kristen Bell kritizuje Sněhurku: Dává to dětem špatný příklad

Pokud máte někdy pocit, že se lidstvo řítí do záhuby, tento článek vás o tom... číst dále >

Zkroušená pašeračka Tereza: Soud se chýlí ke konci, soudce si vzal dovolenou

Je tomu už několik měsíců, co pákistánský soudce přislíbil pašeračce Tereze,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >